Показать сообщение отдельно
Старый 28.12.2017, 02:42   #50
MixaP
Местный
 
Аватар для MixaP
 
Регистрация: 01.03.2010
Адрес: Баришівка Київщина
Сообщений: 1,159
Сказал(а) спасибо: 4,895
Поблагодарили 7,131 раз(а) в 926 сообщениях
MixaP has a reputation beyond reputeMixaP has a reputation beyond reputeMixaP has a reputation beyond reputeMixaP has a reputation beyond reputeMixaP has a reputation beyond reputeMixaP has a reputation beyond reputeMixaP has a reputation beyond reputeMixaP has a reputation beyond reputeMixaP has a reputation beyond reputeMixaP has a reputation beyond reputeMixaP has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: О газовых котлах, ввод в эксплуатацию.

На п'ятому році експлуатації почав вимикатися наш котел Sime, видає серед ночі чи дня раптом помилку №8 (іонізація котла, тобто, бачить полум'я, а його там немає), а помпа воду ганяє. Вранці холодно, зима ж надворі. Паніка! Вимкнув - увімкнув стабілізатор - запрацював. Взявся я вивчати котла, гуглити. Немає ніц інфи. По інших щось трохи є. Може мої висновки комусь і стануть у пригоді.
1. Купіть негайно до свого сучасного котла датчик температури (термопару). Деякі котли продають вже з цим датчиком, навіть з надвірним. Можна безпроводний, але приймач радіосигналу на самому котлі чіпляють на 220 Вольт, потягне 10 лишніх Ват електроенергії цілодобово. Ми купили простий, проводовий, без складних програмувань, немає потреби в тому навороченні. Там є програма "Відпустка" з програмуванням до 8 днів і на пів дня (ніч чи день) "Комфорт". Ми налаштували на увімкнення по зниженню температури у хаті (можна в будь-якій кімнаті на висоті 1,5 м) Замість перемички на клемах біля електронної плати під'єднав кабель (2х0,75 мм кв. діаметром (не менше), купив 10 м х 6,5 грн/метр), вивів з кухні у коридор, під'єднав до датчика, вставив 2 батарейки АА, в хаті аж 24 градуси показав! Поставив на 22 градуси. Чекали до вечора, а коли зменшилася Т до 21,8 градуса, то УРА!котел увімкнувся у роботу, десь через пів години підняв Т до 22,2 град. і вимкнувся, затих котел. У кухні майже на пів доби тиша, навіть помпа зупинилася, не гуде!!! Ми з майстрами думали - повинен чи ні хоча б тимчасово зупинятися мотор помпи...Термодатчик Auraton 3013, купили за 650 грн+38грн пересилання на НП. Здається мені, що він за зиму окупиться. Про це ніхто вам не скаже?! У нас майже 5 сезонів цілодобово гуділа помпа на 80-90 Ват і кожні три хвилини вмикався-диркав котел!!! А ми дивувалися, звідки ті кіловати-кубометри... Мінус - у ванній біметалевий радіатор і полотенцевисушувач швидко охолоджуються (решта радіаторів у кімнатах-коридорі чавунні, тримають довго), то ж там стає прохолодніше (відчиняємо двері, поки не додамо чавунних кілька секцій).
2. Ми купили симісторний стабілізатор на 350 Ват, бо думали, що збої у роботі через стрибання напруги. Можна і холодильник, але я не під'єднував (там ТЕН розморозки, крім 150 Ват мотора компресора, пізніше розберуся). LVT АСН-350С, львівський, тихий (не клацають реле), компактний, показує вхідну, вихідну напругу і потужність котла (скаче вхідна від 206 до 239 Вольт, те,що бачив візуально, але в основному 226). Не дешево, 1350 грн (ніби по акціях - дешевше).
3. Двічі приходив майстер, шукали помилку №8. Продули пальники, перевірили тиск газу, фільтри системи... Нуль результату. Почали грішити на плату електронного модуля аба п'єзодатчик. Набрався я терпіння і сів перед котлом ловити ту помилку. І виявив швидке наростання температури! Труба на виході дуже гаряча, а на вході - прохолодна, то ж не правильно! Це ознака появи накипу у теплообміннику, котел вимикався через перегрів, закидання (заброс-рус.) температури, а не через іонізацію. Після нового року будемо промивати. Замовив комплект проклалок і затискачів, завтра отримаю, переслав на картку 325грн. (там так теплообмінник хитро кріпиться), бо у майстра таких гумових кілець немає). Ніби не гума, а позолота якась...
4. Тут забагато букв, вибачайте, стисліше не можу. Теорія про котел коротенько. Бітермічний - дешевший (для бідних), а проточний (нагріває змійовиком у бойлері воду і систему опалення) трохи дорожчий (за рахунок бойлера). Як я зрозумів - економічність котла не лише у температурі, утепленні хати, термодатчику. Потрібно ще якось збалансувати потужність системи опалення і котла. Я порахував радіатори (по 3 л води), труби, їх тепловіддачу у Ватах, і вивів потужність приблизно 10-12 кВат. А 24кілоВатний котел на заводі налаштований на потужність 18-23кВат. Потрібно ж якось зменшити потужність, а майстри ж цього не знають, чи не розуміють, або не хочуть... Я виставив температуру на 65 градусів (краще на 60, але помилка №8 зараз вимикає нижче 65 через закидання температури). Пишуть майстри-специ, що така температура набагато економічніше, ніж мінімальна у 40 градусів за теплої погоди. А радіатори мають крани, ще ними можна прикривати протік теплоносія. А ще на 250 л води потрібен додатковий розширювальний бак, бо бачка на 8 літрів замало буде, велика маса води, помпі важко... Буде час - підберу посилання на ці розрахунки і на збалансування системи, бо ще й сам толком не в'їхав у проблему... Це ж не наша проблема, це майстри повинні все розраховувати і регулювати!

Последний раз редактировалось MixaP; 28.12.2017 в 02:51.
MixaP вне форума  
8 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Anneko (28.12.2017), Irenyar (05.11.2018), Ludmila_ (28.12.2017), Tat_Nikol (28.12.2017), Витуся (02.01.2018), Еена (29.12.2017), РыжийЛенчик (11.01.2018), язичник (28.12.2017)