Форум дачников Украины. Восстановим озоновый слой на 6-ти сотках!  

Вернуться   Форум дачников Украины. Восстановим озоновый слой на 6-ти сотках! > Сад и огород > Плодовый сад

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 15.11.2017, 18:35   #1231
елена.п
Модератор
 
Аватар для елена.п
 
Регистрация: 17.06.2009
Адрес: на самом севере
Сообщений: 8,230
Сказал(а) спасибо: 28,588
Поблагодарили 23,913 раз(а) в 5,983 сообщениях
елена.п отключил(а) отображение уровня репутации
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от did_Panas Посмотреть сообщение
А на якій підщeпі У Вас НК?Бо у мeнe, наприклад, груша Дeльбарью на айві і на груші-дичці має різну форму плодів.
Аркадий, это у меня не дерево, а всего одна ветка на груше, каждая скелетная у меня перепривита разными сортами(всего 6), подвой дичка, так выглядят не все груши этого сорта, но среди общего "портрета",некоторые могут показать себя и не соответствующими...))
__________________
меня зовут Лена и на "ты"
елена.п вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
did_Panas (15.11.2017)
Старый 15.11.2017, 18:42   #1232
Zaja
Местный
 
Аватар для Zaja
 
Регистрация: 27.09.2017
Адрес: ххх
Сообщений: 3,471
Сказал(а) спасибо: 48,392
Поблагодарили 19,668 раз(а) в 3,243 сообщениях
Zaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Pixie #1230
"Може це лимонка?" Перша -- це точно не лимонка.
Чи варто різати старе дерево, щоб омолодити?
Є способи, сама колись займалася омолодженням. У цьому орієнтувалася на рекомендації з вже названої книги російською мовою К. Брикелл "Обрезка растений" (Погляньте http://www.sadiba.com.ua/forum/showt...42#post1087342 пости #981, #982, #983)
У цій книзі є тема "Омолаживание" (С. 128 -- 129 у моєму виданні) та "Обрезка корней и кольцевание" (відповідно С. 130 -- 131). Якщо бажаєте, загляньте. Десь на початку 90-х спробувала не одразу все, поступово, всі там описані методи. Й дещо й інше.
До чого прийшла? До часу користувалася плодами старих дерев. Потім поступово насадила нових, новий сад. Дещо про це вже писала раніше.
Якщо хочете, порада Вам
Можна різати, можна не різати. Ці старі дерева поки що можуть дати якийсь врожай. Скористайтеся цим. Та морально, й за віком вони вже трохи застаріли. Навіть молоді дерева на високорослих підщепах важко втримати у зручних для нас рамках. Це безкінечна, важка робота. Сьогоднішній день слава Богу не 90-ті. Є можливість придбати нові сорти, нові дерева на гарних підщепах. Ви вже почали садити молодий сад. Бачила Ваші повідомлення. Й радію з цього. Тому не покладайте надмірних зусиль на старі дерева. Як кажуть, не тратьте, куме, сили. І завелика територія. Молодий сад скоріше віддячить Вам за турботу й піклування.
Zaja вне форума   Ответить с цитированием
8 пользователя(ей) сказали cпасибо:
apple1210 (15.11.2017), Creativniy (31.10.2018), Pixie (15.11.2017), Sveta (15.11.2017), Анатолий (15.11.2017), Деметра (30.12.2017), Нина (20.11.2017), Рома (19.11.2017)
Старый 15.11.2017, 18:51   #1233
Pixie
Местный
 
Аватар для Pixie
 
Регистрация: 09.03.2016
Адрес: Черкаси-Мліїв
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,974
Поблагодарили 8,781 раз(а) в 1,283 сообщениях
Pixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

дякую! Пораду хочу, порада слушна. Я ж тільки учусь, тому всім порадам рада. Думала може тій грушці краще стане якщо її обрізати, але то ще й крім іншого дуже ризиковано буде - боюсь за чоловіка, на таку висоту з електропилкою лізти і балансувати на хиткій драбині. Я дівчина нервова, для мене це стрес і паніка

Значить залишу як є. Друга, та шо твердіша і смачніша уся в парші, шкода дуже, але як обробити дерево такої висоти і розміру я не знаю. Спробую хоч по низу чимось бризнути, може хоч якийсь толк з того буде.

Новий сад саджаю, так, дякую вам за те що радієте зі мною)) Але поки він ще виросте пройде немало часу. Груші буду садити на наступний сезон тільки. Тому поки що в мене політика така - зберегти максимально те що є, поки чекаю нового. Але якщо якісь дерева із старих можна надихнути на нове життя і хай вони ще 10 а може й 20 років родять - то чому б і не спробувати? Хотілось би що можна зберегти, мені шкода дерева плодові вирізати. Може це така жадність від того що тільки почала мати справу з садом, не знаю
__________________
Аня я і не викайте мені
The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is right now.
Pixie вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
apple1210 (15.11.2017), Senpolia (16.11.2017), Zaja (15.11.2017)
Старый 15.11.2017, 19:08   #1234
Анатолий
Местный
 
Аватар для Анатолий
 
Регистрация: 06.01.2017
Адрес: Черкасская область
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,511
Поблагодарили 3,537 раз(а) в 1,098 сообщениях
Анатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от Pixie Посмотреть сообщение
дякую! Пораду хочу, порада слушна. Я ж тільки учусь, тому всім порадам рада. Думала може тій грушці краще стане якщо її обрізати, але то ще й крім іншого дуже ризиковано буде - боюсь за чоловіка, на таку висоту з електропилкою лізти і балансувати на хиткій драбині. Я дівчина нервова, для мене це стрес і паніка

Навіть, якщо ви зріжете, і груші нічого не станеться, і вона омолодиться, то все одно дуже високо, тай самі груші на смак не дуже. Яка різниця, чекати нового врожаю від нових пагонів на старій груші під небом, чи від молодої смачної груші. Краще посадити на цьому місці, пару сортових вишень. Я б зрізав, тим більш, що все одно вона піде під пилку, то чим раніше тим краще.
Анатолий вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Pixie (15.11.2017), Zaja (15.11.2017)
Старый 15.11.2017, 19:27   #1235
Pixie
Местный
 
Аватар для Pixie
 
Регистрация: 09.03.2016
Адрес: Черкаси-Мліїв
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,974
Поблагодарили 8,781 раз(а) в 1,283 сообщениях
Pixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от Анатолий Посмотреть сообщение
Навіть, якщо ви зріжете, і груші нічого не станеться, і вона омолодиться, то все одно дуже високо, тай самі груші на смак не дуже. Яка різниця, чекати нового врожаю від нових пагонів на старій груші під небом, чи від молодої смачної груші. Краще посадити на цьому місці, пару сортових вишень. Я б зрізав, тим більш, що все одно вона піде під пилку, то чим раніше тим краще.
ну чого, досить смачна вона. Я не такий прямо гурман і фанат груш. Соковита, солодка, на фоні тотального неврожаю в саду - взагалі за щастя.

Вишні 4 штуки є, більш-менш молоді і здорові, садити планую тільки чудо-вишню поки що і черешню. Місця де садити у мене поки що більш ніж досить, 20 соток огороду, з якого мені потрібно максимум 2, так що ще нема вибору різати старе щоб посадити нове, навпаки пусте місце око муляє.
Зріжу коли нові підростуть, ну або коли ці уже зовсім захворіють і не будуть родить. А у цьому році вони дуже порадували, шкода їм тепер віддячити спилом на дрова

---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 19:20 ----------

ой, до речі, я ніяк не можу визначити сорт груші, купували у Мукачеві, нам бабулька продала під якоюсь назвою яка абсолютно не гуглилась рік тому. Зараз у мене провал у пам'яті, але я не раз пробувала шукати сорт так як вона сказала і результат пошуку - повний нуль.
Дуже смачні грушки, яскраві, жовті, з червоним рум'янцем. Ніжні як суфле і солодкі як мед. Але абсолютно не лежкі. Купували у останніх числах вересня-початку жовтня, але ж це Закарпаття, тому з поправкою на клімат.
Дуже схоже на те що це Парижанка. Але інші сайті з таким же фото пишуть що це Талгарская красавица

У когось росте така грушка? Я вгадала, Парижанка оце така - ніжна, смачнюща але довго не лежить? Де брати саджанці, може хтось із форумчан продає такий сорт? Чи якщо я не знайду - порадьте схожий сорт будь ласка
__________________
Аня я і не викайте мені
The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is right now.
Pixie вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
Zaja (15.11.2017)
Старый 15.11.2017, 19:32   #1236
Анатолий
Местный
 
Аватар для Анатолий
 
Регистрация: 06.01.2017
Адрес: Черкасская область
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,511
Поблагодарили 3,537 раз(а) в 1,098 сообщениях
Анатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от Pixie Посмотреть сообщение
ну чого, досить смачна вона. Я не такий прямо гурман і фанат груш. Соковита, солодка, на фоні тотального неврожаю в саду - взагалі за щастя.

Вишні 4 штуки є, більш-менш молоді і здорові, садити планую тільки чудо-вишню поки що і черешню. Місця де садити у мене поки що більш ніж досить, 20 соток огороду, з якого мені потрібно максимум 2, так що ще нема вибору різати старе щоб посадити нове, навпаки пусте місце око муляє.
Зріжу коли нові підростуть, ну або коли ці уже зовсім захворіють і не будуть родить. А у цьому році вони дуже порадували, шкода їм тепер віддячити спилом на дрова
То це ж інша справа. Якщо є де садити то звичайно хай росте, я б навіть не обрізав. Краще стара груша ніж бур"ян. І якщо там постійна волога то я б опеньки посадив.
Анатолий вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
apple1210 (15.11.2017), Pixie (15.11.2017)
Старый 15.11.2017, 19:36   #1237
Zaja
Местный
 
Аватар для Zaja
 
Регистрация: 27.09.2017
Адрес: ххх
Сообщений: 3,471
Сказал(а) спасибо: 48,392
Поблагодарили 19,668 раз(а) в 3,243 сообщениях
Zaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Pixie #1233
Лазити по таких деревах не стільки страшно, як небезпечно. Середина може бути трухла. Й тоді дерево ламається, як кажуть, на раз.
Що робити. Даю прості відповіді, перевірені.
Тепер зібрати всю, по можливості, падалицю й спалити. В ній безліч шкідників. Потім (можна й трохи пізніше) перекопати по діаметру крони. Це зпушить землю, а шкідники, які зимують у верхньому шарі ґрунту опиняться на поверхні й загинуть.
Що достане оприскувач можна буде обробити навіть з драбини-стрем’янки. Тепер або весною. Навесні або тепер добре б було підгодувати якимсь підходящим добривом (у мене кінський перегній). Як цвістимуть дерева, можна бджіл до себе приманити. Розвести цукор у воді, й скільки дотягнитеся оббризкайте цвіт цукровим розчином. Це збільшить вражай та розмір плодів. Головне, аби морози не звели всю працю нанівець.
Zaja вне форума   Ответить с цитированием
8 пользователя(ей) сказали cпасибо:
apple1210 (15.11.2017), Pixie (15.11.2017), skifnk (23.11.2017), Sveta (15.11.2017), Анатолий (15.11.2017), Марлена (26.11.2017), Нина (20.11.2017), цитадель (16.11.2017)
Старый 15.11.2017, 20:55   #1238
Pixie
Местный
 
Аватар для Pixie
 
Регистрация: 09.03.2016
Адрес: Черкаси-Мліїв
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,974
Поблагодарили 8,781 раз(а) в 1,283 сообщениях
Pixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Дуже дякую Так і будемо робить, тільки до груші №1 я навіть з великої драбини оприскувачем не дістану Там отой обрізаний пеньок від другого ствола мені по плече, це десь 130 см, ну і відповідно видно що крона починається вище 5 метрів. Уже як буде. Але на тих грушках парші не було, парша на нижчій, більш розлогій. Ту теж дуже складно обробить. вона росте сама на схилі (сусідня дільниця на 2 метри нижче нашої) а більшість крони взагалі над сусідом, там з землі теж дуже високо. Але хоч якось десь дістану.

А по сортам моїх старушок ні в кого ніяких ідей нема?
__________________
Аня я і не викайте мені
The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is right now.
Pixie вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
Zaja (15.11.2017)
Старый 15.11.2017, 22:06   #1239
Вера
Местный
 
Аватар для Вера
 
Регистрация: 28.04.2010
Адрес: Макеевка
Сообщений: 511
Сказал(а) спасибо: 2,993
Поблагодарили 1,471 раз(а) в 419 сообщениях
Вера has a brilliant futureВера has a brilliant futureВера has a brilliant futureВера has a brilliant futureВера has a brilliant futureВера has a brilliant futureВера has a brilliant futureВера has a brilliant futureВера has a brilliant futureВера has a brilliant future
По умолчанию Re: Груша

На фото п.1235-Талгарская красавица
__________________
Мой альбом https://picasaweb.google.com/101167994933221243946
Вера вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Pixie (15.11.2017), Zaja (15.11.2017), елена.п (25.11.2017), Нина (20.11.2017)
Старый 15.11.2017, 22:15   #1240
Zaja
Местный
 
Аватар для Zaja
 
Регистрация: 27.09.2017
Адрес: ххх
Сообщений: 3,471
Сказал(а) спасибо: 48,392
Поблагодарили 19,668 раз(а) в 3,243 сообщениях
Zaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Сорта старих груш, і не тільки груш, як це бачила у моїй місцевості, ніхто не знає. В основному, в кращому випадку -- це більш-менш вдалі сіянці. І сорт називався -- "груша", "яблуня", або "гниличка", "сивак". Могли бути додаткові означення для дуже "любознательних" -- "рання", "пізня" або "спасівка". Інколи випадкові сіянці були досить вдалими, тоді умільці перещеплювали ними ще декілька дерев. Але не так багато людей цікавилося садівництвом серйозно. Й особливих умов для цього не було. Сортові дерева, плодові й декоративні, й тепер не дуже користуються попитом у селі. Верх садівничого щастя -- базар. А яка там якість і відповідність нам відомо.
Сортові сади (у моїй місцевості), що з'явились в кінці 70-х на початку 80-х були знищені Горбачовською антиалкогольною кампанією.
Так що ось такі "сорти".
Zaja вне форума   Ответить с цитированием
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
apple1210 (16.11.2017), Pixie (15.11.2017), Sveta (15.11.2017), Котейка (13.04.2018), Краски Лета (16.11.2017), Нина (26.11.2017)
Старый 15.11.2017, 22:39   #1241
Pixie
Местный
 
Аватар для Pixie
 
Регистрация: 09.03.2016
Адрес: Черкаси-Мліїв
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,974
Поблагодарили 8,781 раз(а) в 1,283 сообщениях
Pixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Дякую!
Знайшла ось різницю
Цитата:
Внешний вид немного напоминает сорт груши Парижанка, только эта в два раза крупнее, и не такая нежная в консистенции.
Мабуть мені таки треба Парижанка, бо мене підкорила саме незвичайна ніжність м'якоті, я таких смачних груш ні до, ні після не їла ще. Або краще і ту і ту посадить, головне знайти)))

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

Цитата:
Сообщение от Zaja Посмотреть сообщение
Сортові дерева, плодові й декоративні, й тепер не дуже користуються попитом у селі. Верх садівничого щастя -- базар. А яка там якість і відповідність нам відомо.
у мене тут трошки інша ситуація, від мене за 100 метрів городами мліївський Інститут помології. На жаль, уже він закрився, вірніше наскільки я зрозуміла -переформатують його, уже не інститут, а що буде - не знаю.

Тому в чомусь ситуація краще - у мене тут можуть бути якісь дійсно гідні сорти. Наприклад сортова алича у мене у дворі шикарнюща, я таких раніше не бачила і не їла, зараз намагаюсь рятувати її від трутовика А в чомусь тут іще складніше - то могли бути якісь експериментальні саджанці які взагалі неможливо опізнати. Це так у мене в сусідки смачнюща абрикоса росте, намагалась добитись який сорт - не знаю, батько якийсь саджанець приніс з інституту, там його викидати хотіли - відбракували, а він посадив. Оце заради цієї абрикоси я хочу освоїти науку прививання.
Сподіваюсь що Sveta зможе прояснити картину з сортами, може вона знає що в інституті було ходовим, правда то давно було, але все ж.

А так то в мене багато хто з сусідів займається вирощуванням сортових саджанців, при чому багато гарних сучасних сортів. І саджанці якісні, мабуть не такі як у Світланки, але точно кращі ніж базарні і виставочні. Возять на продаж у Черкаси, та й у Київ теж. Так що в цьому плані у нас село - рай для садоводів-маніяків, тільки знаходь час і місце для посадки і сажай, сажай За зиму спробую розвідку провести, раптом і у нас місцеві Парижанку продають, бо в одних питала - і не чули про таку
__________________
Аня я і не викайте мені
The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is right now.
Pixie вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
apple1210 (16.11.2017), Zaja (15.11.2017)
Старый 16.11.2017, 08:30   #1242
Анатолий
Местный
 
Аватар для Анатолий
 
Регистрация: 06.01.2017
Адрес: Черкасская область
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,511
Поблагодарили 3,537 раз(а) в 1,098 сообщениях
Анатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от Pixie Посмотреть сообщение
Так що в цьому плані у нас село - рай для садоводів-маніяків, тільки знаходь час і місце для посадки і сажай, сажай За зиму спробую розвідку провести, раптом і у нас місцеві Парижанку продають, бо в одних питала - і не чули про таку
Коли я садив дерева, то спочатку перерив інтернет по вибору сортів. З отриманим списком їхав купляти, Бувало, що не втримуюсь і купляю невідомі сорти. По приїзду бігом за пк, із острахом читаю, що ж я купив.
Анатолий вне форума   Ответить с цитированием
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
apple1210 (16.11.2017), Pixie (16.11.2017), Senpolia (16.11.2017), skifnk (23.11.2017), Sveta (16.11.2017), Котейка (13.04.2018)
Старый 16.11.2017, 09:06   #1243
Zaja
Местный
 
Аватар для Zaja
 
Регистрация: 27.09.2017
Адрес: ххх
Сообщений: 3,471
Сказал(а) спасибо: 48,392
Поблагодарили 19,668 раз(а) в 3,243 сообщениях
Zaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

У мене є обидва дерева й Талгарска красуня (від Бережнюк)й Парижанка. У всякому разі думаю, що є. Думаю тільки, а не впевнена, тому що обидві груші ще молоді, в однаковому віці. Весною буде три роки щепленню. Тому, звичайно, плодів з них ще не спробувала. Але я коштувала у моїх подруг. Талгарська красуня (точно вона) вже доволі старе дерево. Пошкоджене трутовиком. Щеплення від неї не виходили. Дерево високе на високорослій підщепі. Дотягтися до потрібних верхніх гілочок не можна. Хоч лети. Та поки що не вмію. Дерево таке, як твої, Аню. Росте серед городу (поля). Перманентно підморожене. Але плід дає. У кінці серпня – на початку вересня. Проблема – що впало, те пропало. Розбилося й каша. Хозяйка купила другу таку саму Талгарску красуню. На низькорослій підщепі. Смакувала, хоч і розбита, ця груша й мені.
Парижанка є в іншої моєї подруги. Пробувала й її. Висновок: схожі тільки на картинці. Парижанкою пригощалася десь у середині жовтня. Плід був смачний. Недавно зібрані груші на зберігання. Але зовсім інший. На той час солодкі, але ще невлежані, тверді.
Тому, як я коштувала, хоч не свої власні, але приблизно в одній місцевості (відстань до 30 км) обидві груші й ніхто поки що не написав відповідь, пишу я. Вважаю недоцільним порівнювати ці два сорти. При можливості мати два сорти, й бажанні, думаю, що садити обидва доцільно. Вони не конкуренти, час споживання різний. Тому й посадила обидва. Місце дозволяє.

Последний раз редактировалось Zaja; 16.11.2017 в 10:54.
Zaja вне форума   Ответить с цитированием
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
apple1210 (16.11.2017), Chita (25.11.2017), Pixie (16.11.2017), Senpolia (16.11.2017), skifnk (23.11.2017), Нина (20.11.2017)
Старый 24.11.2017, 22:47   #1244
льоха
Освоившийся
 
Аватар для льоха
 
Регистрация: 21.05.2016
Адрес: кременчуг
Сообщений: 191
Сказал(а) спасибо: 829
Поблагодарили 299 раз(а) в 117 сообщениях
льоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the rough
По умолчанию Re: Груша


Не знаю ,как помочь этой грушке.Посажена в 2014 году , двухлетним саженцем.Давала каждый год очень маленькие приросты побегов , где-то 10 см.В этом году был первый урожай.Я его нормировал и оставил 5 грушек.Но само деревце совсем не дало прироста побегов.посоветуйте как мне быть с ней.
льоха вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
Zaja (24.11.2017)
Старый 25.11.2017, 09:20   #1245
Chita
Местный
 
Регистрация: 17.10.2012
Адрес: Київ, Святошино, Березівка, Макарівський р-н
Сообщений: 1,242
Сказал(а) спасибо: 3,869
Поблагодарили 2,701 раз(а) в 710 сообщениях
Chita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Чтоб спровоцировать хороший рост, надо хорошо обрезать. А, судя по фото, Вы Ее обрезали только раз, при посадке. А надо было это делать каждый год. Моё мнение.
__________________
Я Вита
Chita вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Zaja (25.11.2017), льоха (25.11.2017)
Старый 25.11.2017, 17:11   #1246
льоха
Освоившийся
 
Аватар для льоха
 
Регистрация: 21.05.2016
Адрес: кременчуг
Сообщений: 191
Сказал(а) спасибо: 829
Поблагодарили 299 раз(а) в 117 сообщениях
льоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the rough
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от Chita Посмотреть сообщение
Чтоб спровоцировать хороший рост, надо хорошо обрезать. А, судя по фото, Вы Ее обрезали только раз, при посадке. А надо было это делать каждый год. Моё мнение.
Так что нужно резать на обратный рост , или просто сильно укоротить проводник и ветки по многолетней древесине?
льоха вне форума   Ответить с цитированием
Старый 25.11.2017, 17:29   #1247
Chita
Местный
 
Регистрация: 17.10.2012
Адрес: Київ, Святошино, Березівка, Макарівський р-н
Сообщений: 1,242
Сказал(а) спасибо: 3,869
Поблагодарили 2,701 раз(а) в 710 сообщениях
Chita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Льоха, Вам лучше спросить в теме "Обрезка и формировках плодовых" http://www.sadiba.com.ua/forum/showt...=19596&page=37 там сейчас больше специалистов.
__________________
Я Вита
Chita вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
льоха (25.11.2017)
Старый 25.11.2017, 18:41   #1248
льоха
Освоившийся
 
Аватар для льоха
 
Регистрация: 21.05.2016
Адрес: кременчуг
Сообщений: 191
Сказал(а) спасибо: 829
Поблагодарили 299 раз(а) в 117 сообщениях
льоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the rough
По умолчанию Re: Груша

Щ
Цитата:
Сообщение от Chita Посмотреть сообщение
Льоха, Вам лучше спросить в теме "Обрезка и формировках плодовых" http://www.sadiba.com.ua/forum/showt...=19596&page=37 там сейчас больше специалистов.
Я там на этой неделе задавал вопрос по черешне , то получил ответов меньше чем хотелось.
льоха вне форума   Ответить с цитированием
Старый 25.11.2017, 19:05   #1249
Chita
Местный
 
Регистрация: 17.10.2012
Адрес: Київ, Святошино, Березівка, Макарівський р-н
Сообщений: 1,242
Сказал(а) спасибо: 3,869
Поблагодарили 2,701 раз(а) в 710 сообщениях
Chita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond reputeChita has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Льоха, я бы сделала так, как Вы написали во втором варианте. Укоротила бы все на половину или даже на 2/3. Но у меня не много опыта в обрезке и формировке. Стучите в ту тему. Настойчиво. Откроют.
__________________
Я Вита
Chita вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
льоха (25.11.2017)
Старый 25.11.2017, 19:58   #1250
Игорь-яцек
Местный
 
Аватар для Игорь-яцек
 
Регистрация: 14.11.2013
Адрес: киев
Сообщений: 701
Сказал(а) спасибо: 1,085
Поблагодарили 3,939 раз(а) в 631 сообщениях
Игорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от льоха Посмотреть сообщение
Щ

Я там на этой неделе задавал вопрос по черешне , то получил ответов меньше чем хотелось.
Плохо что про подвои не знаем,а вы уже резать надумали? А вдруг там ИС, и вы уже его нагрузили урожаем ,тем рост и остановили.
Игорь-яцек вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
apple1210 (26.11.2017), Sveta (26.11.2017), льоха (25.11.2017), Нина (26.11.2017)
Старый 25.11.2017, 20:29   #1251
льоха
Освоившийся
 
Аватар для льоха
 
Регистрация: 21.05.2016
Адрес: кременчуг
Сообщений: 191
Сказал(а) спасибо: 829
Поблагодарили 299 раз(а) в 117 сообщениях
льоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the rough
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от Игорь-яцек Посмотреть сообщение
Плохо что про подвои не знаем,а вы уже резать надумали? А вдруг там ИС, и вы уже его нагрузили урожаем ,тем рост и остановили.
За подвой, я действительно ничего не знаю.что бы вы посоветовали мне сделать.
льоха вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
Игорь-яцек (25.11.2017)
Старый 25.11.2017, 20:44   #1252
Игорь-яцек
Местный
 
Аватар для Игорь-яцек
 
Регистрация: 14.11.2013
Адрес: киев
Сообщений: 701
Сказал(а) спасибо: 1,085
Поблагодарили 3,939 раз(а) в 631 сообщениях
Игорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от льоха Посмотреть сообщение
За подвой, я действительно ничего не знаю.что бы вы посоветовали мне сделать.
Нет у меня совета без подвоя.Если у вас любой из карликов,то весной обрезать на пару почек все три ветки.Пошире обкопать приствольный круг.Поставить дереву опору(на всякий случай).Дать ему нитроаммофоски начале мая,пару стаканов и пролить хорошенько.Цвет оборвать,без плодов в следующем году.Прокербовать нужные почки для новых веток.Напрасно вы грузили плодами молодое дерево,ну одну две груши и хватит.
Игорь-яцек вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
apple1210 (26.11.2017), Sveta (26.11.2017), льоха (25.11.2017), Нина (26.11.2017)
Старый 25.11.2017, 20:48   #1253
язичник
Местный
 
Регистрация: 11.09.2011
Адрес: Буча Київська обл.
Сообщений: 3,184
Сказал(а) спасибо: 2,210
Поблагодарили 6,301 раз(а) в 2,430 сообщениях
язичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от льоха Посмотреть сообщение
За подвой, я действительно ничего не знаю.что бы вы посоветовали мне сделать.
Радіти тому що є і робити все, щоб не було гірше- підживлювати, обробляти при потребі і чекати повноцінного врожаю наступного року без жодних обмежень по врожайності. Дерево нормально розвивається і не потребує корекцій
язичник вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
льоха (25.11.2017)
Старый 25.11.2017, 23:15   #1254
Юрий Немиров
Новичок
 
Регистрация: 14.06.2016
Адрес: Харьков
Сообщений: 10
Сказал(а) спасибо: 8
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
Юрий Немиров is on a distinguished road
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от Chita Посмотреть сообщение
Льоха, я бы сделала так, как Вы написали во втором варианте. Укоротила бы все на половину или даже на 2/3. Но у меня не много опыта в обрезке и формировке. Стучите в ту тему. Настойчиво. Откроют.
Я не авторитет, но поступил бы так же.
Юрий Немиров вне форума   Ответить с цитированием
Старый 25.11.2017, 23:19   #1255
льоха
Освоившийся
 
Аватар для льоха
 
Регистрация: 21.05.2016
Адрес: кременчуг
Сообщений: 191
Сказал(а) спасибо: 829
Поблагодарили 299 раз(а) в 117 сообщениях
льоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the roughльоха is a jewel in the rough
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от Игорь-яцек Посмотреть сообщение
Напрасно вы грузили плодами молодое дерево,ну одну две груши и хватит.
Их завязалось три десятка, я оставил пять .
льоха вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.11.2017, 05:36   #1256
apple1210
Местный
 
Аватар для apple1210
 
Регистрация: 21.11.2013
Адрес: Черкассы
Сообщений: 2,617
Сказал(а) спасибо: 3,719
Поблагодарили 7,397 раз(а) в 1,904 сообщениях
apple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от Игорь-яцек Посмотреть сообщение
Цвет оборвать,без плодов в следующем году.Прокербовать нужные почки для новых веток.Напрасно вы грузили плодами молодое дерево,ну одну две груши и хватит.
Иногда и одной-двух грушек хватает, что бы заторомозить прирост. Есть одна грушка молодая. Так же в прошлые годы любопытствовала, по паре грушек оставляла, так она прирастала сантиметров на 10-15. В этом году все бутоны срезала в ноль, как только они появились. Грушка приросла на полметра за сезон. И согласна, дело в подвое. Какой у меня, не знаю, но предполагаю, что какой то из полу карликов. Раннее цветение, слабый рост.
apple1210 вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
did_Panas (26.11.2017), Sveta (26.11.2017), Zaja (26.11.2017), Алексей1987 (26.11.2017)
Старый 26.11.2017, 08:23   #1257
Алексей1987
Освоившийся
 
Регистрация: 22.05.2017
Адрес: Одесса
Сообщений: 152
Сказал(а) спасибо: 191
Поблагодарили 927 раз(а) в 119 сообщениях
Алексей1987 is a splendid one to beholdАлексей1987 is a splendid one to beholdАлексей1987 is a splendid one to beholdАлексей1987 is a splendid one to beholdАлексей1987 is a splendid one to beholdАлексей1987 is a splendid one to beholdАлексей1987 is a splendid one to beholdАлексей1987 is a splendid one to behold
По умолчанию Re: Груша

Ну так не даром все советуют первые годы жизни не нагружать деревья урожайность, для двух-трех летки даже несколько солидных плодов уже тяжесть, хотя с другой стороны с нашими питомникамм и базарами хочется проверить сортность как можно скорее, а то принцип продавцов нынче на нае...шь не проживешь.
Алексей1987 вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
apple1210 (26.11.2017), Chita (26.11.2017), Zaja (26.11.2017), Рома (26.11.2017)
Старый 26.11.2017, 20:12   #1258
Игорь-яцек
Местный
 
Аватар для Игорь-яцек
 
Регистрация: 14.11.2013
Адрес: киев
Сообщений: 701
Сказал(а) спасибо: 1,085
Поблагодарили 3,939 раз(а) в 631 сообщениях
Игорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond reputeИгорь-яцек has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от льоха Посмотреть сообщение
Их завязалось три десятка, я оставил пять .
Простите,вы что на базаре грушку приобрели,почему про подвои нельзя узнать? У такой маленькой груши нет сил и на хороший рост и на приличный урожай. Предполагаю подвой ВА или ИС 4-6, это среднерослые подвои,ибо на карлике с пятью грушами да плюс без опоры ,где то уже был бы наклон. Весной чуток обрежете,и все будет хорошо,плюс подкормки и полив.
Игорь-яцек вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
apple1210 (26.11.2017), Creativniy (31.10.2018), Sveta (26.11.2017)
Старый 26.11.2017, 20:20   #1259
язичник
Местный
 
Регистрация: 11.09.2011
Адрес: Буча Київська обл.
Сообщений: 3,184
Сказал(а) спасибо: 2,210
Поблагодарили 6,301 раз(а) в 2,430 сообщениях
язичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Цитата:
Сообщение от apple1210 Посмотреть сообщение
В этом году все бутоны срезала в ноль, как только они появились.
Ну тут обирає кожен своє- хтось плоди вирощує, а хтось кожного року обрізає і вирощує пагони
язичник вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.11.2017, 21:36   #1260
apple1210
Местный
 
Аватар для apple1210
 
Регистрация: 21.11.2013
Адрес: Черкассы
Сообщений: 2,617
Сказал(а) спасибо: 3,719
Поблагодарили 7,397 раз(а) в 1,904 сообщениях
apple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond reputeapple1210 has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Груша

Так деревце то крохотное. Какие с него плоды. Баловство одно. Сначала пусть подрастет года два-три, а то ни плодов, ни прироста.
apple1210 вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Zaja (26.11.2017), Игорь-яцек (27.11.2017)
Ответ

Социальные закладки

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Персик (Только сорта и агротехника) marchell Плодовый сад 2196 17.03.2024 14:45
Яблоня(сорта и агротехника) korsar Плодовый сад 1415 31.10.2023 09:58
Абрикос. Проблемы выращивания. Влияние погоды на урожай. yavik Плодовый сад 1012 09.05.2023 17:48
Помидоры: сорта и агротехника(болезни , вредители в другом разделе) ССаша Огород 2903 21.04.2020 08:53
Абрикос (сорта и агротехника) kusochek-blina Плодовый сад 1831 06.04.2017 10:35


Текущее время: 08:11. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot