Форум дачников Украины. Восстановим озоновый слой на 6-ти сотках!  

Вернуться   Форум дачников Украины. Восстановим озоновый слой на 6-ти сотках! > Около садоводства > Юридические вопросы

Закрытая тема
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 02.02.2015, 22:38   #1
Николай Иванович
Увлеченный
 
Аватар для Николай Иванович
 
Регистрация: 23.01.2012
Адрес: львів
Сообщений: 283
Сказал(а) спасибо: 300
Поблагодарили 2,513 раз(а) в 247 сообщениях
Николай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond repute
По умолчанию Спільне господарство. Розподіл прибутків

Цікаво почути думку з приводу методики поділу шкури невбитого ведмедя )))))

Якщо коротко, то така ситуація: є 30 соток доглянутої землі в 10 км від міста, яка цього року не буде засаджуватись - власнику не до того. Є ще більше необробленої землі - за потреби. Є сам власник, який не хоче, щоб земля пустувала, хоче отримувати з неї якийсь прибуток і має можливість вкласти в цю землю N-ну суму грошей.

Чоловік запропонував співпрацю на наступних умовах. Я складаю бізнес-план, технологію вирощування, план робіт іт.д., обговорюємо, доходимо консенсусу, він надає землю в користування, мотоблок, трактор, потрібну суму грошей для старту, може допомогти з доставкою вантажів, продукції і т.д - має мікроавтобус і щодня їздить ним в місто. Перший чистий дохід 100% спрямовуються на повернення вкладеної ним початкової суми до повного її погашення. Відсотків він не вимагає, бажаний термін повернення - 6-18 місяців.

Після повернення всіх вкладених грошей подальші прибутки він пропонує ділити пропорційно. Але як визначити пропорцію, щоб нікого не образити? Його доля інвестицій є сталою -
земля й техніка, а моя доля інвестицій - фізична й розумова праця, які він оцінити не береться.
У мене теж тяжко з оцінкою - коли ж на себе працюєш, то свою працю ніколи не рахуєш в грошовому еквіваленті... Ось і думаю, який варіант запропонувати, щоб не образити товариша і самому був зиск цим займатись.
__________________
Не біда, коли чорний хліб,
Біда, коли душа чорна...
Николай Иванович вне форума  
Старый 03.02.2015, 06:57   #2
Fleur
Местный
 
Аватар для Fleur
 
Регистрация: 05.11.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 6,493
Сказал(а) спасибо: 16,460
Поблагодарили 38,682 раз(а) в 5,460 сообщениях
Fleur has a reputation beyond reputeFleur has a reputation beyond reputeFleur has a reputation beyond reputeFleur has a reputation beyond reputeFleur has a reputation beyond reputeFleur has a reputation beyond reputeFleur has a reputation beyond reputeFleur has a reputation beyond reputeFleur has a reputation beyond reputeFleur has a reputation beyond reputeFleur has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Спільне господарство. Розподіл прибутків

Проконсультируйтесь с юристом, договор должен быть составлен юридически грамотно, чтобы потом "вдруг чего", можно было отстоять свои права, прописанные в договоре.
__________________
Мы в ответе за тех, кого приручили
Людмила
Fleur вне форума  
Пользователь сказал cпасибо:
Старый 03.02.2015, 09:45   #3
Виола
Местный
 
Аватар для Виола
 
Регистрация: 02.08.2011
Адрес: Киев
Сообщений: 1,124
Сказал(а) спасибо: 12,541
Поблагодарили 6,766 раз(а) в 952 сообщениях
Виола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Спільне господарство. Розподіл прибутків

Цитата:
Сообщение от Николай Иванович Посмотреть сообщение
Я складаю бізнес-план, технологію вирощування, план робіт іт.д., обговорюємо, доходимо консенсусу, він надає землю в користування, мотоблок, трактор, потрібну суму грошей для старту, може допомогти з доставкою вантажів, продукції і т.д - має мікроавтобус і щодня їздить ним в місто. Перший чистий дохід 100% спрямовуються на повернення вкладеної ним початкової суми до повного її погашення. Відсотків він не вимагає, бажаний термін повернення - 6-18 місяців.

Після повернення всіх вкладених грошей подальші прибутки він пропонує ділити пропорційно. Але як визначити пропорцію, щоб нікого не образити? Його доля інвестицій є сталою -
земля й техніка, а моя доля інвестицій - фізична й розумова праця, які він оцінити не береться.
У мене теж тяжко з оцінкою - коли ж на себе працюєш, то свою працю ніколи не рахуєш в грошовому еквіваленті... Ось і думаю, який варіант запропонувати, щоб не образити товариша і самому був зиск цим займатись.
Як на мене, такі умови (спочатку весь прибуток йому) вже не на вашу користь (дивно, що товариш не переймається, як не образити вас). Тобто ви сезон, а може й два, працюватимете безкоштовно. А потім почнете щось отримувати (можливо). А можливо, у нього зміняться обставини і він передумає... Хіба що це ваш рідний брат, якому повністю довіряєте. Але рідний брат не запропонував би співпрацю на таких умовах. 50 на 50 було б по-братські.
І ще з вашого боку відчувається занадто делікатна позиція - "свою працю не рахуєш у грошовому еквіваленті"... Таке відчуття, що цим не гребують скористатися. На жаль, знаю чимало прикладів, коли дружня співпраця "на довірі" завершувалася страшними конфліктами. Подумайте добре, чи варто працювати з людиною, яка хоче спочатку використати вашу працю, а потім вже подумати про винагороду...
Лише угода (юридична), і лише за умови отримання вами частини прибутку ОДРАЗУ (хай спочатку невеликої частини, 10-20%). А потім - не менше 30%.
Виола вне форума  
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Николай Иванович (03.02.2015), Нина (03.02.2015)
Старый 03.02.2015, 10:44   #4
Николай Иванович
Увлеченный
 
Аватар для Николай Иванович
 
Регистрация: 23.01.2012
Адрес: львів
Сообщений: 283
Сказал(а) спасибо: 300
Поблагодарили 2,513 раз(а) в 247 сообщениях
Николай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Спільне господарство. Розподіл прибутків

Цитата:
Сообщение от Виола Посмотреть сообщение
Як на мене, такі умови (спочатку весь прибуток йому) вже не на вашу користь (дивно, що товариш не переймається, як не образити вас).
Ці гроші мій товариш сам буде позичати, можливо продасть частину власного бізнесу (ферма хутрового напрямку), він ризикує грошима, не просить жодних відсотків, навіть попри інфляцію, тому я розумію цю умову.

В даний момент я маю основну роботу на неповний тиждень (3 дні з 7), певний час можу працювати на таких умовах і я сам згоден на це. У разі втрати роботи (зараз можливий такий варінт) він пропонував ділити прибуток - його доля йтиме на погашення кредиту, моя - мені. Але все знову повертається до вкладу в долях.
Якщо взяти до прикладу бізнес з вирощування суниці, або малини, скільки відсотків вартості господарства складає вартість землі, а скільки - вартість праці?

Щодо порядності цієї людини я сумнівів не маю. Мені вже кілька років пропонує рідний брат фінансову участь, щоб почати спільний бізнес, але ось тут якраз випадок, коли, знаючи характер брата, я не погоджуюсь. Мав досвід спільного бізнесу з колегою по роботі - робили озеленення приватних садиб і + догляд - у перший же сезон тихо розійшлись без сварок - обидва зрозуміли, що не спрацюємось, хоча спілкуємось і досі нормально.
У даному випадку інша ситуація, я міг би навести багато аргументів, але це особисте питання і не хочу виносити на люди.

---------- Post added at 10:44 ---------- Previous post was at 10:40 ----------

Цитата:
Сообщение от Fleur Посмотреть сообщение
Проконсультируйтесь с юристом, договор должен быть составлен юридически грамотно, чтобы потом "вдруг чего", можно было отстоять свои права, прописанные в договоре.
Зразок договору в мене є, юрист може засвідчити що завгодно, тільки треба його заповнити згідно наших бажань. На оформлення договору обоє згодні - тут проблем немає. Хоча між собою ми завжди розберемось, але для наших дружин договір треба - це я вже знаю. Але він довіряє складання договору мені, бо не знає вартості свого вкладу (земля) і мого (праця). Я теж не можу визначити цю вартість.
__________________
Не біда, коли чорний хліб,
Біда, коли душа чорна...
Николай Иванович вне форума  
Старый 03.02.2015, 16:59   #5
язичник
Местный
 
Регистрация: 11.09.2011
Адрес: Буча Київська обл.
Сообщений: 3,184
Сказал(а) спасибо: 2,210
Поблагодарили 6,301 раз(а) в 2,430 сообщениях
язичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Спільне господарство. Розподіл прибутків

Фонд заробітної плати у цивілозованих умовах приблизно 50-60% від чистого прибутку. Щоб убезпечитися від непорозумінь і підозр, бажано ділити зарплатню з кожної партії проданого товару
язичник вне форума  
Пользователь сказал cпасибо:
Старый 03.02.2015, 19:53   #6
Виола
Местный
 
Аватар для Виола
 
Регистрация: 02.08.2011
Адрес: Киев
Сообщений: 1,124
Сказал(а) спасибо: 12,541
Поблагодарили 6,766 раз(а) в 952 сообщениях
Виола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond reputeВиола has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Спільне господарство. Розподіл прибутків

Я щиро бажаю вам успіху у цій справі, і лише порадію, якщо порядність вашого товариша витримає усі випробування але
Будь-яка праця має бути оплачена хоча б символічно. Ну хоча б мінімальна 1000 грн за місяць реальної роботи у сезон, яку можна буде навіть вирахувати потім із вашої долі прибутку (коли вже будете її отримувати). Чому? Тому що, по-перше, ви витратите на цю роботу свої сили, час, зрештою, частину свого життя - а зараз такі часи, що ніхто не може бути на 100% впевненим у майбутньому. Жити треба тут і зараз. По-друге, поки принцип "моя робота має завжди гідно оплачуватися" не стане вашим твердим переконанням, вам буде важкувато заробляти гроші (це чиста психологія). Хоча, може я помиляюсь? Не сприймайте, будь ласка, як "наїзд"
І по-третє. Ваш товариш має землю, трактор, гроші.... І що, йому суниця сама вродиться, коли він збере їх докупи? Ні, організатор і робочі руки - така ж обовязкова умова успіху, як земля і гроші. Висновок: ваша праця і вміння - це такі ж активи, як і земля чи трактор.
Щодо відсотків не беруся судити, я б вважала за прийнятні 50. Можливо, трохи менше, але більше 30. Просто я не знаю усіх нюансів цього бізнесу.
Сподіваюсь, що мої міркування вам стануть у пригоді.
Виола вне форума  
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Николай Иванович (03.02.2015), Нина (04.02.2015)
Старый 04.02.2015, 09:12   #7
Nela
Местный
 
Регистрация: 13.01.2012
Адрес: Киевская обл.
Сообщений: 2,468
Сказал(а) спасибо: 7,180
Поблагодарили 9,286 раз(а) в 2,261 сообщениях
Nela has a reputation beyond reputeNela has a reputation beyond reputeNela has a reputation beyond reputeNela has a reputation beyond reputeNela has a reputation beyond reputeNela has a reputation beyond reputeNela has a reputation beyond reputeNela has a reputation beyond reputeNela has a reputation beyond reputeNela has a reputation beyond reputeNela has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Спільне господарство. Розподіл прибутків

Цитата:
Сообщение от Виола;750998 URL="http://www.sadiba.com.ua/forum/showthread.php?p=750796#post750796"[
[/URL]
організатор і робочі руки - така ж обовязкова умова успіху, як земля і гроші. Висновок: ваша праця і вміння - це такі ж активи, як і земля чи трактор.
Окремо треба рахувати час на реалзацію продукції. Паливо на трактор, машину. Кожного разу плату за місце.
__________________
Нэла
«Теория без практики — мертва, практика без теории — слепа» А.В. Суворов.
Nela вне форума  
Закрытая тема

Социальные закладки


Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 11:26. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot