PDA

Просмотр полной версии : будинок з соломи


wernner
22.11.2011, 21:36
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTwjsF7HQO1e5WJmzcgArfaM8sfPtva0 ZVfv2HDsOk5ARAqHlZjhttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSyLB20hYjbHWzgY0KOBOJkbmskk1gYy SKbuLHNZjsf6PdCUzSw
реально ???

Nedelya
22.11.2011, 21:50
Якщо солома з глиною - реально.

Ксения
23.11.2011, 15:56
смотрели по дискавери тревел по-моему грандиозные проекты передачу там как раз строили такой дом, но во первых обрабатывали против грызунов и противопожарным чем-то, ну и глина в качестве штукатурки. В наших условиях мне кажется это не имеет смысла.Это из серии эко-дом

Belco
23.11.2011, 16:01
Насчет грызунов: насколько я слышала, наши предки использовали ржаную солому, которую грызуны не очень-то и жалуют.

Конечно, как-то непривычно по сравнению с кирпичем, но очень хочется! Может на пенсии построю себе такой домик?

Ксения
23.11.2011, 18:24
Другой не будет пойдет и эта в ход, тут вопрос не хавчика для них а тепло там будет, так что многоярусное и комфортабельное жилье им будет обеспечено.

Мелисса
23.11.2011, 19:41
А как укрепить такой дом от смерчей, бурь и просто штормовых ветров? Нет риска залететь с ним под облака?

larissa
23.11.2011, 19:45
А как укрепить такой дом от смерчей, бурь и просто штормовых ветров? Нет риска залететь с ним под облака?Нет никакого риска. Все зависит от качества глины:wink: В старину тоже брали специальную глину. Посмотрите на цвет любой "мазанки" Плюс глина после полного затвердевания не хуже камня. Слишком большая плотность. Единственное, с чем я не соглашусь, чтобы строить 2х этажный дом из такого материала. Или использовать чуть другую технологию. Каркас+ глиняное заполнение.

садовник
23.11.2011, 19:49
Или использовать чуть другую технологию. Каркас+ глиняное заполнение.
так это уже бу вахверх...:pardon:

larissa
23.11.2011, 19:50
так это уже бу вахверх...:pardon: не обязательно. Принцип каркасного строительства - это принцип, а каркас можно делать и из других материалов. Сейчас почти все высотки строятся по принципу каркаса:wink: и где там вахверх?

язичник
24.11.2011, 11:37
Нет никакого риска. Все зависит от качества глины:wink: В старину тоже брали специальную глину. Посмотрите на цвет любой "мазанки" Плюс глина после полного затвердевания не хуже камня. Слишком большая плотность. Единственное, с чем я не соглашусь, чтобы строить 2х этажный дом из такого материала. Или использовать чуть другую технологию. Каркас+ глиняное заполнение.
Глина+солома=саман.Дерев'яний каркас не довговічний.Саман з часом просідає і(при відсутності опалення)швидко руйнується.Кращим буде каркас з металевої труби з закладкою тюкованої соломи і облицюванням дерев'яними щитами.Щити легко демонтуються,і це дозволяє, по потребі ,заміняти тюки соломи без демонтажу каркаса.Каркас з металевої труби дозволяє будувати кількаповерхові будинки:good:

larissa
24.11.2011, 11:45
Каркас з металевої труби дозволяє будувати кількаповерхові будинки:good:лише при використанні спецбетону:wink: металева поверхня при промерзанні- а це станеться в любому випадку, буде руйнувати глиняний наповнювач:pardon: краще в випадку с таким матеріалом розглядати варианти цегли або бетону. Крім того,для будування другого поверху ще потрібен армірований пояс для міцності. Якщо цьго не зробити, то все це в часом повісне в повітрі. Дуже велика " утруска" та "усадка":D у такого матеріалу, як глина. До речі, при руйнуванні глиняного прошарка, повне відновлювання як моноліта відбувається років так за 20:wink: Про це треба пам"ятати. А це в результаті- тріщини и т.п.

язичник
24.11.2011, 12:09
лише при використанні спецбетону:wink: металева поверхня при промерзанні- а це станеться в любому випадку, буде руйнувати глиняний наповнювач:pardon: краще в випадку с таким матеріалом розглядати варианти цегли або бетону. Крім того,для будування другого поверху ще потрібен армірований пояс для міцності. Якщо цьго не зробити, то все це в часом повісне в повітрі. Дуже велика " утруска" та "усадка":D у такого матеріалу, як глина. До речі, при руйнуванні глиняного прошарка, повне відновлювання як моноліта відбувається років так за 20:wink: Про це треба пам"ятати. А це в результаті- тріщини и т.п.
Стійка з сталевої труби діаметром 15см витримує навантаження трьома шестиметровими бетонними панелями(три поверхи).Навіщо армопояс,якщо десятисантиметрова сталева труба прямокутного перерізу з запасом витримує навантаження одним кінцем шестиметрової панелі?!Навіщо тюковану солому,яка тихо і мирно лежить між металевими стійками і закрита від зовнішнього негативного впливу дерев'яними щитами, мастити глиною?!

larissa
24.11.2011, 12:13
Стійка з сталевої труби діаметром 15см витримує навантаження трьома шестиметровими бетонними панелями(три поверхи).Шановний, есть такое понятие- распределение нагрузки:wink: думаю продолжать дальше не надо:wink:

язичник
24.11.2011, 12:39
Шановний, есть такое понятие- распределение нагрузки:wink: думаю продолжать дальше не надо:wink:
Звичайно,що будинок на одній трубі стояти не буде.
Особистий досвід:Проектував і будував триповерхове офісно-лабораторне приміщення.Стіни з пінобетонних блоків з заливкою армопоясу по кожному поверху.Перекриття першого і другого поверхів шестиметровими панелями.Третій поверх мансардний з дерев'яним перекриттям.Внутрішні розміри приміщення 11,5м на 11,5м.Для зручності і можливої трансформації внутрішнього планування внутрішня капітальна стіна була замінена стійками з сталевої круглої труби діаметром 219мм в кількості 3шт. на кожному поверсі(відстань між стійками( і між стіною і стійками) майже по 3м).На стійках лежить,зварений в коробочку,18-й швелер.Симпотно вийшло:D

larissa
24.11.2011, 12:44
Звичайно,що будинок на одній трубі стояти не буде.
тююю, :Dтак ми з Вами про одне -те -саме мову ведемо, тільки з різних кутів погляду:wink: я же про армопояс писала:wink:
Тут тільки одна заковика є. Сумістність металу и глини:wink: Це відноситься до того що зовні, а не в середені.Пенобетон - це зовсім інший матеріал з точку зору гігроскопічності. Та і інші показники різні

язичник
24.11.2011, 12:54
Тут тільки одна заковика є. Сумістність металу и глини
Глина навіщо?!:no:

larissa
24.11.2011, 12:56
Глина навіщо?!:no:Ви про що? я про стіни згідно с назвою теми:wink::D Чи ми тільки соломою будемо затикати між стійками каркасу:D

язичник
24.11.2011, 12:59
Навіщо тюковану солому,яка тихо і мирно лежить між металевими стійками і закрита від зовнішнього негативного впливу дерев'яними щитами, мастити глиною?!
:oops::oops::oops:

larissa
24.11.2011, 13:07
:oops::oops::oops:короче, все как в песне... я у аптеки, а Вы в кино:D

wernner
24.11.2011, 15:57
оскільки преспідборщики пресують тюки до малої густини - то говорити про будівництво з однієї соломи - нерозумно.
__________________________________________________ _____-
солома + глина = це не саман, саман це глина + солома ( різниця в тому що в самані основний компонент глина ,як добавка солома.
__________________________________________________ ________
про мишей не турбуйтесь миші в соломи не живуть та солому не їдять, а ось користуватись ходами будуть - так само як і в будь якому будинку.
__________________________________________________ ___________________________

а ось готові тюки з соломи досить вигідно можна використати : тюками викладаємо стіну, зверху наносимо глино- вапняну замазку - така стіна в в вогні не горить:http://www.youtube.com/watch?v=9ZrDP4nzyzQ (http://www.youtube.com/watch?v=9ZrDP4nzyzQ)
зауважте не горить, задимлення може бути но не горіння
__________________________________________________ _______________
сказане що стіна з соломи не витримує нагрузки - не правда ; вся справа в якості "запресовки" тюка, а при створенні блока:- солома 95% - глина 5% міцність тюка зростає
____________________________________________
тут про усадку стіни з соломи, та про дещо
інше :http://www.youtube.com/watch?v=fW_LNpcb4pI&feature=related (http://www.youtube.com/watch?v=fW_LNpcb4pI&feature=related)
__________________________________________________ ______

larissa
24.11.2011, 21:21
сказане що стіна з соломи не витримує нагрузки - не правда ; вся справа в якості "запресовки" тюка, а при створенні блока:- солома 95% - глина 5% міцність тюка зростає
Вернер, шановний- розклад дайте:wink: Ви же знаєте, яка я нудна.:D Які конкретно нагрузки- уточніть.
ще одне, я писала не про нагрузки в загали, а про розподіл.:wink: Я думаю, пояснювати чому мені не доведеться:Rose:

wernner
25.11.2011, 17:04
Вернер, шановний- розклад дайте:wink: Ви же знаєте, яка я нудна.:D Які конкретно нагрузки- уточніть.
ще одне, я писала не про нагрузки в загали, а про розподіл.:wink: Я думаю, пояснювати чому мені не доведеться:Rose:

стіни з соломи тільки викладають тюками - і то запресованими, а не такими як продають з лану, - що в руках деякі розсипаються.
тому при потребі викласти стіну з соломи - перетюковувати прийдеться самому- як запресуєте таке і вийде. всі розрахунки методом тику.
якщо каркас дерево- то розрахунки по каркасу- солома тут як "наповнювач" - вона нагрузку не несе.


А как укрепить такой дом от смерчей, бурь и просто штормовых ветров? Нет риска залететь с ним под облака?

не-а будинок при урагані полетить частинами- спочатку солома, а потім утварь....

wernner
27.11.2011, 22:28
6 гривень тюк соломи х 120 штук = 720 гривень + доставка 300 = тисяча:- курятник готовий
( зимою в курятнику температура не повинна понижатись нижче +3 , освітлення min-14 годин на добу (або цілодобово ) - щоб досягти таких умов - викладаєм стіни та плоску ( нахил 10 градусів) кришу з тюкованої соломи + обмазка глиною.
такі стіни дуже легко та вигідно ( солома на мульчу) замінити, купивши нову партію тюків.

Yulia
28.11.2011, 08:03
У меня появилась новая соседка - перед двором был маленький клочок леса, его (естественно) продали. Она построила домик (совсем маленький) из соломы. Каркас - дерево, заполнение -тюки прессованные, видела как рабочие их распиливали пилой. Дом 2-х этажный, вернее полуторный. Что меня удивило - я не видела там глины, она все оштукатурила цементным раствором. Слой очень приличный. Её (соседку) знаю только на уровне здрасьте-досвиданья, не больше, расспрашивать как-то неудобно. Мне теперь интересно, как такой дом будет служить? Да, построила она его очень быстро, начала в августе, и уже месяц как живет, а может и больше.

садовник
28.11.2011, 16:04
и уже месяц как живет, а может и больше.
сегодняшняя погода проверит её затею на прочность...:twisted:

Нина
28.11.2011, 16:13
Ну это еще зависит от того,из чего крыша дома. Под черепицей должен устоять.

larissa
28.11.2011, 16:18
Ну это еще зависит от того,из чего крыша дома. Под черепицей должен устоять.:no:, косые дожди:wink: гидроизоляция фундамента:wink:

wernner
28.11.2011, 21:33
сегодняшняя погода проверит её затею на прочность...:twisted:
десь була інфа : археологи "розкопали" в горах пещеру пращурів. серед знахідок були шкіряне взуття набите .... соломою. спектральний аналіз дав більше 5000 років знахідці. солома збереглась до такої степені що було видно окремі стеблини, які зберегли свою цілісність.
______________________________________________
а два століття тому українські стріхи поголовно були криті соломою, в музеї в києві напевно стоять і досі...

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

Круглая постройка была возведена в каменном веке за 8500 лет до нашей эры Центр постройки был выскоблен и заполнен органическим материалом. Исследователи полагают, что когда-то пол был застелен слоем соломы, тростника или мха.

http://www.membrana.ru/storage/img/g/gl6.jpgЭта избушка (на картинке вверху её возможный вид) ещё за шесть тысячелетий до появления Стоунхенджа (http://www.membrana.ru/articles/global/2010/07/27/205000.html) защищала людей от ледяных ветров. Внизу: реконструкция похожей ирландской постройки каменного века (иллюстрация и фото с сайта dailymail.co.uk).
В ходе раскопок стало ясно, что избушку несколько раз подновляли. Вероятно, древние жители (скорее всего, кочевые охотники) периодически возвращались к поселению.
Учёные считают, что здание прослужило в течение долгого срока: от 200 до 500 лет.