Показать сообщение отдельно
Старый 07.12.2017, 23:12   #242
Sveta
Яблоневый гуру
 
Аватар для Sveta
 
Регистрация: 01.07.2010
Адрес: Хмельницька обл.
Сообщений: 3,180
Сказал(а) спасибо: 23,631
Поблагодарили 29,811 раз(а) в 3,117 сообщениях
Sveta has a reputation beyond reputeSveta has a reputation beyond reputeSveta has a reputation beyond reputeSveta has a reputation beyond reputeSveta has a reputation beyond reputeSveta has a reputation beyond reputeSveta has a reputation beyond reputeSveta has a reputation beyond reputeSveta has a reputation beyond reputeSveta has a reputation beyond reputeSveta has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: ГМО сады, за и против...

Цитата:
Сообщение от ОлегБаер Посмотреть сообщение
Свєто, мені теж трохи цікаво чого одні сорти в прешу чергу миші їдять, а інші - в останню). Але ж ми не про смакові пристрасті.. ГМ картопля, це ж загальновідомо, виробляє Bt-токсин, яким раніше обробляли з оприскувачів. І для жуків вона отруйна, тобто не просто відлякує, а дохнуть вони після поїдання.
Крім смакових уподобань важливу роль грають і феромони. Свого часу, при написанні методики ведення колекцій, мені ну дуже наполегливо рекомендували включити розділ і висвітлити там питання привабливості певних сортів яблуні для комах. Спробувала..Відмовилась. Неможливо ( і на той час було неактуально) прорахувати всіх бджіл, метеликів, казарок, букарок і т.д. на всіх деревах (1 сортозразок представлений 1 деревом, всього біля 1000 сортів), але, дійсно, є сорти, які комахи полюбляють більше, є сорти, які ваблять комах значно менше. Саме цю привабливість я і мала на увазі, заперечуючи виробіток отрути, яка нас всіх лякає (хоч у цьому ми всі згодні- одностайно виступаємо проти застосування хімічних заходів захисту).

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:48 ----------

Цитата:
Сообщение от Gusenitsa Посмотреть сообщение
Свєт, а ти десь на практиці чи в літературі не зустрічала інформацію про спроби замістити/витіснити небажану мікрофлору корисною? Ну там періодично обробляти рослини прілим сіном (сінною паличкою) чи молочнокислими бактеріями? Таке заміщення можливе, ні?
Інформацію зустрічала, але не можу ні спростувати, ні підтвердити її

---------- Post added at 23:12 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

Цитата:
Сообщение от ОлегБаер Посмотреть сообщение
ну немає гену Здоров'я.. Кожен ген кодує якусь речовину і через виробництво клітиною цієї речовини або структурного компонента клітини проявляється його дія
Звичайно немає. Під здоров'ям я мала на увазі комплексну дію цих генів, яка призводить до отримання більш здорового матеріалу.

Цитата:
Сообщение от ОлегБаер Посмотреть сообщение
А імунітет, навпаки, скоріше постраджає, бо рослина перестане стримувати постійні атаки патогенів
Повернусь до тієї ж самої Флоріни...Якщо сорт має ген стійкості до парші, то атака цього патогену ну ніяким чином не впливає на імунітет цього сорту, інакше б він давно був би витіснений із наших садів.
Якщо людина здорова, не схильна до всяких болячок, має добрий імунітет, то це не означає, що вона є слабшою, бо підриває його (імунітет) постійним стриманням атак вірусів та бактерій.
__________________
Sveta вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Gusenitsa (07.12.2017), Red (09.12.2017), Бойківчанин (07.12.2017), Владимир77 (27.12.2017)