Показать сообщение отдельно
Старый 26.07.2015, 02:03   #59
Николай Иванович
Увлеченный
 
Аватар для Николай Иванович
 
Регистрация: 23.01.2012
Адрес: львів
Сообщений: 283
Сказал(а) спасибо: 300
Поблагодарили 2,513 раз(а) в 247 сообщениях
Николай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Ось я став садівником ))

Цитата:
Сообщение от Марлена Посмотреть сообщение
Николай Иванович, да уж нелегка жизнь садовника. А какая картинка сложнее воплощалась? Мой взгляд зацепился за композицию хвойных в камнях,эффектно, но наверное не просто в уходе. Наверное они или в контейнерах, или в специальных "карманах"?
Ви праві, там влаштовані досить широкі "кармани", вірніше тераси в три яруси, де й висаджені рослини. Добре видно окремі ділянки на цьому колажі http://piccy.info/view3/8522476/414b...4b44f02c4ba41/
Це там кизильник так розрісся, що не видно ні терас, ні грунту
Але полив на цих терасах потрібен регулярний - навіть взимку, бо вода в них не затримується. Влітку полив через день, навіть в дощ, бо опади туди не попадають - все стікає по рослинах навколо на каміння, а грунт сухий.
І все одно щороку навесні у нас є випади - переважно рослини з поверхневим коренем всихають, цього року кілька гейхер пропало за зиму і один ялівець нана.

---------- Post added at 01:34 ---------- Previous post was at 01:26 ----------

Цитата:
Сообщение от Zayana Посмотреть сообщение
Мені стало цікаво, як вирішили питання с покосом газону на схилі, бо сама косила електричною газонокосаркою, підіймаючись знизу нагору, підпихуючи косарку за корпус. Мабуть, спостерігати було весело, а косити таки важко. Але у мене схил плавно переходив у горизонтальну поверхню. Ходити зліва направо не виходило, бо газонокосарка перехилялася і переверталася.
Саме зліва направо і навпаки
Газонокосарку на цей схил купили окрему спеціально - Бош Ротак 35 - найменша і найлегша, яку знайшли. Її легше втримати від перекидання, я навіть однією рукою можу на схилі тримати, але контейнер для трави треба спорожняти часто - при заповненні на 50% вже стає незручно косити, веде донизу.
Решту газонів косить бензинова Грюнтек Д45 - дуже надійна, вже третій сезон без відмов і проблем, заводиться і зараз з одного ривка.
Ну і ручні ножнички для кромок, кутів, вузьких місць

---------- Post added at 02:03 ---------- Previous post was at 01:34 ----------

а щодо найбільшої проблеми - вона була з великим газоном, де маленька гармата на фото )))
Досі гадаю над причинами тієї проблеми, але розв'язати вдалось, на щастя.
Якщо коротко, то газон сіяли до мого приходу на об'єкт, ще восени 12 року (листопад), він ледь встиг зійти і пішов в зиму, а навесні рости відмовився.
Провели кілька підживлень комплексним добривом - безрезультатно. Підсівали - те ж саме. Сходить насіння, виростають тоненькі ниточки і зупиняються в рості, не кущиться, не росте, жовтіє, весь газон як географічна карта в жовто-зелених плямах.
Газоном займались люди окремої ландшафтної фірми, тому я лише спостерігав цей процес збоку. Аналіз грунту, зроблений цими спеціалістами в університеті Франка не виявив відхилень.
Коли нарешті в липні 13 року ця фірма махнула рукою на недоотримані гроші за роботу і відмовилась далі обслуговувати газон, його передали під мою відповідальність. Стояло питання переробляти все спочатку або намагатись реанімувати старий газон, якому було вже більше півроку, але він був жахливий.
Знову відібрав проби грунту і відвіз на цей раз до Геогідророзвідувальної експедиції, де за тиждень дали несподіваний результат - грунт мав нормальний РН і вміст азоту, малувато калію, а от фосфору - в 7 разів вище гранично допустимого рівня!
Таких грунтів в природі у нас на Заході не буває.
Версії у мене було 2: або грунт привезли з території якогось заводу, або неправильно вносили добрива, влаштувавши конкретний "передоз", і фосфор, як найменш рухливий елемент в грунті, накопичився до таких показників, тоді як азот і калій вимились талими водами і поливами.
Надлишок фосфору призводить до витіснення з грунту заліза - звідси пожовтіння, зупинка росту, сам фосфор в грунті розподіляється вкрай нерівномірно - звідси "географічні" плями на газоні.
До кінця року цей газон промивали великою кількістю води, вимиваючи фосфор - заливали як рисові чеки. Паралельно вносив калій та азот, оприскував залізом в хелатній формі.
Потім ще рік підживляв тільки азотно-калійним добривом + залізо + магній. Зараз уже все в порядку
__________________
Не біда, коли чорний хліб,
Біда, коли душа чорна...
Николай Иванович вне форума  
7 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Angelique (26.07.2015), Iruna (04.08.2015), Lusenka (26.07.2015), werty (28.07.2015), Zaja (21.10.2018), Zayana (26.07.2015), язичник (28.07.2015)