Показать сообщение отдельно
Старый 26.02.2015, 20:40   #54
Marta
Местный
 
Аватар для Marta
 
Регистрация: 12.03.2009
Адрес: м. Кропивницький, Україна
Сообщений: 1,697
Сказал(а) спасибо: 4,585
Поблагодарили 4,699 раз(а) в 1,077 сообщениях
Marta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond reputeMarta has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Одиночные дикие пчелы в нашем саду

Я як раз читаю посилання з посту 41. І в статтях Гребенникова поки що йдеться про бджіл-листорізів, які всередині трубочок роблять непромокаємі капсули з листя й слини. Так само "обслюнявлюють" свої камери бджоли-землекопайки, причому оболонка цих камер не розчиняється не тільки в воді, а й в кислоті. Чи слинять свої роддоми осмії, поки що нічого не пишуть.

Ага. Продовжую читати. Після суцільного заселення паперових "вуликів" бджолами-листорізами трубочки розмочують в воді, кокони збирають і тримають в інкубаторі. У мене в планах такого складного техпроцесу нема, тому питання розкисання паперу залишається.

Гребенников гипс-глину не використовував (може, я просто ще не дочитала, статей багато), задню частину вулика заліплював папером. Клей використовував органічний (обойний чи столярний, зараз органічних, мабуть, нема, але можна крохмаль заварити).

І, до речі, зверніть увагу : трубочки рекомендують робити різної довжини (18, 19, 20 см), щоб полегшити бджолам орієнтування.
__________________
Надія

Последний раз редактировалось Marta; 26.02.2015 в 21:44.
Marta вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Anneko (27.02.2015), евгения (16.02.2018), елена.п (21.01.2017), Нина (28.02.2015)