Форум дачников Украины. Восстановим озоновый слой на 6-ти сотках!

Форум дачников Украины. Восстановим озоновый слой на 6-ти сотках! (http://www.sadiba.com.ua/forum/index.php)
-   Учимся дизайну (http://www.sadiba.com.ua/forum/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Ось я став садівником )) (http://www.sadiba.com.ua/forum/showthread.php?t=11330)

Николай Иванович 28.07.2012 00:09

Ось я став садівником ))
 
Тепер я працюю тут:
Древній Град
http://i.piccy.info/i7/27a3b478267b3..._pIE-4_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-27-20...240x91-r/i.gif

http://i.piccy.info/i7/bcc54234b49e2...8ace31_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-27-20...40x160-r/i.gif

http://i.piccy.info/i7/1d969080d6265..._p_pIE_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-27-20...40x149-r/i.gif

http://i.piccy.info/i7/87a0d39564a78...051518_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-27-20...40x180-r/i.gif

http://i.piccy.info/i7/150464b8e38f9...9238/3_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-27-21...40x180-r/i.gif

Парк-готель має величезну територію, яка ще далеко не вся і освоєна, але й на "окультуреній" частині роботи повно, як бачите. Зараз, крім мене, тут працює ще 6 садівників + 1 начальник, а вірніше начальниця, Оксана.
У всьому штаті немає не те що жодного ландшафтного дизайнера, а і взагалі людини, що розбирається в рослинах і догляді за ними, окрім "художнього керівника",яка ботанік за освітою. Всі решта - пожежник, автомеханік, студент, пенсіонер іт.д. Власне, роботи всім вистачає - косити газони, стригти кущі, підмітати доріжки, копати, гребти, носити, возити... Але за цією роботою на клумби часу у начальниці не вистачало. З моїм приходом Оксана знайшла однодумця і хоча б моральну підтримку, тому маю надію, що незабаром ці пейзажі будуть набагато яскравішими
От тільки знань все одно бракує, бо і я не спеціаліст - просто аматор, тому вирішив просити допомоги у форумчан - викладатиму тут поступово фото робіт, що вестиму, та задаватиму питання по цих роботах, якщо щось буде неясно. Побажайте мені успіхів...

irina s 28.07.2012 12:05

Re: Ось я став садівником ))
 
Обращайтесь! И - удачи:bye:

Leslie 28.07.2012 13:47

Re: Ось я став садівником ))
 
Николай Иванович, удачи! :)

садовник 28.07.2012 14:11

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от Николай Иванович (Сообщение 407072)
От тільки знань все одно бракує, бо і я не спеціаліст - просто аматор, тому вирішив просити допомоги у форумчан.

жаль, что так далеко..:sad:, а то б.....:roll:
кроме удачи вам понадобится ещё и терпение.. потому как наваять не особо сложно... сложно удерживать...:oops: ну и + постоянно будет хотеться добовлять и обновлять... а это срейсьтва...:pardon:

Николай Иванович 28.07.2012 14:17

Re: Ось я став садівником ))
 
І перше питання.
Є 12 кущів шипшини, які ростуть по обидва боки доріжки до корпусу готелю. Колись це були штамбові троянди, але вони не пережили першої зими. Ось тут:
http://i.piccy.info/i7/527a0672a6bca...505743_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-28-10...40x180-r/i.gif
Це старе фото, ще немає тих кущів, клумби на південний бік готелю - сонце весь день.
Я обрізав кущі, лишивши по 1-2 найтовщих пагони, спробую знову прищепити троянди, кора зараз відстає добре - можна починати, але немає вибору у мене з чого взяти черенки для прививки.
Можу зрізати для прививки у себе Фламментанц, Дороті Перкінс, Пьер де Ронсард, Блек Баккару, невідому білу спреєву (однократного цвітіння), Королеву Елизавету.
Висота штамба буде не більше 1 м на всіх, крім крайніх до входу - там можна й на 1,5 м зробити.
Ось і думаю, що мені в понеділок щепити? Я схиляюсь до варіанту з Пьер де Ронсард :pardon: Гарно виглядала б, на мою думку, спреєва біла, але вона однократка і цвіте недовго :sad: Фламентанц ростиме під стінами готелю на фоні білого каменю, Дороті Перкінс дуже хворіє і на низький штамб, мабуть, не підійде. Королеву Елизавету якось не уявляю на штамбі - у мене це кущ 1,5-2 м заввишки, дуже компактний і прямостоячий. Блек баккара у мене теж борошнистою росою хворіє :sad:
А може в когось у Львові можна придбати черенки? Порекомендуйте які сорти гарно будуть виглядати?

садовник 28.07.2012 14:25

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от Николай Иванович (Сообщение 407113)
Порекомендуйте які сорти гарно будуть виглядати?

квин элизабет !:good: а вы штамб укладывать будете?

Николай Иванович 28.07.2012 14:44

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от садовник (Сообщение 407116)
квин элизабет !:good: а вы штамб укладывать будете?

Мабуть нагинатиму, місце для укладки є, кущі трохи підкопаю -їм по 3 роки - не сильно постраждають.
А Квін Елізабет на штамбі не буде настільки сильнорослою, як на своєму корінні? Чи якась стрижка потрібна буде?

садовник 28.07.2012 19:40

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от Николай Иванович (Сообщение 407120)
А Квін Елізабет на штамбі не буде настільки сильнорослою, як на своєму корінні? Чи якась стрижка потрібна буде?

не видал я этот сорт на штамбе в гигантском виде... + любой сорт нуждается в формирующей обрезке весной и поддерживающей - летом... или вы не собираетесь этим заниматца...
и ещё вопрос... те люди, что работают вместе с вами на этой территории.. имеют хоть какие-то знания по выполняемым работам или всё "как получится"?:crazy:

Николай Иванович 28.07.2012 20:44

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от садовник (Сообщение 407154)
и ещё вопрос... те люди, что работают вместе с вами на этой территории.. имеют хоть какие-то знания по выполняемым работам или всё "как получится"?:crazy:

Напевно, ближче до другого варіанту:twisted:
Крім начальниці, мабуть лише один працівник дійсно любить свою роботу, займається самоосвітою, пробує свої сили і експериментує на власній присадибній ділянці. Він працює там вже п'ятий рік і разом з Оксаною - "старожили" серед садівників данного закладу. Саме вони починали тут все з нуля. Решта працівників, в основному, набрані цього літа, дехто ще й першої зарплати не отримав (я в тому числі :D). Роблять "шо скажуть", а як вдається, то від роботи ховаються там де не слідкують камери :evil:
Судячи з розповідей, розмова з такими "працівниками" у Оксани коротка, тому персонал міняється постійно і це виглядає як замкнуте коло. Основних проблем дві: або приходять на роботу дипломовані дизайнери ("я вам розповім як стригти живоплоти, а ви робіть :ROFL:" - реальний випадок), або ж люди з великим бажанням отримати цю роботу, але без жодних знань. Після останніх "прополота" клумба має вигляд ідеально чистої, пухкої, чорної грядки без жодного листочка :crazy:

садовник 28.07.2012 21:52

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от Николай Иванович (Сообщение 407164)
Основних проблем дві: або приходять на роботу дипломовані дизайнери ("я вам розповім як стригти живоплоти, а ви робіть :ROFL:" - реальний випадок), або ж люди з великим бажанням отримати цю роботу, але без жодних знань. Після останніх "прополота" клумба має вигляд ідеально чистої, пухкої, чорної грядки без жодного листочка :crazy:

так.. суду всё ясно...так может щас на время отложить ваяние и поддерживать территорию "как есть" ну скажем до марта след. года.. а за это время усиленно начать обучать тех, кто действительно хочет и может работать?
у вас там интернет работает, не? потому как лучшее обучение(не дизайну, нет) у нас на форуме.. в плане практических навыков по уходу.. т.к. в саду это самая основная работа...:good:

Николай Иванович 28.07.2012 22:59

Re: Ось я став садівником ))
 
По суті, зараз всі, крім "довірених осіб" займаються нескладною, але нелегкою роботою - косять газони, стрижуть живоплоти, ловлять кротів :evil:, гребуть листя, яке з дубів сипеться цілий рік дощем, а восени чи після буревіїв, так взагалі камазами можна вивозити :%). Таких "технічних працівників" знайти нескладно і їх поки що хватає, щоб підтримувати відносну чистоту. Але за рутиною не залишається в Оксани сил і бажання займатись самотужки клумбами. Наявні працівники якусь роботу по клумбах проводять переважно під наглядом і зазвичай це рихлення й вибирання каміння.
Мені, очевидно, довіряє, тому що віддала на повне опікунство розарій (5 клумб, розміщених перед готельним корпусом - фото 2 в першому повідомленні і фото в п'ятому повідомленні). Зараз там уціліли вищевказані кущі шипшини та з 2 десятка червоних ЧГ троянд, які все одно треба викопати й пересадити - посаджені зависоко - прививка над землею - і виросли вони де густо, а де пусто, деякі дворічні кущі мають 20 см висоти, а якісь взагалі викорчували вже :cry:
В планах Оксани знайти хоч 2-3 людини, які і допомагали би саме з клумбами, а на прибирання території не відволікались. Можливо, колись навіть дійде справа до власного вирощування розсади і саджанців :roll: Можливості є, людей - немає, бо нинішні працівники бажання вчитись не показують.
Щодо інтернету, то наразі він є тільки в мене вдома. Брав ноутбук на роботу - 3G покриття там дуже слабе. Є Вай-фай, але тільки на території ресторану і в номерах, куди мені доступу немає, та і в мене в ноуті він відсутній - треба докупляти модуль :sad:
Тому я ось можу запитати поради у форуму, за що йому дуже дякую :Rose:, а начальниця шукає відповіді виключно в різнопланових книжках та журналах (від оригінальних закордонних видань, до збірки "Магия растений").

садовник 28.07.2012 23:21

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от Николай Иванович (Сообщение 407211)
По суті, зараз всі, крім "довірених осіб" займаються нескладною, але нелегкою роботою - косять газони, стрижуть живоплоти, ловлять кротів :evil:, гребуть листя, яке з дубів сипеться цілий рік дощем, а восени чи після буревіїв, так взагалі камазами можна вивозити :%). Таких "технічних працівників" знайти нескладно і їх поки що хватає, щоб підтримувати відносну чистоту. Але за рутиною не залишається в Оксани сил і бажання займатись самотужки клумбами. Наявні працівники якусь роботу по клумбах проводять переважно під наглядом і зазвичай це рихлення й вибирання каміння.
.

лист с дубов летит из-за хвори...МР называется...:sad:
а ваши "спецы" живоплоты хоть прально стригут или тоже " как получится"?
так и не понял шо нужно от форумчан?:oops:

Николай Иванович 28.07.2012 23:48

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от садовник (Сообщение 407227)
лист с дубов летит из-за хвори...МР называется...:sad:
а ваши "спецы" живоплоты хоть прально стригут или тоже " как получится"?
так и не понял шо нужно от форумчан?:oops:

Останній раз живоплоти стриг я :oops: ніби правильно... Сказали, що тепер це буде тільки моя робота :twisted: Добре, що не так їх багато...
А від форуму треба порад, а може ідей - я сам великого досвіду в декоративному садівництві не маю, та і одна голова добре, а форум - краще :D
Буду старатись робити фото і просити порад саме по поєднанню рослин і їх розміщенню, це зараз у мене основний пробіл в знаннях, та тут знання і мало - треба ще мати почуття стилю й смаку :pardon:
Ось мені, інтуїтивно, здається, що алейка до входу в корпус має бути саме з штамбових троянд світлого кольору...

садовник 29.07.2012 10:58

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от Николай Иванович (Сообщение 407238)
3.А від форуму треба порад, а може ідей - я сам великого досвіду в декоративному садівництві не маю, та і одна голова добре, а форум - краще :D
2.Буду старатись робити фото і просити порад саме по поєднанню рослин і їх розміщенню, це зараз у мене основний пробіл в знаннях, та тут знання і мало - треба ще мати почуття стилю й смаку :pardon:
1.Ось мені, інтуїтивно, здається, що алейка до входу в корпус має бути саме з штамбових троянд світлого кольору...

1. а что эта аллея находится в тёмном ..ну или в полутенистом месте? или у аллеи фон из высоких темнохвойных?
2. ну ..просить помощи эт похвально.. только вот получиться может " кто в лес, а кто по дрова" ...т.к. вкус у всех подсказчиков разный...:pardon: может сперва спросить чего хочет тут или там сама хозяйка, не? и не вестись на фразу:" делайте как хотите..я вам доверяю"
3. а какие ваще знания у вас есть? в разрезе нашего форума...
потому что чем больше и насыщеннее цветники и прочч . заполнение сада. тем большими и глубокими знаниями нада обладать...:smile:

Nela 29.07.2012 11:21

Re: Ось я став садівником ))
 
Николай Иванович, за идеями отправилась бы сюда.
Шикарный подарок Садовника для форума и его гостей. :good:
Очень люблю белый цвет, но на мой взгляд, среди обилия мощения, белый там потеряется.
Штамбовые розы, если очень хочется, посадила бы в контейнеры и поставила возле входа в здание.
Контейнеры использовала бы и для гортензий, фуксий и хвойный.
Еще, как по мне, не хватает лавочек и скамеечек. :D
Работа творческая интересная.
Желаю удачи. :smile:

Fleur 29.07.2012 14:49

Re: Ось я став садівником ))
 
Николай Иванович, главное не торопиться. Нужно вам конкретно оговорить с Оксаной круг ваших обязанностей, составить план требуемых преобразований и очередность их выполнения, конкретно распланировать каждый объект от А до Я ( здесь что то подскажут форумчане), согласовать готовые проэкты с начальством и тогда только реализовывать задуманное. Успехов вам и выдержки.

Николай Иванович 29.07.2012 18:36

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от садовник (Сообщение 407260)
1. а что эта аллея находится в тёмном ..ну или в полутенистом месте? или у аллеи фон из высоких темнохвойных?
2. ну ..просить помощи эт похвально.. только вот получиться может " кто в лес, а кто по дрова" ...т.к. вкус у всех подсказчиков разный...:pardon: может сперва спросить чего хочет тут или там сама хозяйка, не? и не вестись на фразу:" делайте как хотите..я вам доверяю"
3. а какие ваще знания у вас есть? в разрезе нашего форума...
потому что чем больше и насыщеннее цветники и прочч . заполнение сада. тем большими и глубокими знаниями нада обладать...

http://i.piccy.info/i7/33794d361256a...059/d4_500.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-29-14...72x354-r/i.gif
більшу частину дня алейка в напівтіні, по боках готелю ростуть ялини, а білі стіни фасаду будуть частково закриті червоними плетистими трояндами (це "побажання" начальниці)
Щодо лісу й дров - то й добре що ідей може бути багато - я ж не збираюсь сліпо копіювати чиїсь проекти, хоча в інтернеті та в журналах зараз повно готових ескізів. А от маючи кілька різних точок зору можна побачити напрямок для створення свого варіанту. З начальницею коротко план роботи оговорено - їй хочеться червоних плетистих троянд біля стін та наявність штамбових кущів вздовж доріжки. Все інше можу планувати по-своєму, з її погодження, звичайно. Всі варіанти перше будуть проходити через її стіл.

Мої знання в декоративному садівництві широкі, та переважно поверхневі. Зокрема майже нічого не знаю про догляд за газонами - у мене їх не було ніколи - дефіцит місця. Значно простіше з обрізкою, стрижкою, навіть трохи вирощуванням дерев бонсай займався. Троянди вирощую третій рік - основи догляду знаю, принаймні краще Оксани. Із знанням сортів та видів рослин- складніше, але це наживне. Власне, ще одне побажання від керівництва - без фанатизму з кількістю сортів. Бо гроші на все це виділяються, звичайно, але чим довший список покупок, тим довше його затверджувати. :pardon:
Цитата:

Сообщение от Nela (Сообщение 407263)
Николай Иванович, за идеями отправилась бы сюда.
Шикарный подарок Садовника для форума и его гостей.
Очень люблю белый цвет, но на мой взгляд, среди обилия мощения, белый там потеряется.
Штамбовые розы, если очень хочется, посадила бы в контейнеры и поставила возле входа в здание.
Контейнеры использовала бы и для гортензий, фуксий и хвойный.
Еще, как по мне, не хватает лавочек и скамеечек. :D
Работа творческая интересная.
Желаю удачи.

Цю тему я вже прочитав і багато чого зберіг в окрему папку - теж дуже дякую Садівнику.
Щодо білого кольору, то його там не буде. Мені особисто алейка з білими трояндами занадто нагадуватиме весільне оздоблення - це занадто урочисто. А от варіант з Квін Елізабет сподобавася, подивився в інтернеті фото цього сорту на штамбі, думаю що виглядатиме непогано.
http://i.piccy.info/i7/af182dde0d3d1.../37586_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-29-15...40x169-r/i.gif
у мене колір теж приблизно такий в тих же умовах освітлення.
Щодо контейнерів я думав - простіше вкрити на зиму і легше змінити композицію чи виправити її в разі випадкового чи умисного пошкодження. От тільки з поливом буде складніше. Як варіант, можна поставити контейнери у декоративні вазони дещо більшого розміру, а простір між стінками та поверхню грунту вкрити товстим шаром дрібної кори - це має вирівняти коливання вологості грунту і не дасть перегріватись корінню. Але це ще можна буде до осені вирішити, зараз головне - прищепити, щоб не втрачати рік.
А лавочки я постараюсь сфотографувати і показати :good: В парку і ресторані вже кілька розставили - є в готелі своя столярка і окремий майстер, що робить декоративні меблі з окореного дерева. По парку ним розставлені також годівниці для птахів, урни та інші елементи ручної роботи.
Цитата:

Сообщение от Fleur (Сообщение 407287)
Николай Иванович, главное не торопиться. Нужно вам конкретно оговорить с Оксаной круг ваших обязанностей, составить план требуемых преобразований и очередность их выполнения, конкретно распланировать каждый объект от А до Я ( здесь что то подскажут форумчане), согласовать готовые проэкты с начальством и тогда только реализовывать задуманное. Успехов вам и выдержки.

Дякую за підтримку! До речі, ваша галерея з трояндами теж є для мене прикладом чудового поєднання сортів, який я вже давно зберіг до своєї "секретної папки" :Rose:
До весни ще нічого не планується кардинально міняти - хіба заглиблю кілька занадто високо посаджених троянд. От тільки штамби хочу зараз прищепити, тому й питав поради щодо сорту.
Ще раз усім дякую!

садовник 29.07.2012 19:21

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от Николай Иванович (Сообщение 407352)
От тільки штамби хочу зараз прищепити, тому й питав поради щодо сорту.

штамбовые розы требуют наличия регулярного стиля поруч... типа аккуратненького и ухоженного газончика в виде фона и живой изгороди(желательно прямоугольной формы) из самшита или какого-нить другого кустарника...:pardon:

Николай Иванович 29.07.2012 21:35

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от садовник (Сообщение 407372)
штамбовые розы требуют наличия регулярного стиля поруч... типа аккуратненького и ухоженного гахончика в виде фона и живой изгороди(желательно прямоугольной формы) из самшита или какого-нить другого кустарника...:pardon:

Самшит уже росте - живопліт з'явиться. Решту буде час спланувати. Можна додати ще пару стрижених форм з туї або самшиту в вазонах біля дверей - спіралі, наприклад. Над тим ще подумаєм.
Просто який інший варіант? Корчувати хороші підщепи?

larissa 29.07.2012 22:54

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от Николай Иванович
більшу частину дня алейка в напівтіні, по боках готелю ростуть ялини, а білі стіни фасаду будуть частково закриті червоними плетистими трояндами (це "побажання" начальниці)
Щодо лісу й дров - то й добре що ідей може бути багато - я ж не збираюсь сліпо копіювати чиїсь проекти, хоча в інтернеті та в журналах зараз повно готових ескізів. А от маючи кілька різних точок зору можна побачити напрямок для створення свого варіанту. З начальницею коротко план роботи оговорено - їй хочеться червоних плетистих троянд біля стін та наявність штамбових кущів вздовж доріжки. Все інше можу планувати по-своєму, з її погодження, звичайно. Всі варіанти перше будуть проходити через її стіл.

Николай Иванович, можно вставить пять копеек?:D Стилистика и цветовая гамма дома не совсем из того сериала, где растут красные розы на стене:pardon: На мой взгляд, если Вы или начальница хочет сделать подобные посадки- то сделайте аркаду с размещением красных плетистых роз. Будет на порядок проще в обслуживании и второй плюс, Вы разделите пространство, и соответсвенно добавите объем. А вдоль этой аллеи разместите метельчатые гортензии - подбивку надо подумать.:pardon: Нужен план с размерами, хотя бы приблизительно.
п.с. если начальница хочет прикрыть фасад, по посадите виноград Вичи, достаточного одного саженца на правом углу строения. Потеряете вертикаль- угол дома, и визуально привяжете эту сторону к саду.

Николай Иванович 29.07.2012 23:12

Re: Ось я став садівником ))
 
larissa, дякую.
План і свіжі фотографії зроблю завтра - вже поклав в сумку блокнот, рулетку і фотоапарат. Над вашими пропозиціями подумаю, можливо спробую "приміряти" на комп'ютері до фотографій готелю і показати начальниці. Щодо стилю - ви праві, але не думаю, що вдасться переконати її перенести розарій в інше місце.

larissa 30.07.2012 08:20

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от Николай Иванович (Сообщение 407453)
Щодо стилю - ви праві, але не думаю, що вдасться переконати її перенести розарій в інше місце.

Тогда, можно уйти от размещения штамбов по центральной оси и поставить опоры для плетистых роз, приблизительный размер 2800Х700 а по по бокам посадить розы. Только розы для массива надо подбирать или из невысоких шрабов, можно английские, либо флорибунда. Роза Queen Elizabeth - как отдельное растение хорошо, но для массива не подходит:pardon: У нее есть четкий диссонанс в размерах между высотой и шириной куста. А для грандифлоры это чревато расположением всех цветов на высоте больше 1500. Внизу одни палки торидечат. Самшит их не перекроет при такой высоте. Лучше глянуть в сторону флорибунд Кордеса или Тантау. Их сорта в основной массе идеально подходят для такого типа посадок. И еще одно, функциональное назначение строения на мой взгляд не совсем годится для " девчачьего розового романтического ":D:pardon: Лучше выбирать более контрасные по цвету розы.

Викса 30.07.2012 10:20

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от larissa (Сообщение 407478)
И еще одно, функциональное назначение строения на мой взгляд не совсем годится для " девчачьего розового романтического ":D:pardon:

Ооо, вот это 100% правда. А я вот думаю, чего мне так не нравится идея с розами под домом... Так и просится какая-то композиция с лиственными и хвойными. Дорогая такая, фактурная...
А для розариев, причем самых разных, места много. Изюминка для гостей - собственный розарий, комнаты ароматов еще что-то.

irina s 30.07.2012 10:32

Re: Ось я став садівником ))
 
Может быть пригодится, гостиница в Брюсселе.http://i.piccy.info/i7/ff1c389442af5...20/681_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-30-07...40x180-r/i.gifhttp://i.piccy.info/i7/0a12912ea714c...04/679_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-30-07...40x180-r/i.gif

Fleur 30.07.2012 11:10

Re: Ось я став садівником ))
 
Николай Иванович, а мне нравится вариант с красными плетистыми по стене дома и со штамбами вдоль аллеи. только я бы для прививки на штамб взяла бы вариант с Пьером, по моему хорошо будет смотреться. У меня в саду есть такое сочетание, Пьера на фоне красной розы, мне нравится, пока что не разочаровалась.

Николай Иванович 31.07.2012 00:26

Re: Ось я став садівником ))
 
Зробив свіжі фото входу:
http://i.piccy.info/i7/620f4c41af7e4...C01478_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-30-20...40x180-r/i.gif

http://i.piccy.info/i7/cf58d8f623405...C01475_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-30-20...40x180-r/i.gif

http://i.piccy.info/i7/3c435c9945101...C01476_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-30-20...80x240-r/i.gif

Самшит в бордюрах страшненький - відходить від зими - сильно вимерз. Підозрюю, що мали місце зловживання азотними добривами минулого року .

Поговорив з Оксаною стосовно планів і можливостей, подивились ще раз на те що є і що можем зробити...
Прийшли до висновку, що готель і справді не вписується в пейзаж з розарієм - будем зносити :crazy:
А серйозно, і справді сьогодні помітив, що троянди і бордюри з самшиту дисгармоніюють з стилем будівлі (дивно, чому це стало так помітно лише після підказки larissи...)
Погодились, що просто зелень на стіні (виноград вічі, плющ чи ін.) буде кращим варіантом, ніж червоні чи будь-які інші плетисті троянди. Але! Прямо на стіну нам нічого не дадуть пустити - там піщаник і так сипеться від вологи. Закритий рослинами дуже швидко почне руйнуватись.
http://i.piccy.info/i7/1670dba62f5de...C01479_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-30-20...40x180-r/i.gif
За відчуттями обох цей кут і справді треба чимось сховати, згладити, тому все-таки якусь "ширму" треба придумати - перголи, шпалеру, арки чи ще щось.
Від самшиту теж відмовитись не вийде - якщо я чи Оксана заїкнемся про необхідність його пересадити - повісять обох. Бо керівництву рік промивались мізки про необхідність його посадки саме тут ))))) З трояндами те ж саме - колись на них виділили немалу суму і начальство хоче бачити "розарій біля 5-го корпусу". Тобто в будь-якому разі треба починати танець з того, що будуть бордюри і будуть троянди. А дисгармонію стилів треба якось згладити хоча б :pardon:.
Дослівно "насяльника" хоче тут "яскраву пляму", бо тут має бути центр усього комплексу, такий собі парадний вхід.

Початок робіт намічено на весну наступного року, а поки що є час все продумати і може навіть спробувати намалювати, що легше було показати задумку "нагору" і вибити під це гроші.
От тільки зі штамбами я зовсім розгубився. Домовились з Оксаною, що буду щепити Куін Елізабет і садитимем штамби в контейнери, щоб простіше було укривати - на клумбах не всюди є місце, щоб нагнути. Якщо навіть нам ці штамбові троянди здадуться тут зайвими чи недоречними, то перенесем будь-куди.

Николай Иванович 31.07.2012 00:34

Re: Ось я став садівником ))
 
До речі, як обіцяв, сфотографував роботи нашого майстра дяді Васі:
стіл з кореня дуба
http://i.piccy.info/i7/2c8dcb94ff209...C01480_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-30-21...40x180-r/i.gif
лавка дуб
http://i.piccy.info/i7/907470b4d691e...C01481_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-30-21...40x180-r/i.gif
Стенд для преси на рецепцію
http://i.piccy.info/i7/8e0bd5a858cc4...C01483_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-30-21...40x180-r/i.gif
годівничка для птахів
http://i.piccy.info/i7/2b45c46f813fb...C01484_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-30-21...40x180-r/i.gif
лавка вільха - ще не лакована
http://i.piccy.info/i7/e93c99d85613e...C01485_240.jpghttp://i.piccy.info/a3/2012-07-30-21...40x180-r/i.gif

язичник 31.07.2012 10:35

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от Николай Иванович (Сообщение 407352)
більшу частину дня алейка в напівтіні, по боках готелю ростуть ялини, а білі стіни фасаду будуть частково закриті червоними плетистими трояндами (це "побажання" начальниці)




Троянди світлого кольору по краю клумби підкреслюють чистоту і охайність + троянди червоних і, ближче до центру, темно- червоних кольорів підтримають кольорову гамму будівлі готелю. Поскільки це прикарпаття, доцільно облаштувати на розі будівлі (з обох боків) рослинні водоспади- основа- гірка тис ягідний (особливо ефективний під час плодоношення і добре почувається в повній тіні). З діагонально- фасадного боку по ньому спадають квітнучі ліани блакитних кольорів, прикриті по краях ліанами з листям світлого кольору (по можливості)

Nela 31.07.2012 13:29

Re: Ось я став садівником ))
 
Николай Иванович, замечательные скамейки. :good:
В том месте, где они будут находиться нужны кустарники.
Сейчас много разных питомников, но хочу порекомендовать питомник Гуменюка из Винницы, много не только разрекламированных саженцев. В 90-тых он оформлял центральные скверы в Киеве.
Ничего нового не скажу, но сейчас для парка можно черенковать много кустарников, чтобы как-то остались средства для покупки маточников и редких экземпляров. Потом на эти черенки можно будет сделать прививки (лещина, бересклет, гортензия, калина, шиповник, боярышник ...)
Для птичек - пираканта, кизильник, лимонник...
В питомнике можно размножить малоуходные - лилейники, пионы, хосты, папоротники, очитки...
Сейчас еще можно посеять многолетники.

садовник 31.07.2012 13:42

Re: Ось я став садівником ))
 
Цитата:

Сообщение от Николай Иванович (Сообщение 407795)
1.А серйозно, і справді сьогодні помітив, що троянди і бордюри з самшиту дисгармоніюють з стилем будівлі (дивно, чому це стало так помітно лише після підказки larissи...) Але!2. Прямо на стіну нам нічого не дадуть пустити - там піщаник і так сипеться від вологи. Закритий рослинами дуже швидко почне руйнуватись.
.

1.Как легко вас переубедить.. обох... это и называется "кто в лес...."
2. наоборот под накрытием из винограда стена всегда будет сухой...т.к. листья не дадут проникать влаге... у винограда вича лист покрывает поверхность как черепица...
3. не надо никуда убирать самшит... напротив..изгородь нужна... возможно чуть ниже и обязательно плотная.. т.е. необходимо произвести подсадку новых кустиков на место выпавших...
касательно роз... а почему именно штамбы? и почему такой короткий список по сортам.... в вашей местности, шо другх роз не приобресть, не?:oops:


Текущее время: 10:58. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot