Показать сообщение отдельно
Старый 12.02.2009, 17:56   #4
OlaF
Освоившийся
 
Аватар для OlaF
 
Регистрация: 11.02.2009
Адрес: м.Рівне
Сообщений: 102
Сказал(а) спасибо: 38
Поблагодарили 237 раз(а) в 63 сообщениях
OlaF is a splendid one to beholdOlaF is a splendid one to beholdOlaF is a splendid one to beholdOlaF is a splendid one to beholdOlaF is a splendid one to beholdOlaF is a splendid one to behold
По умолчанию Re: Картофель под соломой.

В минулому році я перевів свій город на вузькі грядки.
Не перекопував, тільки плоскорізом Фокіна користувався.
Картоплю садив в здвоєні гряди. Відстань між лунками в рядку 40-45см, в грядці 50-55см. Лунки робив саджалкою, як у Курдюмова глибиною 15-12см. Картопля була і ціла, і різана, пророщена , обсипана попелом. Лунки засипались 1 л перегною(компостом).
Підгортав , лише один раз, ручним підгортачем в середині грядки. З зовні грядки , ще перед посадкою були нагорнуті валки.
Соломи , у мене, не було. Я використав сіно. Сіно не звичайне, а з осоки і трав, що росли на болотистім лужку. Я вирішив , якщо трава і насіється , то через брак вологи рости небуде.
В основному, сіном заложили простір в середині здвоєних грядок, а зовні скільки вистачило.
Картоплю обробляв, від фітофтори і жуків.
Урожай порадував. Але це результат , мабуть, всього комплексу заходів.
Що сподобалось:
1.Зменшення бур*янів на грядці.
2. Уродило багато великої картоплі ( з два кулака і більше ) і ,якби не сіно вона оголилася б і позеленіла б, бо гребні не були високим. А , так, все в нормі.
Несподобалось.
1. Через те що трава була висока ( більше 60см), незручно закладати сіно між рослинами в рядку. А косити нижчу, то треба викошувати більшу площу. ;)
Ось і все.
В цьому сезоні буду продовжувати, бо метод сподобався.
__________________
"Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову"
Ліна Костенко.
"За нас молодість і "Океан Ельзи", за них "Любе" і Кобзон"
Дмитро Різниченко.
OlaF вне форума   Ответить с цитированием