Форум дачников Украины. Восстановим озоновый слой на 6-ти сотках!  

Вернуться   Форум дачников Украины. Восстановим озоновый слой на 6-ти сотках! > Сад и огород > Ландшафтный дизайн

Закрытая тема
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 01.12.2017, 13:56   #91
Pixie
Местный
 
Аватар для Pixie
 
Регистрация: 09.03.2016
Адрес: Черкаси-Мліїв
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,974
Поблагодарили 8,781 раз(а) в 1,283 сообщениях
Pixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

я там навесні планую натягти понадійніше сітку шпалерну, до балки під дахом. Бо прибила цвяхами тоненькі профілі із сіткою до віконних луток, так кішка вирішила шо то для неї іграшка і кілька разів там намагалась повіситись, поки не доламала все Доводилось визволяти дуріщу. Буду думать якусь котостійку конструкцію

У мене на городі приблудилась в цьому році отака іпомейка, вона без поливу взагалі виросла велика, ще й цвіла. Я насіння назбирала. Хотіла біля сітки насіяти. Піде вона замість блактиної? чи у них різні довжина-об'єм пагонів?
__________________
Аня я і не викайте мені
The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is right now.

Последний раз редактировалось РыжийЛенчик; 02.12.2017 в 19:30.
Pixie вне форума  
Пользователь сказал cпасибо:
Zaja (01.12.2017)
Старый 01.12.2017, 15:42   #92
Zaja
Местный
 
Аватар для Zaja
 
Регистрация: 27.09.2017
Адрес: ххх
Сообщений: 3,471
Сказал(а) спасибо: 48,392
Поблагодарили 19,668 раз(а) в 3,243 сообщениях
Zaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Цитата:
Сообщение от Pixie Посмотреть сообщение
освітленість пекельна Захід, трошки з уклоном на південь.
Найближче дерево в 10-12 метрах, але скоро піде під спил бо аварійне. За доріжкою хочу навесні посадити щось або декоративне швидко ростуче з великою кроною (катальпу?) Ну або горіх. Але поки воно ще виросте, та і далекувато. Тому в цю смужку біля вікон і хочу посадити якусь ліану
На сітці трохи видно плющики, зліва сумах, правіше кущик чахнучого хеномелесу який я намагалась оживити пересадкою.
Плющ перенести на весні у тінь. Росте по-віль-нооо. Дуже. Надземна частина може легко вимерзнути будь-якої зими. Потребує укриття агроволокном. На стіну, тим паче південну не годиться. Так само погано там і хостам. Але вони хоч не вимерзнуть.
Сумах пересадити подалі від будь-якого фундаменту. Дерево красиве. Але кореневий агресор. Можна трохи не вслідкувати і буде … ліс. Тим паче, що може кинути кореневі відростки й прорости у хаті. Небезпечно. Гарної тіні це дерево не утворює.
Мої рішення подібного питання було таке:
Багато років, поки не було нічого кращого, садила кручені паничі. Краще себе проявляли прості сорти іпомеї. Голубі, сортові зацвітали досить пізно.
https://www.google.com.ua/search?q=%...hrome&ie=UTF-8
Фіолетові, рожеві, сині сіяла прямо в ґрунт наприкінці квітня – початку травня. Зацвітали десь за 6 – 8 тижнів. Сіяла густо. У підкришшя чоловік набивав цвяхи, на які прив’язували капронову нитку. ЇЇ низ опускали до землі. На землі ближче до стіни будинку поряд з сіянцями клали рівну не дуже товсту деревину. До неї прив’язували усі капронові нитки. Декілька перших рослин направляли рости по них. Була суцільна зелена стіна. Щоранку вона розцвітала квітами.
Тепер на цьому місці ростуть у мене персики. Тільки не привиті, а сіянці. Такі дерева більш довговічні. Вони вищі, гарно справляються з задачею затінення й захисту від сонця. Весною дуже красиво квітують. Дерево красиве, ніжне, гарно поєднується з будь якими декоративними. Якщо хочете, то це наша сакура. Швидко ростуть у таких умовах. Рано дають плоди. Перші вже їм десь після 15 – 20 червня.
Можна спробувати черешню, грушу сформувати на стіні.
Із хвойних на такому місці гарно будуть рости сосна, сосна кедрова (краще не сибірську, а все-таки далекосхідну, корейську), ялівець, модрина. Можна спробувати кедр гімалайський.
Текома (кампсис) не підійде з тієї ж причини, що й сумах.
Або клематиси, вибирати можна будь-які що сподобалися. Головне підібрати ті, що квітують доволі довго і гарно ростуть на сонці. Краще дрібноквіткові. вони можуть скласти основу, по них великоквіткові. Я саджу клематиси як англійці. В одну посадкову яму декілька шт. Кольори можна підібрати у тон чи контраст. У ножки посадити можна якийсь ґрунтопокривний, флокси або декоративний кущ. Над композицією можна подумати.
Zaja вне форума  
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Pixie (01.12.2017), Викса (01.12.2017), Елена Sh (03.12.2017)
Старый 01.12.2017, 16:26   #93
Pixie
Местный
 
Аватар для Pixie
 
Регистрация: 09.03.2016
Адрес: Черкаси-Мліїв
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,974
Поблагодарили 8,781 раз(а) в 1,283 сообщениях
Pixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

дякую!
З хвійними я поки що не зв'язуюсь, ще навіть не починала їх вивчати. Тим більше наскільки я знаю вони ростуть теж ну дуже не швидко.
Для нормального дерева - ну от як персик, там мало землі. На штик лопати там уже суцільний бій цегли і якісь будівельні залишки.
Сумах посадила тому шо бачила як чудово вони погнали в рост на дуже поганій землі, яка ще 30 років тому була руслом Дніпра. Там чисто пісок і пилюка, а сумах росте як на дріжджах, я так зрозуміла що він до землі невибагливий. Ну і думала що бетону з 3 боків вистачить щоб подавити його агресію. Але він мабуть все одно не прижився, подивлюсь весною що з ним робити.

Клематис свій я і думала розділити і туди, бо зараз він росте по інший бік тої самої доріжки, якраз там де я хочу посадити дерево щоб тінь була за кілька років. Але мені ж в темі про клематиси сказали що старий кущ краще не ділити

Про плющі несподівано :( я думала за рік-два всю стіну заплете. Обіцяли при продажі приблизно таке

Жимолость декоративна теж довго дуже росте?

офтоп: кручені паничі - це ж треба як гарно. Я знала цю назву але призабула і не зв'язувала її з іпомеєю

п.с. Про хости знаю, я їх поступово переміщую, ці переїдуть в тінь на північний бік, коли я звідти пересаджу малинник у мене тут ті ще садоводи все садили
__________________
Аня я і не викайте мені
The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is right now.
Pixie вне форума  
Пользователь сказал cпасибо:
Zaja (01.12.2017)
Старый 01.12.2017, 17:32   #94
Zaja
Местный
 
Аватар для Zaja
 
Регистрация: 27.09.2017
Адрес: ххх
Сообщений: 3,471
Сказал(а) спасибо: 48,392
Поблагодарили 19,668 раз(а) в 3,243 сообщениях
Zaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Жимолость декоративна за вимогами дуже схожа на клематис. Є різні сорти. Але вимагає гарного поливу. На пекучому сонці бистро відцвітає. Духмяна не так пахне. Клематиси й жимолость можна садити разом. Вимоги однакові. Росте приблизно так само. Гарно розмножується живцями, росте до дорослого стану років 4 з часу живцювання. Щоб посадити аби щось, і щоб це щось росло, обов'язково доведеться міняти землю. Викидати весь будівельний хлам подалі. І не надіятися, що так виросте. І яму робити у таких умовах чим можна глибшу й більшу. Тільки у такому випадку можна садити щось гарне й сподіватися, що все вийде.

---------- Post added at 17:32 ---------- Previous post was at 17:07 ----------

http://www.sadiba.com.ua/forum/showp...&postcount=659
Наприклад, під цією трояндою 1,5 м глибиною найкращої землі. Не обманюйтесь тим, що можна прокопати 60 см, а далі й "так сойдет". Ніби-то буде дренаж. Не буде, так не зійде. Потрібно найкращу землю. І відступити від фундаменту будівлі 50 см.
Ми думали спочатку, що тих 60 см, про які пишуть у літературі буде достатньо. Аж ніяк. Після шару ґрунту у нас йшов шар щебеню, далі знову земля, шар цегли, знову земля, а під нею несподівано товста металева труба. Невідомо які сюрпризи можуть чекати на Вас біля Вашого будинку. Краще перевірити й не ризикувати рослинами.
Zaja вне форума  
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
=marina= (02.12.2017), Pixie (01.12.2017)
Старый 01.12.2017, 17:47   #95
Pixie
Местный
 
Аватар для Pixie
 
Регистрация: 09.03.2016
Адрес: Черкаси-Мліїв
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,974
Поблагодарили 8,781 раз(а) в 1,283 сообщениях
Pixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

З поливом уже проблем нема, місяць тому зробили нову скважину. А от із землею... тоді простіше вже ставні-жалюзі біленькі зробити ззовні
Якщо чесно, то стільки ще роботи по двору і саду, що міняти куб-два землі під декоративні рослинки в найближчі роки навряд хтось буде.
Поки що буду сіяти іпомейки, значить. Ну і дерево за доріжкою посаджу, хай нарощує крону.
__________________
Аня я і не викайте мені
The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is right now.
Pixie вне форума  
Пользователь сказал cпасибо:
Zaja (01.12.2017)
Старый 01.12.2017, 17:57   #96
язичник
Местный
 
Регистрация: 11.09.2011
Адрес: Буча Київська обл.
Сообщений: 3,184
Сказал(а) спасибо: 2,210
Поблагодарили 6,301 раз(а) в 2,430 сообщениях
язичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond reputeязичник has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Цитата:
Сообщение от Pixie Посмотреть сообщение
у мене задача - затінити вікна.

Посадила у вересні плющик,
Гірчак бальджуанський заплете за літо всю стіну до покрівлі і прикриє плющики від сонця. Для гірчака, як і для будь-якої ліани, потрібна велика посадкова яма з високим вмістом гумусу. За плющ звичайний не переймайтеся- у мене вже кілька років живуть з північного боку будівлі- вже наростають до метра за сезон і жодного разу не підмерзали. Можна посадити й акебію, але вона наростає повільніше
язичник вне форума  
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Annetta (02.12.2017), Pixie (01.12.2017), Zaja (01.12.2017)
Старый 01.12.2017, 18:50   #97
Maryana
Местный
 
Аватар для Maryana
 
Регистрация: 07.12.2013
Адрес: Львівська обл.
Сообщений: 1,386
Сказал(а) спасибо: 11,350
Поблагодарили 10,144 раз(а) в 1,356 сообщениях
Maryana has a reputation beyond reputeMaryana has a reputation beyond reputeMaryana has a reputation beyond reputeMaryana has a reputation beyond reputeMaryana has a reputation beyond reputeMaryana has a reputation beyond reputeMaryana has a reputation beyond reputeMaryana has a reputation beyond reputeMaryana has a reputation beyond reputeMaryana has a reputation beyond reputeMaryana has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Я б посадила на перспективу щось із багаторічних ліан (то вже яка вам більше подобається), а поки виросте, висаджувала б весною щось з однорічників, мені подобається як варіан кобея. Тільки її треба сіяти на розсаду, тоді літом швидше ввійде в силу.
Maryana вне форума  
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Pixie (01.12.2017), Zaja (01.12.2017), Елка (02.12.2017)
Старый 01.12.2017, 19:39   #98
flowerss
Местный
 
Аватар для flowerss
 
Регистрация: 05.11.2015
Адрес: Днепр
Сообщений: 7,797
Сказал(а) спасибо: 40,123
Поблагодарили 51,787 раз(а) в 7,248 сообщениях
flowerss has a reputation beyond reputeflowerss has a reputation beyond reputeflowerss has a reputation beyond reputeflowerss has a reputation beyond reputeflowerss has a reputation beyond reputeflowerss has a reputation beyond reputeflowerss has a reputation beyond reputeflowerss has a reputation beyond reputeflowerss has a reputation beyond reputeflowerss has a reputation beyond reputeflowerss has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?


Жимолость Брауна,считаю её самой неприхотливой и быстрорастущей. Цветение начинает (при благоприятной погоде) рано - март - май - октябрь. Не страдает она на солнце, лист становится ярче, не пахнет(.
__________________
Цветничок 2020/1
Я Света
flowerss вне форума  
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Annetta (02.12.2017), Pixie (01.12.2017), szus (01.12.2017), Zaja (01.12.2017), Елка (02.12.2017), ксюшаня (15.02.2018)
Старый 01.12.2017, 23:35   #99
Викса
Местный
 
Аватар для Викса
 
Регистрация: 04.12.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 9,486
Сказал(а) спасибо: 28,827
Поблагодарили 37,705 раз(а) в 6,873 сообщениях
Викса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these parts
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Цитата:
Сообщение от Pixie Посмотреть сообщение
З поливом уже проблем нема, місяць тому зробили нову скважину.
Якщо чесно, то стільки ще роботи по двору і саду, що міняти куб-два землі під декоративні рослинки в найближчі роки навряд хтось буде.
Поки що буду сіяти іпомейки, значить. Ну і дерево за доріжкою посаджу, хай нарощує крону.
Аня, а фактор времени для вас важен? Я имею ввиду, насколько быстро должны "подняться" новые растения? Вы спешите или готовы подождать?
Фотка с лилейниками очень классная Жаль, что выкопали их. Очень красиво на фоне белой стены смотрелись, ярко и свежо. Люблю сочетание оранжевого и белого
__________________
Вика.
Викса вне форума  
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Annetta (02.12.2017), Pixie (01.12.2017), Zaja (01.12.2017)
Старый 01.12.2017, 23:59   #100
Pixie
Местный
 
Аватар для Pixie
 
Регистрация: 09.03.2016
Адрес: Черкаси-Мліїв
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,974
Поблагодарили 8,781 раз(а) в 1,283 сообщениях
Pixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Цитата:
Сообщение от Викса Посмотреть сообщение
Аня, а фактор времени для вас важен? Я имею ввиду, насколько быстро должны "подняться" новые растения? Вы спешите или готовы подождать?
Фотка с лилейниками очень классная Жаль, что выкопали их. Очень красиво на фоне белой стены смотрелись, ярко и свежо. Люблю сочетание оранжевого и белого
ну, скажемо так, якщо досвідчені люди кажуть шо іпомея на 3 метри в висоту стіною підніметься до літа, то можна і почекати поки виросте щось багаторічне. А так то важливо, бо пекло страшне а я дуже не люблю спеку. В спальні ще хоч трошки затінені вікна деревом, але воно старе і хворе, туди вже теж треба щось думать, посадила там поки що 1 кущик актинідії. А в залі хочеться влітку ввечері після городу відпочити, а не стікати на диван. Кондиціонер звісно в планах, але не найближчих.

Лілейники у мене були лютий ворог майже як хміль Один куток двору ними заріс повністю, я оці викопала із ненависті до сородичів з якими воювала місяць. Та ще зараза, розлазиться як пирій, я їх в тому місці досі викопую. Щоб ви розуміли, я лілейниками мульчувала салати і помідори
Але ці я не знищила, а акуратненько пересадила під паркан. Він у нас поки що страшненький, хотіла його прикрити щоб не псував настрій.
__________________
Аня я і не викайте мені
The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is right now.
Pixie вне форума  
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Zaja (02.12.2017), Викса (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 00:30   #101
Викса
Местный
 
Аватар для Викса
 
Регистрация: 04.12.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 9,486
Сказал(а) спасибо: 28,827
Поблагодарили 37,705 раз(а) в 6,873 сообщениях
Викса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these parts
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Цитата:
Сообщение от Pixie Посмотреть сообщение
ну, скажемо так, якщо досвідчені люди кажуть шо іпомея на 3 метри в висоту стіною підніметься до літа, то можна і почекати поки виросте щось багаторічне.
Ипомея - отличный вариант Но тень и прохладу дают не лианы, а деревья Вы бы присмотрели что-то в штамбовой форме - березы, липы, ивы, шелковицы, декоративные яблони. Они быстро нарастают, кроны у них красивые. Катальпы, клены можно попробовать, но у меня с ними не складывается . Кленам не хватало влажности, а маленькие катальпы прошлой весной сносило заморозками.
Цитата:
Сообщение от Pixie Посмотреть сообщение
А так то важливо, бо пекло страшне а я дуже не люблю спеку. В спальні ще хоч трошки затінені вікна деревом, але воно старе і хворе, туди вже теж треба щось думать
Вот это дерево не трогайте, пока новое не посадите и оно не поднимется. Мы когда-то у себя все деревья выкорчевали, так до я сих пор летом как на сковородке жарюсь. Даже пляжный зонтик купила, чтобы работать хоть как-то Тоже жару плохо переношу.
__________________
Вика.
Викса вне форума  
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Pixie (02.12.2017), Zaja (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 01:09   #102
Pixie
Местный
 
Аватар для Pixie
 
Регистрация: 09.03.2016
Адрес: Черкаси-Мліїв
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,974
Поблагодарили 8,781 раз(а) в 1,283 сообщениях
Pixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Дерево обов'язково. Мені в принципі там особливо декоративність не треба. У нас все навпаки і ми ходимо в основному на задній двір, а це на передньому, туди ми майже не виходимо. Всяку красу дорогу і потребуючу уваги я буду садити там де вона завжди перед очима.

Штамбові типу райских яблунь і верб я дивилась, але вони маленькі будуть. Дерево буде рости десь метрів за 4-5 від вікон, це якщо його посадити максимально близько до доріжки з іншого боку. Під будинком в цю смужку велике дерево садити не вийде. Тому буде за дорожкою, де нормальна земля. Ну і відповідно тіні від нього чекати мабуть років 5-7 в кращому випадку

Думала про катальпу або декоративне щось, а тепер думаю може пошукати в сторону швидкорослих горіхів?

Я собі думаю поки що десь так (вибачте, я те ще пікассо)
__________________
Аня я і не викайте мені
The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is right now.
Pixie вне форума  
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Zaja (02.12.2017), Викса (02.12.2017), Елка (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 09:33   #103
Елка
Местный
 
Регистрация: 01.07.2010
Адрес: Харьков
Сообщений: 4,511
Сказал(а) спасибо: 25,383
Поблагодарили 12,525 раз(а) в 3,173 сообщениях
Елка has a reputation beyond reputeЕлка has a reputation beyond reputeЕлка has a reputation beyond reputeЕлка has a reputation beyond reputeЕлка has a reputation beyond reputeЕлка has a reputation beyond reputeЕлка has a reputation beyond reputeЕлка has a reputation beyond reputeЕлка has a reputation beyond reputeЕлка has a reputation beyond reputeЕлка has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Аня, подумайте подольше, прежде чем сажать там орех. Мы примерно из такого расположения корчевали. Он имеет странную особенность трухляветь из нутри - фиг знает когда он завалится на крышу. Сумах и его приколы с расползанием тоже не совсем то. И еще раз напомню, что когда что-то растет в непосредственной близости от фундамента, дом тоже поливается, когда поливают растения
__________________
Я тоже Настя
Елка вне форума  
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Annetta (02.12.2017), Pixie (02.12.2017), Zaja (02.12.2017), Света Ш (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 09:38   #104
Ажен
Местный
 
Аватар для Ажен
 
Регистрация: 11.04.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 1,045
Сказал(а) спасибо: 753
Поблагодарили 3,267 раз(а) в 805 сообщениях
Ажен has a reputation beyond reputeАжен has a reputation beyond reputeАжен has a reputation beyond reputeАжен has a reputation beyond reputeАжен has a reputation beyond reputeАжен has a reputation beyond reputeАжен has a reputation beyond reputeАжен has a reputation beyond reputeАжен has a reputation beyond reputeАжен has a reputation beyond reputeАжен has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

ага, тада ольху или акацию сажать ;) и древисина крепакая, и поливать не надо (шучу конечно). скумпия тоже вырастает выокой, но можно считать ее кустом. я за Горец бальджуанский (растет быстро, заплетает массивно) ну и клематисы тоже очень хороши. Для первого лета точно ипомеи подойдут
__________________
Евгения
Ажен вне форума  
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Pixie (02.12.2017), Zaja (02.12.2017), Викса (02.12.2017), Елка (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 11:09   #105
Zaja
Местный
 
Аватар для Zaja
 
Регистрация: 27.09.2017
Адрес: ххх
Сообщений: 3,471
Сказал(а) спасибо: 48,392
Поблагодарили 19,668 раз(а) в 3,243 сообщениях
Zaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Горець добре, розростається бистро, але квітує тільки наприкінці літа. Підмерзає, весною потребує саітарної обрізки.
Клематиси кращі. Квітують з весни до осені. ВІд княжиків до пізніх клематисів. Тільки сорти підібрати. Можна додати жимолость Сиротину. Не так і швидко росте, квітує довго, а пахощі ... Посадила таку, то чоловік тепер спить лише з відкритим вікном, коли вона цвіте, аби частуватися її ароматами.
Дерево дає тінь. Коли посадили персики в хаті в будь-яку спеку зовсім не жарко, навпаки прохолодно. Так у цьому Вікторія Викса права. Вербу близько садити біля будинку не варто. Росте швидко, але дуже ламка. А на штамбі невелика. Катальпа гарна, але може підмерзати. Я вибрала високі персики. Звичайно вони падають і б'ються. Але дозрівають дуже рано, тому впасти не встигають. А з тих, що таки падають варю персикове варення. А що смачне, то й казати нічого.
Zaja вне форума  
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Pixie (02.12.2017), Викса (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 11:32   #106
Pixie
Местный
 
Аватар для Pixie
 
Регистрация: 09.03.2016
Адрес: Черкаси-Мліїв
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,974
Поблагодарили 8,781 раз(а) в 1,283 сообщениях
Pixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

я вчора до 3 ранку сиділа в темі з СП клематисів Звідти легко вийти без штанів, тільки от нема куди поки що садити все що хочеться

Дивилась на 3 групу обрізки, висота 3-4 метри. А молодий клематис вже з першого року дасть таку ж масу і довжину пагонів як і старий? В інетиках пишуть що в повну силу і красу він вступає на 3-5 рік.
__________________
Аня я і не викайте мені
The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is right now.
Pixie вне форума  
Пользователь сказал cпасибо:
Zaja (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 11:36   #107
Almargo
Местный
 
Аватар для Almargo
 
Регистрация: 31.07.2013
Адрес: Киев, Борщаговка, Ворзель
Сообщений: 2,667
Сказал(а) спасибо: 3,939
Поблагодарили 12,625 раз(а) в 2,574 сообщениях
Almargo has a reputation beyond reputeAlmargo has a reputation beyond reputeAlmargo has a reputation beyond reputeAlmargo has a reputation beyond reputeAlmargo has a reputation beyond reputeAlmargo has a reputation beyond reputeAlmargo has a reputation beyond reputeAlmargo has a reputation beyond reputeAlmargo has a reputation beyond reputeAlmargo has a reputation beyond reputeAlmargo has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Можно какой-нибудь барбарис оттавский попробовать, есть очень декоративные сорта и растут хорошо. А к нему уже можно фантазировать еще что-нибудь.
__________________
Алёна
Не спешите следовать за толпой — она может оказаться похоронной процессией...
Almargo вне форума  
Пользователь сказал cпасибо:
Pixie (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 11:37   #108
Pixie
Местный
 
Аватар для Pixie
 
Регистрация: 09.03.2016
Адрес: Черкаси-Мліїв
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,974
Поблагодарили 8,781 раз(а) в 1,283 сообщениях
Pixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Цитата:
Сообщение от Елка Посмотреть сообщение
фиг знает когда он завалится на крышу.
Там реально метрів 5 до будинку буде, не дуже близько. Тобто він буде давати не справжню тінь на будинок, а просто буде стояти між сонцем і будинком, запобігати прямим проміням, особливо після обіду.
Я думаю, його якщо там садити то формувати так щоб скелетні гілки йшли паралельно будинку. Тоді навіть через багато років якщо гілки будуть трухлявіти, то падати будуть на клумби в основном
__________________
Аня я і не викайте мені
The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is right now.
Pixie вне форума  
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Zaja (02.12.2017), Елка (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 13:00   #109
Zaja
Местный
 
Аватар для Zaja
 
Регистрация: 27.09.2017
Адрес: ххх
Сообщений: 3,471
Сказал(а) спасибо: 48,392
Поблагодарили 19,668 раз(а) в 3,243 сообщениях
Zaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Цитата:
Сообщение от Pixie Посмотреть сообщение
я вчора до 3 ранку сиділа в темі з СП клематисів Звідти легко вийти без штанів, тільки от нема куди поки що садити все що хочеться
Дивилась на 3 групу обрізки, висота 3-4 метри. А молодий клематис вже з першого року дасть таку ж масу і довжину пагонів як і старий? В інетиках пишуть що в повну силу і красу він вступає на 3-5 рік.
Так, Аню, цілком згодна з Вами, що вибір просто убойний. Сама сиділа з цим майже два місяці. І це, як Ви пишете ж, -- "досвідчена". Просвіщалася, шукала усі доступні матеріали.
Що стосується Вас, то для цього місця Вам потрібно вибрати 2, максимум 4 -- 5 клематисів. Треба тільки подумати яку композицію Ви бажаєте. У яких тонах. Рожеві-червоні чи синьо-фіолетові. У тон чи контраст. Білі на білій стіні не будуть мати гарного вигляду, але на зеленій масі листя будуть гарні. На жаль, Олександр не запропонував княжиків. Якщо подивитесь, вони дуже гарні, цвітуть вже з початку квітня. Лавина чудесних дзвоників. Багато сортів повторює квітування й влітку. Але їх можна пошукати деінде. Звичайно, клематисам треба трохи часу. Але вони того варті. Поки вони трохи підростуть, можна побавитися паничами. Але кожного року їх садити мені було трохи марудно. З клематисами треба трохи поняньчитися, але потім це рослина не на роки, а десятиліття. З кожним роком правильно вибрані сорти тільки кращають.
Zaja вне форума  
Пользователь сказал cпасибо:
Pixie (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 13:12   #110
Pixie
Местный
 
Аватар для Pixie
 
Регистрация: 09.03.2016
Адрес: Черкаси-Мліїв
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,974
Поблагодарили 8,781 раз(а) в 1,283 сообщениях
Pixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

ой, а я думала княжик це інша назва клематису. Піду вивчати це питання
__________________
Аня я і не викайте мені
The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is right now.
Pixie вне форума  
Пользователь сказал cпасибо:
Zaja (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 13:40   #111
Лешик
Местный
 
Аватар для Лешик
 
Регистрация: 17.03.2016
Адрес: Київщина
Сообщений: 1,467
Сказал(а) спасибо: 6,542
Поблагодарили 7,106 раз(а) в 1,202 сообщениях
Лешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Насчёт ипомеи: у нас соседка очень любит их, но они не любят сухость и бедную почву. Вот уже третий год больше 1-1,5 м не поднимаются. В этом году хотя бы сплошным ковриком из-за дождей поднялась, а в 2015 и 2016 жалкие тощие ниточки были.
Это я к чему: голосую за нечто многолетнее. Да, первый год скоре всего будет приживаться и стену вам не создаст, но нарастит корневую и на след год уже мощно пойдёт.
Выбор большой, тут уж вам решать
Но я бы любую лиану только по опоре пускала и минимум в 50 см от стены.

вот общий списочек, примерный:
- девичий виноград, самый неприхотливый, декоративный, тень обеспечит 100% (у бабушки весь забор был в нем, мы в детстве в его "туннелях" прятались)
- кампсис
- горец бальджуанский
- клематисы - имхо, только мелкоцветковые, чтоб меньше забот
- глициния Блу Мун
- жимолость
- актинидия (и вкусность дополнительно :) )

Плюсы-минусы уже писали выше, повторяться не буду.

А в стороне дерево посадить нелишним будет. Я бы предложила такой список на выбор из обычных "нашеширотных" деревьев (чтоб быстро и крона широкая, раскидистая):
- тополь (не пирамидальный) или ясень
- берёза
- катальпа
- клён
- черемуха (и аромат, и ягодки)
- липа
- каштан
- ива - под вопросом. Красива, растёт быстро. Но любая требует воды
- дуб, граб, вяз, бук, гинкго - мб слишком большими

Рябина - нет, тк крона узкая. Акация - нет, тк дерево недолговечное и тени полноценной не даёт. Тамарикс и скумпия - недостаточно высокие, и тени много не будет. Орехи (любые) могут вымерзать, к тому же вам нужно высокое дерево, а съедобные лучше пониже делать.

Последний раз редактировалось Лешик; 02.12.2017 в 15:17.
Лешик вне форума  
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Pixie (02.12.2017), Zaja (02.12.2017), Викса (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 13:48   #112
Викса
Местный
 
Аватар для Викса
 
Регистрация: 04.12.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 9,486
Сказал(а) спасибо: 28,827
Поблагодарили 37,705 раз(а) в 6,873 сообщениях
Викса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these partsВикса is infamous around these parts
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Цитата:
Сообщение от Лешик Посмотреть сообщение
Рябина - нет, тк крона узкая.
А они еще и привитые есть, хорошо смотрятся.
__________________
Вика.
Викса вне форума  
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Zaja (02.12.2017), Лешик (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 15:16   #113
Лешик
Местный
 
Аватар для Лешик
 
Регистрация: 17.03.2016
Адрес: Київщина
Сообщений: 1,467
Сказал(а) спасибо: 6,542
Поблагодарили 7,106 раз(а) в 1,202 сообщениях
Лешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond reputeЛешик has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Цитата:
Сообщение от Викса Посмотреть сообщение
А они еще и привитые есть, хорошо смотрятся.
Да, смотрятся хорошо, но все равно узковаты и маловаты для создания хорошей тени из одного дерева
Лешик вне форума  
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Pixie (02.12.2017), Zaja (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 17:19   #114
Анатолий
Местный
 
Аватар для Анатолий
 
Регистрация: 06.01.2017
Адрес: Черкасская область
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,511
Поблагодарили 3,537 раз(а) в 1,098 сообщениях
Анатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond reputeАнатолий has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Цитата:
Сообщение от Лешик Посмотреть сообщение
- ива - под вопросом. Красива, растёт быстро. Но любая требует воды
Есть у меня ива, и не одна вдоль забора. Поливается очень редко, а когда подрастет, то вообще не поливаем. Ветки у нее растут быстро, на вид ломанные и свисающие. При желании, путем обрезки можно создать такую тень, что и ветром не продуть, и это в течении одного сезона.
Анатолий вне форума  
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Pixie (02.12.2017), Zaja (02.12.2017), Лешик (02.12.2017), Тихая Гавань (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 18:42   #115
Pixie
Местный
 
Аватар для Pixie
 
Регистрация: 09.03.2016
Адрес: Черкаси-Мліїв
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,974
Поблагодарили 8,781 раз(а) в 1,283 сообщениях
Pixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

я в Олександрії (в БЦ) закохалась в вербу вавілонську Кріспа. Не купила, бо не було вже куди, та і так на всі гроші погулялась, що були.
Правда у мене чогось записано що це верба імперіал, або не так зрозуміла, або продавець переплутала. Але чогось здається мені що це маленька форма чисто для декорації ландшафту. А так то вона мені ну дуже сподобалась, прямо хочу-хочу, хоча ще не придумала куди Якщо весною поїду в БЦ, то куплю а потім уже буду місце шукать.



Цитата:
Но я бы любую лиану только по опоре пускала и минимум в 50 см от стены.

вот общий списочек, примерный:
- девичий виноград, самый неприхотливый, декоративный, тень обеспечит 100% (у бабушки весь забор был в нем, мы в детстве в его "туннелях" прятались)
- кампсис
- горец бальджуанский
- клематисы - имхо, только мелкоцветковые, чтоб меньше забот
- глициния Блу Мун
- жимолость
- актинидия (и вкусность дополнительно :) )
До стіни там більше, там же ще відмостка. То само собою. По списку - горець, жимолость або клематіси зараз тримаю в голові. Актинідії земля там точно не сподобається. Гліцинії мабуть не сподобаюсь я (не той левел майстерності, як мені здається). Кампсиса я боюсь А от про дівочий виноград я не думала. У сусіда в покинутому дворі його повно - хочеш копай, хочеш черенки ріж. Просто завжди сприймала його як мегаагрессора (а я ще не до кінця перемогла хміль). Але ніколи не думала про нього саме на це місце, обмежене бетоном і доріжкою. В принципі якщо звідти все інше прибрати, то можна йому віддати всю ту смужку.

По деревам теж список гарний, дякую Правда на слова акація і клен у мене око ще не один рік буде сіпатись Теж люті вражини, хоч і розумію різницю між культурними формами і тим гадством шо в нас весь огород заріс
__________________
Аня я і не викайте мені
The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is right now.
Pixie вне форума  
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Zaja (02.12.2017), Лешик (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 18:44   #116
doberR
Освоившийся
 
Регистрация: 12.04.2014
Адрес: Багринів
Сообщений: 129
Сказал(а) спасибо: 171
Поблагодарили 300 раз(а) в 82 сообщениях
doberR is a jewel in the roughdoberR is a jewel in the roughdoberR is a jewel in the roughdoberR is a jewel in the rough
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

не вспомнили еще одно дерево, дающее густую тень - платан западный. И растет в первые годы быстро, и зимостоек до -35. И просто красавец!)))
doberR вне форума  
Пользователь сказал cпасибо:
Pixie (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 18:45   #117
Света Ш
Местный
 
Аватар для Света Ш
 
Регистрация: 24.02.2013
Адрес: Украина, Кременчуг
Сообщений: 1,976
Сказал(а) спасибо: 15,012
Поблагодарили 6,929 раз(а) в 1,610 сообщениях
Света Ш has a reputation beyond reputeСвета Ш has a reputation beyond reputeСвета Ш has a reputation beyond reputeСвета Ш has a reputation beyond reputeСвета Ш has a reputation beyond reputeСвета Ш has a reputation beyond reputeСвета Ш has a reputation beyond reputeСвета Ш has a reputation beyond reputeСвета Ш has a reputation beyond reputeСвета Ш has a reputation beyond reputeСвета Ш has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Посадіть виноград і тінь і польза
__________________
Нужно во всем находить позитив и радоваться результатом своего труда.

Сад в Озоні
Света Ш вне форума  
Пользователь сказал cпасибо:
Pixie (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 18:48   #118
doberR
Освоившийся
 
Регистрация: 12.04.2014
Адрес: Багринів
Сообщений: 129
Сказал(а) спасибо: 171
Поблагодарили 300 раз(а) в 82 сообщениях
doberR is a jewel in the roughdoberR is a jewel in the roughdoberR is a jewel in the roughdoberR is a jewel in the rough
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Цитата:
Сообщение от Света Ш Посмотреть сообщение
Посадіть виноград і тінь і польза
а "присідати" біля нього? а обробки?
я - за дівочий
doberR вне форума  
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Pixie (02.12.2017), Zaja (02.12.2017), Лешик (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 18:52   #119
Pixie
Местный
 
Аватар для Pixie
 
Регистрация: 09.03.2016
Адрес: Черкаси-Мліїв
Сообщений: 1,451
Сказал(а) спасибо: 2,974
Поблагодарили 8,781 раз(а) в 1,283 сообщениях
Pixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond reputePixie has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Цитата:
Сообщение от doberR Посмотреть сообщение
не вспомнили еще одно дерево, дающее густую тень - платан западный. И растет в первые годы быстро, и зимостоек до -35. И просто красавец!)))
це в темі не згадали, а у мене в закладках він є Правда наче не всюди він у нас гарно зиму переживає, чи то просто платани різні? В Миколаєві вони розкішні Але шось моя природна жадібність мені все голосніше шепче про горіх. Навіть не знаю хто кого переможе. Бо мені тут позавчора сказали шо в мене землі мало, а горіхи я планувала садити ще як мінімум кілька видів. От тепер і думаю - а і справді ж 30 соток мало.

Цитата:
Сообщение от Света Ш Посмотреть сообщение
Посадіть виноград і тінь і польза
звичайний плодовий? Не хочу Оси-мухи прямо в вікна + по всьому двору ще 9 кущів винограду який мені ще треба або думати як і куди пересадити, або просто заплющити очі на те що шкода і викорчувати і викинути А я ще потім хочу садити сортовий і солодкий на правильному місці і з належним доглядом.
__________________
Аня я і не викайте мені
The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is right now.
Pixie вне форума  
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Zaja (02.12.2017), Лешик (02.12.2017), Света Ш (02.12.2017)
Старый 02.12.2017, 19:24   #120
Zaja
Местный
 
Аватар для Zaja
 
Регистрация: 27.09.2017
Адрес: ххх
Сообщений: 3,471
Сказал(а) спасибо: 48,392
Поблагодарили 19,668 раз(а) в 3,243 сообщениях
Zaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond reputeZaja has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Чем "замаскировать" забор?

Якщо Вас, Аню, це потішить, то й у мене є горіх під хатою. І не один, а цілих два. Метрів за 8 – 10 десь. Може трохи менше. Ваш потягнеться за сонцем. Тобто у сторону протилежну хаті.
Що стосується верби, то краще персик. Листя схоже, особливо після кучерявості. А якщо серйозно, то привиті верби – замалі, не дадуть тіні. А на своєму корінні біля хати великі й ламкі. Можуть з віком становити небезпеку. Або їх розмір потрібно буде постійно підтримувати обрізкою. А це трохи обтяжливо. Бо це буде Сізіфова праця. Або шукати сорти, в яких закладені від початку потрібні Вам параметри. Знайти такі в Україні непросто.
Варіант з «платан западный», з мого дилетантського погляду не варіант. Ненадійний саме з тієї точки зору, що Ви вже вказали. Неморозостійкий.
Культурні сорти винограду потребують іншої агротехніки й не справляться з функцією затінення. Виноград (дівочий, декоративний) дикий ще той агресор. Можна спробувати, при бажанні культурні форми з різним забарвленням листя або Вічі (виноград дівочий тризагострений "Veitcyii").
Zaja вне форума  
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Pixie (02.12.2017), Лешик (02.12.2017)
Закрытая тема

Социальные закладки

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
что такое " хвойник" и " хвойные растения" садовник Хвойные 30 25.07.2016 21:38
Коттеджный городок vs дачный кооператив, "+" и "-" присоединения к селу дачников mokamobile Юридические вопросы 38 29.03.2012 15:40


Текущее время: 11:48. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot