Показать сообщение отдельно
Старый 04.02.2013, 19:21   #42
Николай Иванович
Увлеченный
 
Аватар для Николай Иванович
 
Регистрация: 23.01.2012
Адрес: львів
Сообщений: 283
Сказал(а) спасибо: 300
Поблагодарили 2,513 раз(а) в 247 сообщениях
Николай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond reputeНиколай Иванович has a reputation beyond repute
По умолчанию Re: Ось я став садівником ))

Починається новий сезон Зима вже набридла...

У мене за цей час відбулось підвищення - записали в трудову книгу "ландшафтний дизайнер"

Виникло в мене питання після нещодавньої ожеледі.
Є в нас алея (десь 50 м) з туй, яким вже років 15-20 - до 4-5 м висоти, висаджені через 60-70 см. Але алея дуже нерівна - частина дерев вдвічі нижча - або відстають в рості, або були підсажені пізніше. пару місць мають прогалини - були випади, очевидно.

Та ще й коли намерз лід кілограмами після ожеледі, то багато з них зігнуло в дугу до землі Збити лід було нереально. Через тиждень розтав, але дерева повністю не випрямились - десь 25-30% з них мають зігнуті верхівки мало не під 90 градусів, а деякі так і лишились дугою вниз, два дерева вивернуло з коренем... Вигляд плачевний, хоча й до того був не дуже.

Алея не стриглась років з десять, варто було б й з боків площину вивести, бо місцями на дорогу сильно випирають, але коли глибоко обрізати, то будуть стирчати сучки без хвої товщиною в палець - чи вони дадуть приріст? Минулого року до мене пробували так стригти початок алеї - сильно пожовкли й хвоя обсипалась на вистрижених місцях.

От тепер і питання:
1) Чи можна взагалі "реанімувати" такі старі насадження?
2)Чи варто рівняти туї по висоті, обрізаючи у вищих дерев 1-1,5 м верхівки?
3) Як провести стрижку з боків: одразу на потрібну глибину, чи поступово в кілька прийомів, щоб різко не освітлити внутрішню частину крони й хвоя не згоріла?

Завтра постараюсь зробити фото - сьогодні взяв фотоапарат, але батарея виявилась розрядженою
__________________
Не біда, коли чорний хліб,
Біда, коли душа чорна...
Николай Иванович вне форума