Я роблю з яблук сік в соковарці. Те, що залишилося після соку - зразу перетираю на пюре, це швидко.
Частину пюре пакую в зіп-пакети і заморожую "на потім".
Частину - готую зараз, спробувала з нього бельовську пастилу і зефір. Задоволена страшенно! Половина возні з пастилою або зефіром - саме приготування пюре, а у мене вже готове.

Іще з цього пюре спробувала апельсиновий джем - класно, смачно. Варила не довго (випарювати ж не треба, вже сік відібраний), поки апельсини не зварилися. Варила в мультиварці, бо таки плюється, а мультю мити швидше, ніж усю кухню.
Пюре можна, в принципі, і так їсти, тільки підсолодити. Мабуть, в пироги-пиріжки теж можна, але ми перманентно худнемо, я таке більше не готую.

Звичайна пастила з пюре не сподобалася, застигає так, що не вгризеш (робила без цукру) .
З очистків (шкурки і серединки) виварила пектин, але мені швидко набридло, і я не знаю, куди його потім.
І крупненьки яблука посушила на чіпси, прямо дуже мені сподобалося.
І на сьогоднішній день я врожай яблук поборола.