Показать сообщение отдельно
Старый 02.03.2015, 01:17   #71
Marta
Местный
 
Аватар для Marta
 
Регистрация: 12.03.2009
Адрес: м. Кропивницький, Україна
Сообщений: 1,697
Сказал(а) спасибо: 4,584
Поблагодарили 4,699 раз(а) в 1,077 сообщениях
Marta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Одиночные дикие пчелы в нашем саду

Цитата:
Сообщение от Александр 17 Посмотреть сообщение
Промежуточные_итоги

Для осмий необходимо:
  • трубочки диаметром 6-8-10мм, треснутые не годятся.
  • У мене майже всі трубки були тріснуті, бо нарізала секатором. Злегка тріснуті заселяють, потрощені - ні. І з плівкою всередині, якщо вона стирчить, теж їм не подобаються.

  • Цитата:
    Сообщение от Александр 17 Посмотреть сообщение
    ровнять_трубки_не_надо,если_трубки_из_бумаги_желат ельнопару_трубок_цветных_или_с_какими-то_вкраплениями_для_ориентации_пчел_в_пространстве
Я от думаю... Мабуть, це дійсно необхідно для великих гнізд, які робили юнати Гребенникова, на декілька тисяч трубочок. Може, для гніздечка з 50 трубочок це не так вже й важливо?..

  • Цитата:
    Сообщение от Александр 17 Посмотреть сообщение
    размещают трубочки на юго-восточной, южной стороне
  • Я про це не знала, розміщувала де попало, де тільки є якийсь захист зверху, і всі хатки заселялись.
  • Також зустрічала рекомендації що до висоти розвішування будинків - 1,5-2,5 метри. Те саме - заселяли будинки, які лежали просто на грунті, буквально в процесі виготовлення. І на третій поверх в міську квартиру теж залетіла колись осмія.
·
Цитата:
Сообщение от Александр 17 Посмотреть сообщение
Алгоритм замены: «Як почнуть бджоли вилітати з трубочок, перевішуємо десь на північний бік будинка чи сарая або в затінок. А на старе місце вішаємо чисті гнізда. Бджоли найперше заселяють там де кращі умови, а в старих гніздах селяться, коли вже край з житлом. Через місяць старі трубочки розколюємо і зпалюємо.»
Ох. А як бути з тим, що осмії найперше намагаються заселити ті будиночки, з яких відродилися? Родова пам'ять. І ті, що вилетіли з перевішаних, на північному боці, зразу ж почнуть заселяти старі будинки.
Якщо осмієвих хаток небагато, можливо, просто повибирати трубки, де є осмї, обережно порозколювати їх, кокони скласти в коробочку, і хай собі вилітають - як робили в тепличних хозяйствах. Адже першою прокидається та осмія, яка найглибше, і поступово, по ланцюжку, будить і випихує тих, яких "відклали" пізніше. Значить, якщо пробки на кінці нема, то й живих осмій в трубочках нема. Якщо птахи ближчих не подіставали. Не знаю.
__________________
Надія
Marta вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Витуся (02.03.2015), Нина (02.03.2015), язичник (02.03.2015)