PDA

Просмотр полной версии : Чем "замаскировать" забор?


Игорь89
19.03.2016, 18:15
Пришёл сюда за советом.
Ситуация, есть забор который хотим спрятать.
Идеальное решение посадить что то вьющееся многолетнее, не прихотливое, быстро растущее. Познаний для выбора растений нет.
Набросал схему проблемы
http://i.imgur.com/4g4HInY.png
По моим скромным соображениям расти должно хорошо, так как от прямого солнца будет скрыто в тени стены.
Буду очень благодарен за советы и предложения.

Gala081962
19.03.2016, 18:32
Вы по темках походите-почитайте.... Есть темы клематисы, вьющиеся растения и т. д. там и фото ( наших форумчан )этих растений есть.
Читайте, выбирайте))))

flowerss
19.03.2016, 18:36
Клематисы видовые , жимолости, виноград девичий; виноград вичи, кампсис и плющ - не быстро в начале, а потом :good:

Gala081962
19.03.2016, 18:39
виноград девичий; кампсис - не быстро в начале, а потом :good:

Ну да.... а потом, когда быстро... Глядь, а земли свободной и нетути, все заросло вместе с забором))))

ОлегБаер
19.03.2016, 18:42
Для начала - из чего забор и высота

Игорь89
19.03.2016, 18:49
Для начала спасибо за советы)
Для начала - из чего забор и высота

С моей стороны высота забора метра 2-2,5-3 со стороны чужой 1 метр +/-. Стена их белого силикатного кирпича.

Для полноты картины:
Это в городе, мы живём в новом доме на первом этаже, а эта стена перед окнам и на расстоянии метров 20+/-. Вдоль стены идёт земля сомнительного качества как после стройки дома. а потом так же в доль стены идёт дорога+парковка, а уже потом клумба и сам дом. Про клумбу я позже буду спрашивать.
Так вот есть желание посадить что-то что будет рости быстро а просить ухода мало или вообще не просить)
Почитал ответы и пока смотрю в сторону девичьего винограда, но вопрос всё ещё открыт.

wernner
19.03.2016, 18:55
хміль _ і красота і користь , пиво можна виготовляти

Елка
19.03.2016, 19:09
если это место доступно вандалам, то виноград и ..всё, пожалуй

Чайник садовый
19.03.2016, 19:37
Если земля от стройки, то наверно виноград девичий. Или просто на стенке нарисовать пальмы и море.

садовник
19.03.2016, 19:38
Или просто на сенке нарисовать пальмы и море.
ага.. а потом местные графитчики подтянутца!:crazy:

пятница
21.03.2016, 07:27
а кампсис?
он сам поползет по забору?

Летючка
21.03.2016, 08:14
Кампсис не ползет, он присасывается корневыми присосками, иногда намертво, отодрать, бывает, невозможно. Так что с камсисом - "будьте обачливі та обережні".
Да и поросли дает немерено, и бороться с ней очень проблематично.

пятница
21.03.2016, 08:29
про поросль и агрессивность в курсе
именно поэтому

Елка
21.03.2016, 08:34
у нас же не юг, иногда его будет мороз корректировать, думаю вполне подходит для озеленения подобных стен...если это еще и общедоступное место-первые годы обдирать его будут на черенки аж бегом:%)

садовник
21.03.2016, 11:43
первые годы обдирать его будут на черенки аж бегом:%)
хе... обдирать, да просто придут тупо с лопатой и выкопают....:pardon: садить нужно самое простое, шо есть у всех и никому не нать....:good:

пятница
21.03.2016, 18:55
самое простое, шо есть у всех и никому не нать....:good:

тогда кроме пырея ничего не придумывается в таком смысле :oops:

Марина7
21.03.2016, 20:17
тогда кроме пырея ничего не придумывается в таком смысле :oops:

Пырей на заборе?

садовник
21.03.2016, 20:20
тогда кроме пырея ничего не придумывается в таком смысле :oops:
отчего ж....а девичий виноград?:wink: ну или хмель...:pardon:

Zavr
21.03.2016, 20:51
и хмель, и девичий хороши лишь в сезон... зимой страшны...
я за плющ, он весь год декоративен

язичник
21.03.2016, 21:07
Допоки плющ наросте можна посадити гірчак бальджуанський. За літо всенька стіна буде квітнути і гудіти від бджіл

садовник
21.03.2016, 22:04
я за плющ, он весь год декоративен
плющ в Харькове?!:shock: да Вы шутите....:cool:

---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 22:02 ----------

. За літо всенька стіна буде квітнути і гудіти від бджіл
там глухая тень и отсутствие полива... не будет ни пчёл, ни цветения...:no::pardon:
и эта его тож сопруть, как только вдрух зацветёть...дачи и заборы есть у всех...:cool:

Игорь89
21.03.2016, 23:55
На данный момент девичий виноград первый претендент на этот забор) осталось найти где его копнуть)

Чайник садовый
22.03.2016, 00:37
и хмель, и девичий хороши лишь в сезон... зимой страшны...
я за плющ, он весь год декоративен
За какой плющ? Я так понял что тот который по стенам лазиет у нас мерзнет, а тот что не мерзнет на стену не загонишь.

---------- Post added at 01:37 ---------- Previous post was at 01:34 ----------

На данный момент девичий виноград первый претендент на этот забор) осталось найти где его копнуть)
У нас он растет практиски везде. Особенно почему то возле столбов и всякого рода опор.

надежда м
22.03.2016, 08:04
Кампсис однозначно нет, я три года поросль корчевала. Виноградд триостренный Вичи лучше всего в вашем случае. Если б раньше... Я осенью корчевала, раздавала налево и направо, а остатки сожгла. А длина забора какова? Ничего не обещаю, но посмотрю на выходных. Да вообще это не проблема, его много вокруг, он легко укореняется, а может кто то из форумчан черенки подкинет. А клумбой когда заниматься будете? Мне надо 2 куста пионов пристроить в хорошие руки - розовый и бордо, 2 сорта ирисов из Никитского ботсада с хорошей устойчивостью к болезням да и по мелочи кое что.

(http://gardenia.ru/pages/vinogr004.htm)

садовник
22.03.2016, 08:23
За какой плющ? Я так понял что тот который по стенам лазиет у нас мерзнет, а тот что не мерзнет на стену не загонишь.

---------- Post added at 01:37 ---------- Previous post was at 01:34 ----------


У нас он растет практиски везде. Особенно почему то возле столбов и всякого рода опор.чет я не въехал...а чей забор мы тут собираемся декорировать?!:shock:
люди!!! давайте советы применимые для конкретных условий города Харькова, а не тех шо у вас :cool:

Elly
22.03.2016, 08:28
Виноградд триостренный Вичи Выкопают и унесут

Чайник садовый
22.03.2016, 08:33
чет я не въехал...а чей забор мы тут собираемся декорировать?!:shock:
люди!!! давайте советы применимые для конкретных условий города Харькова, а не тех шо у вас :cool:
Тоже не въехал!:cool:
Мы за тот же забор и за тот же виноград который вы выше присоветовали.
А вы о чем?:oops:
Чем Луганский забор отличается от харьковского?:crazy:

Южная
22.03.2016, 09:35
на харьковском заборе кампсис цвести будет? тем более расти будет "скрыто от прямого солнца в тени стены". Сомнительно мне. Я - за девичий виноград.
Одесский забор при таких условиях однозначно бы посоветовала завить плющом, еще и подкинула бы пару плеток совершенно безвозмездно, девать его некуда, прет как потерпевший)

Игорь89
22.03.2016, 10:03
Кампсис однозначно нет, я три года поросль корчевала. Виноградд триостренный Вичи лучше всего в вашем случае. Если б раньше... Я осенью корчевала, раздавала налево и направо, а остатки сожгла. А длина забора какова? Ничего не обещаю, но посмотрю на выходных. Да вообще это не проблема, его много вокруг, он легко укореняется, а может кто то из форумчан черенки подкинет. А клумбой когда заниматься будете? Мне надо 2 куста пионов пристроить в хорошие руки - розовый и бордо, 2 сорта ирисов из Никитского ботсада с хорошей устойчивостью к болезням да и по мелочи кое что.
(http://gardenia.ru/pages/vinogr004.htm)
Осенью было не до клумб, а вот сейчас настало их время. По поводу клумбы перед окном, там грунт не очень, точнее плоховат, глина немного чернозёма и камней (как после стройки). Заняться хотели на выходных которые были, но погода огорчила,теперь на следующих планируем хотя-бы перекопать. Сажать думали какую-то траву так как у людей мания гулять собак вокруг дома, хоть рядом есть лес.
В прошлом году некоторые люди высаживали на таких делянках капусту/огурцы/помидоры но я думаю это так себе идея)

Я так понял по комментариям всё что стоит хоть сколько-то денег и хоть немного красиво выкопают и унесут? Это очень печально.

Чайник садовый
22.03.2016, 10:12
Однозначно унесут. У меня на даче черешню выкопали и унесли. А ваши декоративности так тем паче.

Елка
22.03.2016, 10:19
осталось найти где его копнуть)
...любая мусорка на краю дачного кооператива или деревни, там еще не такое можно найти..:oops:

садовник
22.03.2016, 12:32
Чем Луганский забор отличается от харьковского?:crazy:
оффтопом...

Чайник садовый
22.03.2016, 12:57
оффтопом...
Я написал что хорошо бы виноград на стену. А а тема про стену.Вы написали что хорошо бы этот же виноград.
Затем на мой виноград вы высказались что он не подходит для Харькова.
Хотя выше вы пишите что подходит.
Теперь оффтоп.
Плохой день.

язичник
22.03.2016, 13:04
плющ в Харькове?!:shock: да Вы шутите....:cool:




там глухая тень и отсутствие полива... не будет ни пчёл, ни цветения...:no::pardon:
и эта его тож сопруть, как только вдрух зацветёть...дачи и заборы есть у всех...:cool:
Колись акація в Києві підмерзала, а зара плющ в ботсадку витримує мінус 30 практично без проблем.
Щоб викопати гірчак, який вже починає квітувати, потрібен екскаватор. Та й не приживеться гірчак на такій стадії розвитку. Можна добряче замульчувати і буде достатньо двох- трьох поливів за літо, бо рослина в затінку

садовник
22.03.2016, 13:18
Щоб викопати гірчак, який вже починає квітувати, потрібен екскаватор. Та й не приживеться гірчак на такій стадії розвитку
шановний пишіть по суті.....:wink:

---------- Post added at 13:18 ---------- Previous post was at 13:15 ----------

.
Затем на мой виноград вы высказались что он не подходит для Харькова.

далан...речь шла о том, где его взять...:wink: Вы предложили Луганск, не?:crazy:
хотя...ежели хотите привести саженцы и помочь вопрошавшему, то невапрос...:pardon:

Чайник садовый
22.03.2016, 13:26
далан...речь шла о том, где его взять...:wink: Вы предложили Луганск, не?:crazy:
хотя...ежели хотите привести саженцы и помочь вопрошавшему, то невапрос...:pardon:
Я на примере Луганска показал его распространенность. В Харькове такая же картина с этим виноградом.

садовник
22.03.2016, 13:27
В Харькове такая же картина с этим виноградом.
точно?:wink:

Чайник садовый
22.03.2016, 13:32
точно?:wink:
Ну если с последней моей поездки в Харьков,там не вели борьбу с этой растюхой, как с воробьями в китае, то точно.

АннаЦветы
22.03.2016, 14:27
уважаемый, чисто случайно попала в вашу беседу, советов уйма - решать вам, но, что вам не сказал никто - кампсис это очень непростая вещь! Корни этого растения способны с годами пробивать и асфальт, и фундамент забора, и даже вростают в фундаменты домов. Извините, но смолчать не смогла.

---------- Post added at 14:27 ---------- Previous post was at 14:26 ----------

Извините, я новичок на этом форуме, но не в цветоводстве!

flowerss
22.03.2016, 14:57
Люди, ау! Человек написал, что хочет облагородить общественную территорию. Пусть садит , что ему нравится...

1) Кампсис не разрушит забор - он его завьёт!
2) Совет про виноград Вичи - отбросить однозначно, т. к. настоящий сорт УНЕСУТ! (не путаем с девичьим)
3) Клематисы мелкоцветковые сеются - любителям дармовщинки - хватит, замучаются копать!
4) Плющи красивы, но забор не так быстро заплетут (легче на дерево пустить)

Под домом имею 3 палисадника. Копали безбожно, но я упёртая! Садила вновь и вновь. Совет: приучайте народ к красоте!!! Нормальные люди есть везде и всем приятно созерцать не мусорные кучи, а цветы.

Из своего опыта: очитки, вербейник монетчатый, традесканция садовая, лилейники, ирисы, лаконос, маклейя, молочай, астры многолетние (морозец - есть высокие и карликовые). Из злаков: карекс, овсяница - растут кочками, бухарник и элимус песчаный - красивы, но "стреляют",если ограничите - будет красота. Это самые простые, не требующие большого ухода, обильного полива и МНОГОЛЕТНИКИ!!!

Elly
22.03.2016, 15:41
Я так понял по комментариям всё что стоит хоть сколько-то денег и хоть немного красиво выкопают и унесут? Это очень печально.
Печально, да. Нужно смотреть в сторону того, что у вас везде и так растет - рыжие лилейники, например, кустарники неприхотливые и средней красивости, что в скверах и парках... Или готовьтесь подсаживать постоянно на замену. Впрочем, мы не знаем, что у вас там, и в Киеве есть весьма неплохие клумбы у домов, которые не разрушают и не тащат к себе.

---------- Post added at 15:41 ---------- Previous post was at 15:38 ----------


1) Кампсис не разрушит забор - он его завьёт!

Забор без фундамента рухнет, так что разрушит. И отмостка, и проч. удовольствия - их на общественном пространстве можно сразу писать в расход при кампсисе.

Zayana
23.03.2016, 09:28
уважаемый, чисто случайно попала в вашу беседу, советов уйма - решать вам, но, что вам не сказал никто - кампсис это очень непростая вещь! Корни этого растения способны с годами пробивать и асфальт, и фундамент забора, и даже вростают в фундаменты домов.

[/COLOR]Извините, я новичок на этом форуме, но не в цветоводстве!
Ключевое слово "с годами".

---------- Post added at 09:28 ---------- Previous post was at 09:23 ----------

За какой плющ? Я так понял что тот который по стенам лазиет у нас мерзнет, а тот что не мерзнет на стену не загонишь.


У нас он растет практиски везде. Особенно почему то возле столбов и всякого рода опор.
Ну, летом, понятно, растет, а сейчас вы думаете, его всякий узнает, а посадить надо до распускания почек

Red
23.03.2016, 10:13
У меня в киевском дворе дома, где я живу - что ботанический сад. Двор совершенно открыт и не охраняем.
Цветы, разнообразные кусты от гортензий до пузыреплодников.
Бомжары регулярно обламывают только сирень (у нас десятки кустов и есть очень красивые сорта).
Не огорчайтесь заранее. Начните с девичьего винограда, простейших цветов и "бросовых" сортов хост. Посадите белые фиалки, которые если приживутся - будут расти как мусор хватит на всех копателей.
Посейте алиссиум, рудбекию. Подбирайте.
Но нужно сказать, что у меня возле офиса на Печерске постоянно выкапывают цветы.
Тырили даже ящики с петуньями. Все равно нужно сажать.

пятница
23.03.2016, 12:43
у нас под домами за время существования микрорайона развели массово дейции и вейгелы в каждом дворе
сейчас , по прошествии десятка лет, это довольно здоровые кустищи, прикроют что угодно
может в сторону кустарников,таки, смотреть, с перспективой если
но они тоже зимой не особо декоративны

Gala081962
23.03.2016, 18:26
Сделала скрин с фото камписа..

http://i1303.photobucket.com/albums/ag154/gala081962/0EB1E1FE-3ED0-48DA-8D65-1ABCEE05D0B9_zpsjjk07ns3.png

Чайник садовый
23.03.2016, 20:24
Судя по отзывам, недолго зданию осталось стоять.
Не растюха а перфоратор какой то! Заведу себе такую на дачу. В "наморднике" буду содержать.

flowerss
23.03.2016, 20:48
Во дворе нет забора, но облагороженный столб всем нравится, особенно когда цветёт).
http://i.piccy.info/i9/3a3b99a57a4f602ea8ffdce5252859f8/1458758780/11381/981246/jV1tTS5hW6k_240.jpg (http://piccy.info/view3/9587197/fc014b0a1670198a94ac40d45e725af5/)http://i.piccy.info/a3/2016-03-23-18-46/i9-9587197/180x240-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2016-03-23-18-46/i9-9587197/180x240-r)

lesta2
27.03.2016, 01:07
Я - за девичий виноград. Быстро и дешево. Хотите вечнозеленое - садите хвойные. У нас в Украине не тропики, травянистого вечно-зеленого на заборах и домах зимой я не встречала.
Относительно "выкопают". Живу в своем 7-ми подъездном доме 24 года, но последние года 4 просто какое-то садовое нашествие - все всё тащат в придомовые палисадники, хотя первые два года было все наоборот. С весны до осени красота. Мне теперь мои лишние растюхи уже и пристроить некуда.
Нужно обязательно сажать не смотря ни на что. Люди привыкают к красоте и со временем уже без нее себя не мыслят.

Берендей
30.03.2016, 11:04
Допоки плющ наросте можна посадити гірчак бальджуанський. За літо всенька стіна буде квітнути і гудіти від бджіл
Не скажите. Посадила еще осенью 2014 под забор два кустика горца бальджуанского. Полив, мульча - все было. Но грунт там плохой, камни, песок. Один усох прошлым летом, другой почти не дал прироста, чахлик как был так и сидит. Так что в условия ТС эта растенька не пойдет. Долго цветения ждать придется.

Мне тоже очень актуальна данная тема, чтобы не дублировать спрошу здесь. Что можно неприхотливое и очень быстрое посадить/посеять в ОГ под забор? Забор - сетка, 70м, высота 180см. Сторона юг и запад, солнцепек. Раз в неделю смогу поливать.

Кампсис, жимолость каприфоль, клематис, розы-плетучки, горец бальджуанский уже есть. Боярышник, ежевика, туи-можевелы... Все растет очень медленно! Что может выполнить задачу за один сезон?!

Чайник садовый
30.03.2016, 11:34
Сетка два столбика и посредине сетка или два столбика а по горизонту в верху и внизу столбики связаны перекладинами? Почему спрашиваю? Если первый вариант то когда завьет сету так будет колбасасть на более не менее стильном ветру, что може и сетку сорвать и столбики расшатать, и растюхи погрызть об сетку как на мясорубке. В общем нужна крепкая опора, рычаг все таки под два метра. У моего соседа виноград заплел сетку и рухнул вместе с сеткой со временем.
За один сезон хмель хорошо справится. Но эту заразу я в саду уже три года вывести не могу.

Olga Energizer
30.03.2016, 12:15
если временно, пока подрастут многолетники - фасоль. смотрите "вьющуюся" а не кустовую. и поесть и закроет забор (есть с коралловыми, фиолетовыми цветочками)
многолетников кот выполнят задачу за 1 (и 2 тоже) сезона - не знаю.
когда то мы (в запорожской ветке) сажали кобею и ипомею, они многолетники в тропиках - нужно сохранять в зиму черенки.

doberR
30.03.2016, 21:01
[QUOTE= можно сразу писать в расход при кампсисе.[/QUOTE]
Ужасужас... кампсис осенью был посажен на насыпь погреба для укрепления грунта, красоты хотелось... выкапывать? :cry:

садовник
30.03.2016, 21:38
Что может выполнить задачу за один сезон?!
хмель или шось однолетнее....:pardon:

Almargo
30.03.2016, 21:52
я сажу долихос и красную фасоль

Ann
30.03.2016, 22:37
Мне теперь мои лишние растюхи уже и пристроить некуда.
Есть дворы, в которые не успеваешь возить и высаживать. Шины, и те тырят(((( Но нужно сажать, Вы правы.

Берендей
31.03.2016, 19:42
Сетка два столбика и посредине сетка

Тут советовали кобею и ипомею. Кобею уже проращиваю. Из 11 семян несмотря на все замачивания и танцы взошло аж одно! Ипомею запасла, пойдет в ОГ.
О, нашла вариант - лагенария!!! Особенно понравилась "кобра" ))) И оригинально, и забор спрячет (если не завалит), и покушать можно. Жаль только что через рассаду, но надо пробовать...

язичник
31.03.2016, 21:06
Но грунт там плохой, камни, песок.
Ліани в природі живляться свіжою органікою з дерев, по яких плетуться. Ви пробували в кожний полив додавати концентровану свіжу органіку?

Берендей
01.04.2016, 19:14
Благодарю за совет! Не знала, что лианы - любители органики. Попробую!

Elly
01.04.2016, 19:17
Тут советовали кобею и ипомею. Кобею уже проращиваю. Из 11 семян несмотря на все замачивания и танцы взошло аж одно! Ипомею запасла, пойдет в ОГ.
О, нашла вариант - лагенария!!! Особенно понравилась "кобра" ))) И оригинально, и забор спрячет (если не завалит), и покушать можно. Жаль только что через рассаду, но надо пробовать...
Ваш вариант у себя на участке или на общественной территории? Если на общественной - то тладианту посейте один раз, и забудьте))

Берендей
01.04.2016, 20:10
Мой вариант - у себя. Про такую растень и не слышала, пошла гуглить, дякую!

садовник
01.04.2016, 20:20
Мой вариант - у себя. Про такую растень и не слышала, пошла гуглить, дякую!
не.. в личный сад лучче нинана.:no:.. бо бу горэ!:%)

Елка
01.04.2016, 20:32
Ужас... выкапывать? :cry:

..я бы пересадила, ибо потом заставить мужа передвинуть погреб будет сложнее:crazy:

Elly
01.04.2016, 21:41
Мой вариант - у себя. Отказать)) Потом будете годами выводить)

КЮлия
21.07.2016, 15:15
Здравствуйте! Хочу вдоль забора с соседями высадить живую изгородь, высотой 2м и выше. Думала можжевельник blue arrow, но прочитала, что он долго растет. Что еще можно такое-же худенькое посадить? Забор перед крыльцом и расстояние до него всего 6м (сам полисадник получается шириной метра 1,5-2 - длинной 15м). Туда же еще хотела розы... Забыла - это южная сторона дома, рядом деревьев ни у нас ни у соседей нету, тень только от забора (профлист высота 1,5м)

Викса
04.08.2016, 21:30
Юля, универсальный рецепт от нашего модератора Ларисы - туя Смарагд. Она не очень широкая, тем более, если ее стричь. Прирост быстрый - 20 см в год. У нее очень красивый благородный зеленый цвет. И розы на ее фоне будут смотреться великолепно :good:
В теме о хвойных есть посты Ларисы о шаге посадки, уходе и стрижке.

садовник
07.08.2016, 14:53
смарагд имеет метр в диаметре... :pardon: если забор глухой, то со стороны забора туя будет лысой...:sad: и эта .. в ширину туя почти не стрижётся..т.к. плохо отрастает.. :sad:

umbro
09.08.2016, 15:49
Возле забора деревья не пойдут - только "назаборные вьюны", чтобы скрыть. Либо придется сильно отступать от забора, но это украдет дефицитную площадь. Да, сложная ситуация)

lyudmilab2000
09.08.2016, 17:00
Замаскируйте вьющимися розами, или другими аналогичными вьющимися цветущими или просто зелеными растениями, Даже можно ипомеи насадить . Токо на зимний период не будет маскировать.

Викса
13.08.2016, 20:22
смарагд имеет метр в диаметре... :pardon: если забор глухой, то со стороны забора туя будет лысой...:sad: и эта .. в ширину туя почти не стрижётся..т.к. плохо отрастает.. :sad:
Если его стричь, то можно и 0,5 м вывести. Если хотите поспорить - звоните Ларисе. Это ее посадочные замеры и чертежные пояснения.
И от забора надо обязательно отступить хотя бы полметра - чтобы нормально стричь. Но это актуально не только для хвойных.

---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

Возле забора деревья не пойдут - только "назаборные вьюны", чтобы скрыть. Либо придется сильно отступать от забора, но это украдет дефицитную площадь. Да, сложная ситуация)
Назаборные вьюны, кстати, имеют вес :wink:. И немаленький. По правилам им нужна опора, под которую опять же надо место зарезервировать, отступив какое-то расстояние от забора.
И лучше таки пожертвовать 0,5 м, но сделать хорошо, чем над ними трястись, но сделать неудобно :pardon:. И, кстати, ничего в этой полосе особо не посадишь, тк корням растений тоже нужно место для нарастания.

КЮлия
01.09.2016, 10:45
Юля, универсальный рецепт от нашего модератора Ларисы - туя Смарагд. Она не очень широкая, тем более, если ее стричь. Прирост быстрый - 20 см в год. У нее очень красивый благородный зеленый цвет. И розы на ее фоне будут смотреться великолепно :good:
В теме о хвойных есть посты Ларисы о шаге посадки, уходе и стрижке.

Я уже тоже на тую Смарагд настроилась. Т.к. хочу, чтобы круглый год стенка была (слишком уж близко дом от забора). Пошла изучать мат.часть :)

umbro
01.09.2016, 15:00
Я уже тоже на тую Смарагд настроилась..... Пошла изучать мат.часть :)
расскажите потом))

садовник
01.09.2016, 16:14
что, как читали книжку про создание жи?!:shock:

Берендей
01.09.2016, 18:54
Ну, может у кого и растет Смарагд по 20 см в год, у меня - от силы 20 см за три года. Кормлю, поливаю. Все равно им что-то не нравится.

Отчитываюсь: декоративная фасоль и хмель в ОГ под моим забором не взошли, лагенария - не подзаборное растение, а любитель компостной кучи и влаги (и хуже кабачка на вкус), кампсисы за три года только наращивают плети, в стороны не разбегаются. Пока оставляю. Ипомея - не доползла и до середины забора, как и душистый горошек. Кобея - слишком нежная цаца. Продолжаю поиск... Достал прозрачный забор.

садовник
01.09.2016, 20:51
а какой почва под вашими смарагдами.... и дайте фотку ихнего вида, плз....:wink:
у мне дажа при минимальном поливе и полном отсутствии прикорма(сыпать некуда) прирост не меньше 30 см за сезон...:pardon:

Бойківчанин
02.09.2016, 00:50
Мой вариант - у себя. Про такую растень и не слышала, пошла гуглить, дякую!
А "шалений" чи "скажений " огірок ?

язичник
04.10.2016, 18:40
А "шалений" чи "скажений " огірок ?
Така ж зараза, як і тладіанта

Annetta
17.03.2017, 20:29
Форумчане, подскажите, кто чем маскирует забор из рабицы? У нас он на заднем дворике между нами и соседями. Экспозиция север-юг. К нам обращен своей северной стороной. Хотела посадить что-нибудь многолетнее вьющееся(княжик,каприфоль ...). Оказывается соседи будут цветами любоваться. Какая красивая многолетняя лиана не будет голову поворачивать за солнцем?:oops:

melnat
17.03.2017, 21:54
У меня по рабице плетется горец вьющийся https://lh3.googleusercontent.com/hRM3EFwi_aMDrise_DIUWS3_TAohzxnLEwqDhNrKJ90PD8QzsO 7q3gXtZR5vQwA0TpVy_0ZZpjeZNA=w440-h330 (https://lh3.googleusercontent.com/FVrr1tQVHdJ1Zq_MoFJwz8rmbe4hdSbZ-04yv44M3QxoQm5iJi8Vvvrqq40DybGCXNznIv2S9lATMER9Wm4 ZutLUSqN5gk0MdBr1CAxHB-x6qPPEwvi64ncCvdzYpxg_3hledEwI9fnpJnioexg3_AOs7eKr BgO_HfF_rvze8j8B34kg94-B0fJ9L342gMHGvUVG-vxdFdNfykvk3Ago1qG1BsFuSoghSeHWjSjhKCRgsnLRC6o2jBZ GT8URQnd5GkCjhxkwLKJc0nVhC2A9wYRWe4UTw8M9O124qzp-myNvvUgeCaAnMh9s09a0gF6ESp7PvjaG4RPP6bJxR0accnRJwN cO4f3YkBmH00NBreD-6Ryz46h76Uq7d63WrCIZ-tVfvGKd8oIj347e0XL2TzB0aQIOzGZJYdB0-WNsAeo7JuKGVtwCjwztVYELRHummRx4ASrn7l2Okx2SYh7XWR2-bDANykndiB3onYSadB54P6NDBwa284On7sb13VMTvslaewWrgW e1equDWqqcxnbZGd6F9s3cmJ6_jvfTQYF1CaFrJ1zgpDDJMf_W pfJEuOqanqG0TEn6g3hvv_-ZUtj0-FxWkSyuNOHQI0WaT2kJIGM-oKpq=w1155-h866-no) https://lh3.googleusercontent.com/gEEGzLXGrj2gjm56x10kVYqXbncQM9VD0ZbcykGaQk7QwP-Q0ULNIMi2QKg_IO7IsAhzkiEePZbUYg=w440-h330 (https://lh3.googleusercontent.com/BMIdrgPwbx-X4TuwD94EmEQ00E60ziQ8-TE09NaPOw0yuRb2o9Cn7DY_WrVu_v2vzVzuKmo_EoUz_ZJ0UPp aG96Z-KnwLoBw-rL5MFZbJ9SNHYTwrNKZKahkLEfYW7bPKlRu-hkZe6__z21C8TMnGA2v9FXOlACKFRt7DC89yk9VtaXXcQWlEJP WeTPsj37bVIsQN6ZGdOWFFjcYlBZsP1UK8XFP6ayczOzWph_AR MimUAxVz3SC4sIPs8cRlhM9kkR4YsVt3X09trQN44KzKDPAsqq sbAtupkAvXz_sHEl8bUOZzTGVJA8M_9fil0m315nvYPLlRQCSe LNQH2bHW0igtXB7M7ovaCxAi8OPsZ5Se9HhIsPc8s1XpRbpFie aYRPylCtGkmfq1EnGaZamDWhzCcQRMNo1artyAikCt2vPMEloD Vb7oQZ4ULMeMIT7rV4hgsN9QXHVMFNTOdDueP9BSJ9I6zecwxX Du4e-PsWp9b4eSanAG2SkTlUXNE3b7_tNPSpJXv80eYGF2BEnjvrQ5I B4qdJCJ8lZI4vCyeuPjFsefPO-v0rhZXRyilL4aLXoDJTfeTexnuFL1BXVixZY65EbdEXU_NwZSW EYsan9bHN2ZFYt=w1155-h866-no)
Хорошо цветет с обоих сторон:good:

Лешик
17.03.2017, 21:54
Форумчане, подскажите, кто чем маскирует забор из рабицы? У нас он на заднем дворике между нами и соседями. Экспозиция север-юг. К нам обращен своей северной стороной.

У нас такая же ситуация. Я заказала на весну горец бальджуанский. Буду экспериментировать. Пока не уверена, что не вымерзнет, но укрывное в том месте однозначно не хочу. Если не получится, буду думать дальше.

Для себя еще рассматривала девичий виноград, но захотелось белых цветочков.

Хи-хи, пока писала свое сообщение, кто-то уже даже фото растеньки выложил

flowerss
17.03.2017, 23:29
Клематис мелкоцветковый- завьёт за сезон, цветёт на побегах текущего года, очень неприхотлив и агрессивен):
http://i.piccy.info/i9/dee850898a160ddd07cdd0f1558471e7/1489785978/15147/1046329/IMG_20160829_071756_240.jpg (http://piccy.info/view3/10968296/5432f4119203ff5e0d4c68dabf2385e8/)http://i.piccy.info/a3/2017-03-17-21-26/i9-10968296/180x240-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2017-03-17-21-26/i9-10968296/180x240-r)http://i.piccy.info/i9/92a7125c665c8cf42424c4adea995df8/1489785949/15941/1046329/IMG_20160829_071924_240.jpg (http://piccy.info/view3/10968295/005e577588f347b6748521e436b6694f/)http://i.piccy.info/a3/2017-03-17-21-28/i9-10968295/180x240-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2017-03-17-21-28/i9-10968295/180x240-r)

Annetta
17.03.2017, 23:33
Лешик, мне кажется, что девичий виноград уж очень агрессивный. Хотя есть красивые формы и мне тоже нра, но может и на соседские деревья перебросится, так как недалеко от межи растут.:wink:

---------- Post added at 23:33 ---------- Previous post was at 23:32 ----------

Света, а насколько агрессивен?:oops:

flowerss
17.03.2017, 23:44
Соседи будут довольны): сеется (хотя, не у всех и не сразу), но он очень хорошо завивает. Один раз пустить на сетку и всё! Пахнет мёдом, липой (кому чем), цветёт во 2 половине лета, очень обильно, высота 3м.(может и выше)).

Лешик
17.03.2017, 23:53
Лешик, мне кажется, что девичий виноград уж очень агрессивный.

Есть немного, но я отказалась от него, тк мне нужен был другой фон в том месте и не такой цепляющийся за соседние растения.

Alarma
13.04.2017, 12:43
Скажите а какое растение лучше по стене пустить, чтобы цвело и не сильно прихотливое?

clockot
24.11.2017, 00:30
Интересные у вас решения, надо будет взять на заметку. Но мне нужно будет для начала полностью заменить старый забор, потому что он уже никуда не годится. Хочу новый сделать дорогим и функциональным, даже думаю дополнительно заказать установку автоматических ворот. С ними очень удобно когда у тебя есть собственное авто

apple1210
24.11.2017, 10:18
Скажите а какое растение лучше по стене пустить, чтобы цвело и не сильно прихотливое?
Обычно эти два свойства сочетают растения-агрессоры. К списку перечисленных выше растений, еще добавлю текому или кампсис. Красивая, цветет, неприхотливая, но желательно ограничивать корневую.

Pixie
01.12.2017, 12:33
у мене задача - затінити вікна. Старі дерева перед будинком вирізали ще попередні власники. З 12 дня сонце лупить прямо у вікна аж до 8 вечора, влітку пекло в кімнаті. Під вікнами смужка десь 2,5х1 метр, між вимощенням і доріжкою, з 4 боків закрита. Спробувала посадити сумах але є підозра що не прижився, та і поки виросте це кілька років.

Посадила у вересні плющик, 4 штуки. Правда шпалеру із ним завалила і спаплюжила кицька, але наче не переламала.
Що б таке туди весною досадити? Може є щось що заплете шпалерку на 3 метри швидше ніж плющ? Однорічні також підійдуть, головне щоб до червня хоч почало вікно заплітати.

Виноград (будь-який) і текома не варіант. Думала про жимолость, але мабуть це буде довго.

Zaja
01.12.2017, 12:39
Pixie, а яка експозиція, що до освітленності, які умови маємо в задачі?

Pixie
01.12.2017, 13:13
Pixie, а яка експозиція, що до освітленності, які умови маємо в задачі?

освітленість пекельна :D Захід, трошки з уклоном на південь.
Найближче дерево в 10-12 метрах, але скоро піде під спил бо аварійне. За доріжкою хочу навесні посадити щось або декоративне швидко ростуче з великою кроною (катальпу?) Ну або горіх. Але поки воно ще виросте, та і далекувато. Тому в цю смужку біля вікон і хочу посадити якусь ліану.

https://image.prntscr.com/image/iYwpG8R_QXamEvzJ7YxsRQ.png

Ось ця смужечка-клумба (правда на фото десь її 2\3). Лілейнику вже нема, залишився ряд хост зліва.
Правда посередині неї я втулила хеномелес :( А там де лілейник був, але аж під відмосткою - плющі. Зараз спробую знайти фото

---------- Post added at 13:13 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

http://i.piccy.info/i9/f1aae01c9326089d42025a44de1152a0/1512126665/7679/1177425/20170902_140911_240.jpg (http://piccy.info/view3/11834194/736784a848a7567ad04a05c33796eca3/)http://i.piccy.info/a3/2017-12-01-11-11/i9-11834194/240x124-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2017-12-01-11-11/i9-11834194/240x124-r)

Ось таких жах там був на початок вересня. Все сухе - не звертайте уваги, у нас не було води взагалі. На сітці трохи видно плющики, зліва сумах, правіше кущик чахнучого хеномелесу який я намагалась оживити пересадкою. :sorry:

sokolnata
01.12.2017, 13:51
Поки не підросли багаторічні можна посіяти іпомею голубу.http://i.piccy.info/i9/84f3278c5ab5e7b0c3a30934b11ba60e/1512128938/8696/1196866/_pom_240.jpg (http://piccy.info/view3/11834284/75b35580e2943081fc0bd18ccb699e96/)http://i.piccy.info/a3/2017-12-01-11-48/i9-11834284/240x180-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2017-12-01-11-48/i9-11834284/240x180-r)Вона виростає пишнішою за інші сорти, але зацвітає пізніше, тому перед нею я сію ранні сорти. Та для неї потрібна опора.

Pixie
01.12.2017, 13:56
я там навесні планую натягти понадійніше сітку шпалерну, до балки під дахом. Бо прибила цвяхами тоненькі профілі із сіткою до віконних луток, так кішка вирішила шо то для неї іграшка і кілька разів там намагалась повіситись, поки не доламала все:fool: Доводилось визволяти дуріщу. Буду думать якусь котостійку конструкцію

У мене на городі приблудилась в цьому році отака іпомейка, вона без поливу взагалі виросла велика, ще й цвіла. Я насіння назбирала. Хотіла біля сітки насіяти. Піде вона замість блактиної? чи у них різні довжина-об'єм пагонів?

Zaja
01.12.2017, 15:42
освітленість пекельна :D Захід, трошки з уклоном на південь.
Найближче дерево в 10-12 метрах, але скоро піде під спил бо аварійне. За доріжкою хочу навесні посадити щось або декоративне швидко ростуче з великою кроною (катальпу?) Ну або горіх. Але поки воно ще виросте, та і далекувато. Тому в цю смужку біля вікон і хочу посадити якусь ліану
На сітці трохи видно плющики, зліва сумах, правіше кущик чахнучого хеномелесу який я намагалась оживити пересадкою. :sorry:
Плющ перенести на весні у тінь. Росте по-віль-нооо. Дуже. Надземна частина може легко вимерзнути будь-якої зими. Потребує укриття агроволокном. На стіну, тим паче південну не годиться. Так само погано там і хостам. Але вони хоч не вимерзнуть.
Сумах пересадити подалі від будь-якого фундаменту. Дерево красиве. Але кореневий агресор. Можна трохи не вслідкувати і буде … ліс. Тим паче, що може кинути кореневі відростки й прорости у хаті. Небезпечно. Гарної тіні це дерево не утворює.
Мої рішення подібного питання було таке:
Багато років, поки не було нічого кращого, садила кручені паничі. Краще себе проявляли прості сорти іпомеї. Голубі, сортові зацвітали досить пізно.
https://www.google.com.ua/search?q=%D0%BA%D1%80%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%9 6+%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D1%96&oq=%D0%BA%D1%80%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%96+%D0% BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D1%96&aqs=chrome..69i57.50724161j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Фіолетові, рожеві, сині сіяла прямо в ґрунт наприкінці квітня – початку травня. Зацвітали десь за 6 – 8 тижнів. Сіяла густо. У підкришшя чоловік набивав цвяхи, на які прив’язували капронову нитку. ЇЇ низ опускали до землі. На землі ближче до стіни будинку поряд з сіянцями клали рівну не дуже товсту деревину. До неї прив’язували усі капронові нитки. Декілька перших рослин направляли рости по них. Була суцільна зелена стіна. Щоранку вона розцвітала квітами.
Тепер на цьому місці ростуть у мене персики. Тільки не привиті, а сіянці. Такі дерева більш довговічні. Вони вищі, гарно справляються з задачею затінення й захисту від сонця. Весною дуже красиво квітують. Дерево красиве, ніжне, гарно поєднується з будь якими декоративними. Якщо хочете, то це наша сакура. Швидко ростуть у таких умовах. Рано дають плоди. Перші вже їм десь після 15 – 20 червня.
Можна спробувати черешню, грушу сформувати на стіні.
Із хвойних на такому місці гарно будуть рости сосна, сосна кедрова (краще не сибірську, а все-таки далекосхідну, корейську), ялівець, модрина. Можна спробувати кедр гімалайський.
Текома (кампсис) не підійде з тієї ж причини, що й сумах.
Або клематиси, вибирати можна будь-які що сподобалися. Головне підібрати ті, що квітують доволі довго і гарно ростуть на сонці. Краще дрібноквіткові. вони можуть скласти основу, по них великоквіткові. Я саджу клематиси як англійці. В одну посадкову яму декілька шт. Кольори можна підібрати у тон чи контраст. У ножки посадити можна якийсь ґрунтопокривний, флокси або декоративний кущ. Над композицією можна подумати.

Pixie
01.12.2017, 16:26
дякую!
З хвійними я поки що не зв'язуюсь, ще навіть не починала їх вивчати. Тим більше наскільки я знаю вони ростуть теж ну дуже не швидко.
Для нормального дерева - ну от як персик, там мало землі. На штик лопати там уже суцільний бій цегли і якісь будівельні залишки.
Сумах посадила тому шо бачила як чудово вони погнали в рост на дуже поганій землі, яка ще 30 років тому була руслом Дніпра. Там чисто пісок і пилюка, а сумах росте як на дріжджах, я так зрозуміла що він до землі невибагливий. Ну і думала що бетону з 3 боків вистачить щоб подавити його агресію. Але він мабуть все одно не прижився, подивлюсь весною що з ним робити.

Клематис свій я і думала розділити і туди, бо зараз він росте по інший бік тої самої доріжки, якраз там де я хочу посадити дерево щоб тінь була за кілька років. Але мені ж в темі про клематиси сказали що старий кущ краще не ділити:sorry:

Про плющі несподівано :( я думала за рік-два всю стіну заплете. Обіцяли при продажі приблизно таке :D

Жимолость декоративна теж довго дуже росте?

офтоп: кручені паничі - це ж треба як гарно. Я знала цю назву але призабула і не зв'язувала її з іпомеєю

п.с. Про хости знаю, я їх поступово переміщую, ці переїдуть в тінь на північний бік, коли я звідти пересаджу малинник :-o у мене тут ті ще садоводи все садили

Zaja
01.12.2017, 17:32
Жимолость декоративна за вимогами дуже схожа на клематис. Є різні сорти. Але вимагає гарного поливу. На пекучому сонці бистро відцвітає. Духмяна не так пахне. Клематиси й жимолость можна садити разом. Вимоги однакові. Росте приблизно так само. Гарно розмножується живцями, росте до дорослого стану років 4 з часу живцювання. Щоб посадити аби щось, і щоб це щось росло, обов'язково доведеться міняти землю. Викидати весь будівельний хлам подалі. І не надіятися, що так виросте. І яму робити у таких умовах чим можна глибшу й більшу. Тільки у такому випадку можна садити щось гарне й сподіватися, що все вийде.

---------- Post added at 17:32 ---------- Previous post was at 17:07 ----------

http://www.sadiba.com.ua/forum/showpost.php?p=1085781&postcount=659
Наприклад, під цією трояндою 1,5 м глибиною найкращої землі. Не обманюйтесь тим, що можна прокопати 60 см, а далі й "так сойдет". Ніби-то буде дренаж. Не буде, так не зійде. Потрібно найкращу землю. І відступити від фундаменту будівлі 50 см.
Ми думали спочатку, що тих 60 см, про які пишуть у літературі буде достатньо. Аж ніяк. Після шару ґрунту у нас йшов шар щебеню, далі знову земля, шар цегли, знову земля, а під нею несподівано товста металева труба. Невідомо які сюрпризи можуть чекати на Вас біля Вашого будинку. Краще перевірити й не ризикувати рослинами.

Pixie
01.12.2017, 17:47
З поливом уже проблем нема, місяць тому зробили нову скважину. А от із землею... тоді простіше вже ставні-жалюзі біленькі зробити ззовні :D
Якщо чесно, то стільки ще роботи по двору і саду, що міняти куб-два землі під декоративні рослинки в найближчі роки навряд хтось буде.
Поки що буду сіяти іпомейки, значить. Ну і дерево за доріжкою посаджу, хай нарощує крону.

язичник
01.12.2017, 17:57
у мене задача - затінити вікна.

Посадила у вересні плющик,
Гірчак бальджуанський заплете за літо всю стіну до покрівлі і прикриє плющики від сонця. Для гірчака, як і для будь-якої ліани, потрібна велика посадкова яма з високим вмістом гумусу. За плющ звичайний не переймайтеся- у мене вже кілька років живуть з північного боку будівлі- вже наростають до метра за сезон і жодного разу не підмерзали. Можна посадити й акебію, але вона наростає повільніше

Maryana
01.12.2017, 18:50
Я б посадила на перспективу щось із багаторічних ліан (то вже яка вам більше подобається), а поки виросте, висаджувала б весною щось з однорічників, мені подобається як варіан кобея. Тільки її треба сіяти на розсаду, тоді літом швидше ввійде в силу.

flowerss
01.12.2017, 19:39
http://i.piccy.info/i9/3e44413614edd58b08027873db4cbbb1/1512126167/6837/1191548/IMG_20170317_151454_240.jpg (http://piccy.info/view3/11834153/7fa6da9314c424fce03c9d5969f9ce2e/)http://i.piccy.info/a3/2017-12-01-17-32/i9-11834153/180x240-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2017-12-01-17-32/i9-11834153/180x240-r)http://i.piccy.info/i9/9d33240c8213056c87e05be47f64b007/1512149424/17434/1191548/IMG_20170517_152136_240.jpg (http://piccy.info/view3/11835589/1f71ffb7a8c7dbd785147477dc8fb9dc/)http://i.piccy.info/a3/2017-12-01-17-32/i9-11835589/180x240-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2017-12-01-17-32/i9-11835589/180x240-r)http://i.piccy.info/i9/782b69b53d2a4ae0d7ceb5ffff3de1b3/1512126224/12186/1191548/zhymolost_Brouna_240.jpg (http://piccy.info/view3/11834154/649e50f5ee29da933773bd49fd124554/)http://i.piccy.info/a3/2017-12-01-17-35/i9-11834154/180x240-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2017-12-01-17-35/i9-11834154/180x240-r)http://i.piccy.info/i9/74531713a0228feaaa52f327ab74e071/1512148782/11317/1191548/Lonicera_Brownii__240.jpg (http://piccy.info/view3/11835539/4642d35e32bc1a621ebf8b6687b455f0/)http://i.piccy.info/a3/2017-12-01-17-35/i9-11835539/180x240-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2017-12-01-17-35/i9-11835539/180x240-r)
Жимолость Брауна,считаю её самой неприхотливой и быстрорастущей. Цветение начинает (при благоприятной погоде) рано - март - май - октябрь. Не страдает она на солнце, лист становится ярче, не пахнет(.

Викса
01.12.2017, 23:35
З поливом уже проблем нема, місяць тому зробили нову скважину.
Якщо чесно, то стільки ще роботи по двору і саду, що міняти куб-два землі під декоративні рослинки в найближчі роки навряд хтось буде.
Поки що буду сіяти іпомейки, значить. Ну і дерево за доріжкою посаджу, хай нарощує крону.
Аня, а фактор времени для вас важен? Я имею ввиду, насколько быстро должны "подняться" новые растения? Вы спешите или готовы подождать?
Фотка с лилейниками очень классная :good: Жаль, что выкопали их. Очень красиво на фоне белой стены смотрелись, ярко и свежо. Люблю сочетание оранжевого и белого :smile:

Pixie
01.12.2017, 23:59
Аня, а фактор времени для вас важен? Я имею ввиду, насколько быстро должны "подняться" новые растения? Вы спешите или готовы подождать?
Фотка с лилейниками очень классная :good: Жаль, что выкопали их. Очень красиво на фоне белой стены смотрелись, ярко и свежо. Люблю сочетание оранжевого и белого :smile:

ну, скажемо так, якщо досвідчені люди кажуть шо іпомея на 3 метри в висоту стіною підніметься до літа, то можна і почекати поки виросте щось багаторічне. А так то важливо, бо пекло страшне а я дуже не люблю спеку:cry:. В спальні ще хоч трошки затінені вікна деревом, але воно старе і хворе, туди вже теж треба щось думать, посадила там поки що 1 кущик актинідії. А в залі хочеться влітку ввечері після городу відпочити, а не стікати на диван. Кондиціонер звісно в планах, але не найближчих.

Лілейники у мене були лютий ворог майже як хміль:%) Один куток двору ними заріс повністю, я оці викопала із ненависті до сородичів з якими воювала місяць. Та ще зараза, розлазиться як пирій, я їх в тому місці досі викопую. Щоб ви розуміли, я лілейниками мульчувала салати і помідори:D
Але ці я не знищила, а акуратненько пересадила під паркан. Він у нас поки що страшненький, хотіла його прикрити щоб не псував настрій.

Викса
02.12.2017, 00:30
ну, скажемо так, якщо досвідчені люди кажуть шо іпомея на 3 метри в висоту стіною підніметься до літа, то можна і почекати поки виросте щось багаторічне.
Ипомея - отличный вариант :good: Но тень и прохладу дают не лианы, а деревья :pardon: Вы бы присмотрели что-то в штамбовой форме - березы, липы, ивы, шелковицы, декоративные яблони. Они быстро нарастают, кроны у них красивые. Катальпы, клены можно попробовать, но у меня с ними не складывается :pardon:. Кленам не хватало влажности, а маленькие катальпы прошлой весной сносило заморозками.
А так то важливо, бо пекло страшне а я дуже не люблю спеку:cry:. В спальні ще хоч трошки затінені вікна деревом, але воно старе і хворе, туди вже теж треба щось думать
Вот это дерево не трогайте, пока новое не посадите и оно не поднимется. Мы когда-то у себя все деревья выкорчевали, так до я сих пор летом как на сковородке жарюсь. Даже пляжный зонтик купила, чтобы работать хоть как-то :smile: Тоже жару плохо переношу.

Pixie
02.12.2017, 01:09
Дерево обов'язково. Мені в принципі там особливо декоративність не треба. У нас все навпаки :crazy: і ми ходимо в основному на задній двір, а це на передньому, туди ми майже не виходимо. Всяку красу дорогу і потребуючу уваги я буду садити там де вона завжди перед очима.

Штамбові типу райских яблунь і верб я дивилась, але вони маленькі будуть. Дерево буде рости десь метрів за 4-5 від вікон, це якщо його посадити максимально близько до доріжки з іншого боку. Під будинком в цю смужку велике дерево садити не вийде. Тому буде за дорожкою, де нормальна земля. Ну і відповідно тіні від нього чекати мабуть років 5-7 в кращому випадку :sad:

Думала про катальпу або декоративне щось, а тепер думаю може пошукати в сторону швидкорослих горіхів?

Я собі думаю поки що десь так (вибачте, я те ще пікассо)
http://i.piccy.info/i9/a84be1c7c92b41613296ca697138fea7/1512169735/7334/1177425/Untitled_240.jpg (http://piccy.info/view3/11836656/a8b8f34d0c6ee3fde2282ff3407abc12/)http://i.piccy.info/a3/2017-12-01-23-08/i9-11836656/240x196-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2017-12-01-23-08/i9-11836656/240x196-r)

Елка
02.12.2017, 09:33
Аня, подумайте подольше, прежде чем сажать там орех. Мы примерно из такого расположения корчевали:%). Он имеет странную особенность трухляветь из нутри - фиг знает когда он завалится на крышу. Сумах и его приколы с расползанием тоже не совсем то. И еще раз напомню, что когда что-то растет в непосредственной близости от фундамента, дом тоже поливается, когда поливают растения:pardon:

Ажен
02.12.2017, 09:38
ага, тада ольху или акацию сажать ;) и древисина крепакая, и поливать не надо (шучу конечно). скумпия тоже вырастает выокой, но можно считать ее кустом. я за Горец бальджуанский (растет быстро, заплетает массивно) ну и клематисы тоже очень хороши. Для первого лета точно ипомеи подойдут

Zaja
02.12.2017, 11:09
Горець добре, розростається бистро, але квітує тільки наприкінці літа. Підмерзає, весною потребує саітарної обрізки.
Клематиси кращі. Квітують з весни до осені. ВІд княжиків до пізніх клематисів. Тільки сорти підібрати. Можна додати жимолость Сиротину. Не так і швидко росте, квітує довго, а пахощі ... Посадила таку, то чоловік тепер спить лише з відкритим вікном, коли вона цвіте, аби частуватися її ароматами.
Дерево дає тінь. Коли посадили персики в хаті в будь-яку спеку зовсім не жарко, навпаки прохолодно. Так у цьому Вікторія Викса права. Вербу близько садити біля будинку не варто. Росте швидко, але дуже ламка. А на штамбі невелика. Катальпа гарна, але може підмерзати. Я вибрала високі персики. Звичайно вони падають і б'ються. Але дозрівають дуже рано, тому впасти не встигають. А з тих, що таки падають варю персикове варення. А що смачне, то й казати нічого.

Pixie
02.12.2017, 11:32
я вчора до 3 ранку сиділа в темі з СП клематисів:crazy: Звідти легко вийти без штанів, тільки от нема куди поки що садити все що хочеться :D

Дивилась на 3 групу обрізки, висота 3-4 метри. А молодий клематис вже з першого року дасть таку ж масу і довжину пагонів як і старий? В інетиках пишуть що в повну силу і красу він вступає на 3-5 рік.

Almargo
02.12.2017, 11:36
Можно какой-нибудь барбарис оттавский попробовать, есть очень декоративные сорта и растут хорошо. А к нему уже можно фантазировать еще что-нибудь.

Pixie
02.12.2017, 11:37
фиг знает когда он завалится на крышу.
Там реально метрів 5 до будинку буде, не дуже близько. Тобто він буде давати не справжню тінь на будинок, а просто буде стояти між сонцем і будинком, запобігати прямим проміням, особливо після обіду.
Я думаю, його якщо там садити то формувати так щоб скелетні гілки йшли паралельно будинку. Тоді навіть через багато років якщо гілки будуть трухлявіти, то падати будуть на клумби в основном

Zaja
02.12.2017, 13:00
я вчора до 3 ранку сиділа в темі з СП клематисів:crazy: Звідти легко вийти без штанів, тільки от нема куди поки що садити все що хочеться :D
Дивилась на 3 групу обрізки, висота 3-4 метри. А молодий клематис вже з першого року дасть таку ж масу і довжину пагонів як і старий? В інетиках пишуть що в повну силу і красу він вступає на 3-5 рік.
Так, Аню, цілком згодна з Вами, що вибір просто убойний. Сама сиділа з цим майже два місяці. І це, як Ви пишете ж, -- "досвідчена". Просвіщалася, шукала усі доступні матеріали.
Що стосується Вас, то для цього місця Вам потрібно вибрати 2, максимум 4 -- 5 клематисів. Треба тільки подумати яку композицію Ви бажаєте. У яких тонах. Рожеві-червоні чи синьо-фіолетові. У тон чи контраст. Білі на білій стіні не будуть мати гарного вигляду, але на зеленій масі листя будуть гарні. На жаль, Олександр не запропонував княжиків. Якщо подивитесь, вони дуже гарні, цвітуть вже з початку квітня. Лавина чудесних дзвоників. Багато сортів повторює квітування й влітку. Але їх можна пошукати деінде. Звичайно, клематисам треба трохи часу. Але вони того варті. Поки вони трохи підростуть, можна побавитися паничами. Але кожного року їх садити мені було трохи марудно. З клематисами треба трохи поняньчитися, але потім це рослина не на роки, а десятиліття. З кожним роком правильно вибрані сорти тільки кращають.

Pixie
02.12.2017, 13:12
ой, а я думала княжик це інша назва клематису. Піду вивчати це питання

Лешик
02.12.2017, 13:40
Насчёт ипомеи: у нас соседка очень любит их, но они не любят сухость и бедную почву. Вот уже третий год больше 1-1,5 м не поднимаются. В этом году хотя бы сплошным ковриком из-за дождей поднялась, а в 2015 и 2016 жалкие тощие ниточки были.
Это я к чему: голосую за нечто многолетнее. Да, первый год скоре всего будет приживаться и стену вам не создаст, но нарастит корневую и на след год уже мощно пойдёт.
Выбор большой, тут уж вам решать :pardon:
Но я бы любую лиану только по опоре пускала и минимум в 50 см от стены.

вот общий списочек, примерный:
- девичий виноград, самый неприхотливый, декоративный, тень обеспечит 100% (у бабушки весь забор был в нем, мы в детстве в его "туннелях" прятались)
- кампсис
- горец бальджуанский
- клематисы - имхо, только мелкоцветковые, чтоб меньше забот
- глициния Блу Мун
- жимолость
- актинидия (и вкусность дополнительно :) )

Плюсы-минусы уже писали выше, повторяться не буду.

А в стороне дерево посадить нелишним будет. Я бы предложила такой список на выбор из обычных "нашеширотных" деревьев (чтоб быстро и крона широкая, раскидистая):
- тополь (не пирамидальный) или ясень
- берёза
- катальпа
- клён
- черемуха (и аромат, и ягодки)
- липа
- каштан
- ива - под вопросом. Красива, растёт быстро. Но любая требует воды
- дуб, граб, вяз, бук, гинкго - мб слишком большими

Рябина - нет, тк крона узкая. Акация - нет, тк дерево недолговечное и тени полноценной не даёт. Тамарикс и скумпия - недостаточно высокие, и тени много не будет. Орехи (любые) могут вымерзать, к тому же вам нужно высокое дерево, а съедобные лучше пониже делать.

Викса
02.12.2017, 13:48
Рябина - нет, тк крона узкая.
А они еще и привитые есть, хорошо смотрятся.

Лешик
02.12.2017, 15:16
А они еще и привитые есть, хорошо смотрятся.

Да, смотрятся хорошо, но все равно узковаты и маловаты для создания хорошей тени из одного дерева

Анатолий
02.12.2017, 17:19
- ива - под вопросом. Красива, растёт быстро. Но любая требует воды


Есть у меня ива, и не одна вдоль забора. Поливается очень редко, а когда подрастет, то вообще не поливаем. Ветки у нее растут быстро, на вид ломанные и свисающие. При желании, путем обрезки можно создать такую тень, что и ветром не продуть, и это в течении одного сезона.

Pixie
02.12.2017, 18:42
я в Олександрії (в БЦ) закохалась в вербу вавілонську Кріспа. Не купила, бо не було вже куди, та і так на всі гроші погулялась, що були.
Правда у мене чогось записано що це верба імперіал, або не так зрозуміла, або продавець переплутала. Але чогось здається мені що це маленька форма чисто для декорації ландшафту. А так то вона мені ну дуже сподобалась, прямо хочу-хочу, хоча ще не придумала куди :D Якщо весною поїду в БЦ, то куплю а потім уже буду місце шукать.
http://romashka96.ru/getimg/%D0%98%D0%B2%D0%B0%20%D0%B2%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%B B%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F%20Crispa%20/%200,5-1%20%D0%BB/files/core/9087_image.jpg


Но я бы любую лиану только по опоре пускала и минимум в 50 см от стены.

вот общий списочек, примерный:
- девичий виноград, самый неприхотливый, декоративный, тень обеспечит 100% (у бабушки весь забор был в нем, мы в детстве в его "туннелях" прятались)
- кампсис
- горец бальджуанский
- клематисы - имхо, только мелкоцветковые, чтоб меньше забот
- глициния Блу Мун
- жимолость
- актинидия (и вкусность дополнительно :) )

До стіни там більше, там же ще відмостка. То само собою. По списку - горець, жимолость або клематіси зараз тримаю в голові. Актинідії земля там точно не сподобається. Гліцинії мабуть не сподобаюсь я (не той левел майстерності, як мені здається). Кампсиса я боюсь :D А от про дівочий виноград я не думала. У сусіда в покинутому дворі його повно - хочеш копай, хочеш черенки ріж. Просто завжди сприймала його як мегаагрессора (а я ще не до кінця перемогла хміль). Але ніколи не думала про нього саме на це місце, обмежене бетоном і доріжкою. В принципі якщо звідти все інше прибрати, то можна йому віддати всю ту смужку.

По деревам теж список гарний, дякую:Rose: Правда на слова акація і клен у мене око ще не один рік буде сіпатись :crazy: Теж люті вражини, хоч і розумію різницю між культурними формами і тим гадством шо в нас весь огород заріс

doberR
02.12.2017, 18:44
не вспомнили еще одно дерево, дающее густую тень - платан западный. И растет в первые годы быстро, и зимостоек до -35. И просто красавец!)))

Света Ш
02.12.2017, 18:45
Посадіть виноград:oops: і тінь і польза:D

doberR
02.12.2017, 18:48
Посадіть виноград:oops: і тінь і польза:D

а "присідати" біля нього? а обробки?
я - за дівочий

Pixie
02.12.2017, 18:52
не вспомнили еще одно дерево, дающее густую тень - платан западный. И растет в первые годы быстро, и зимостоек до -35. И просто красавец!)))
це в темі не згадали, а у мене в закладках він є :cool: Правда наче не всюди він у нас гарно зиму переживає, чи то просто платани різні? В Миколаєві вони розкішні:roll: Але шось моя природна жадібність мені все голосніше шепче про горіх. Навіть не знаю хто кого переможе. Бо мені тут позавчора сказали шо в мене землі мало, а горіхи я планувала садити ще як мінімум кілька видів. От тепер і думаю - а і справді ж 30 соток мало.

Посадіть виноград:oops: і тінь і польза:D

звичайний плодовий? Не хочу :sad: Оси-мухи прямо в вікна + по всьому двору ще 9 кущів винограду який мені ще треба або думати як і куди пересадити, або просто заплющити очі на те що шкода і викорчувати і викинути:-o А я ще потім хочу садити сортовий і солодкий на правильному місці і з належним доглядом.

Zaja
02.12.2017, 19:24
Якщо Вас, Аню, це потішить, то й у мене є горіх під хатою. І не один, а цілих два. Метрів за 8 – 10 десь. Може трохи менше. Ваш потягнеться за сонцем. Тобто у сторону протилежну хаті.
Що стосується верби, то краще персик. Листя схоже, особливо після кучерявості. А якщо серйозно, то привиті верби – замалі, не дадуть тіні. А на своєму корінні біля хати великі й ламкі. Можуть з віком становити небезпеку. Або їх розмір потрібно буде постійно підтримувати обрізкою. А це трохи обтяжливо. Бо це буде Сізіфова праця. Або шукати сорти, в яких закладені від початку потрібні Вам параметри. Знайти такі в Україні непросто.
Варіант з «платан западный», з мого дилетантського погляду не варіант. Ненадійний саме з тієї точки зору, що Ви вже вказали. Неморозостійкий.
Культурні сорти винограду потребують іншої агротехніки й не справляться з функцією затінення. Виноград (дівочий, декоративний) дикий ще той агресор. Можна спробувати, при бажанні культурні форми з різним забарвленням листя або Вічі (виноград дівочий тризагострений "Veitcyii").

РыжийЛенчик
02.12.2017, 19:39
Pixie, в качестве дерева для тени не рассматривали черешню? у нее большая крона, растет быстро, опять же ягоды)) или хотите декоративное?

Zaja
02.12.2017, 19:44
Черешня безперечно гарний варіант.

---------- Post added at 19:44 ---------- Previous post was at 19:42 ----------

Гарантовано зберете урожай. Ваші вівчарки й кіт захистять урожай, будуть ганяти горобців та інших пернатих любителів халяви.

Pixie
02.12.2017, 19:50
Pixie, в качестве дерева для тени не рассматривали черешню? у нее большая крона, растет быстро, опять же ягоды)) или хотите декоративное?

ні, якраз нема обмеження по суто декоративних. Для них у мене є досить великий двір, який ще навіть не починали розплановувати під всякі красоти. А там поки що тільки клумби піонів і півників.
Про горіх думаю бо точно знаю що швидко і потужно росте, і тінь від нього густа і гарна. А черешні не ростила ніколи, а ті що бачила зазвичай молоді були і тоненькі. Тому і не думала про них поки. Дякую:Rose:

Відкинула варіанти типу груш і яблунь бо
Ваші вівчарки
будуть там пастися, а я їх потім буду запихать ліками від проносу :D А на черешні я і сама попасуся, їм уже не дістанеться.

РыжийЛенчик
02.12.2017, 19:54
я к ореху отношусь двояко, за орехи люблю и уважаю)) а то, что в апреле-мае-июне они покрыты хрущами - бр-р-р. Хотя если дорожки не пролегают под этим местом, то...)

Лешик
02.12.2017, 21:04
Гліцинії мабуть не сподобаюсь я (не той левел майстерності, як мені здається).
А от про дівочий виноград я не думала. У сусіда в покинутому дворі його повно - хочеш копай, хочеш черенки ріж. Просто завжди сприймала його як мегаагрессора (а я ще не до кінця перемогла хміль). Але ніколи не думала про нього саме на це місце, обмежене бетоном і доріжкою. В принципі якщо звідти все інше прибрати, то можна йому віддати всю ту смужку.


Не бойтесь глицинии! :smile: и она прекрасна

Девичий виноград - агрессор, конечно, но он ограничен будет у вас со всех сторон, а обрывается легко. Посмотрите, как он растет (нарастает и разрастается) у соседа. К тому же бесплатно, как я понимаю

язичник
02.12.2017, 21:58
Але шось моя природна жадібність мені все голосніше шепче про горіх.
Це не жадібність, а корисна жилка господині з нотками заощадливості. На горісі гілки практично не сохнуть, якщо при обтрушуванні не стукати по них черевиками. Буває підмерзають кінці однорічних пагонів, які можна легко обламувати при потребі. Платан у Києві не підмерзає, але вже краще гінкго посадити, якщо є ну багато вільного місця. Акебія наростає швидше клематиса, симпатично квітує і навіть іноді в Києві дає плоди. Ліани можна пускати по стіні- ну англійці так плющ вирощують, і стіни не страждають

Берендей
15.02.2018, 13:29
а какой почва под вашими смарагдами.... и дайте фотку ихнего вида, плз....:wink:
у мне дажа при минимальном поливе и полном отсутствии прикорма(сыпать некуда) прирост не меньше 30 см за сезон...:pardon:

Возвращаюсь к несчастному существованию моих смарагдов. Были посажены осенью 2013 в рядочек вдоль дороги через один с можжевелами. Первый год им все было - и поливы, и подкормки. Потом были оставлены надолго почти без внимания. После летней засухи одного года было несколько выпадов туй, можжевелы дружно выжили все.

Что интересно - можжевельники вымахали в 2-3 раза выше туй. А на туи без слез смотреть нельзя. Конечно, там очень плохой грунт, а сажались они "под лопату"... Мой вывод: можжевельники более живучие на бедных почвах и менее прихотливые, чем туйки.

https://c.radikal.ru/c00/1802/b9/133e46c8e798t.jpg (https://c.radikal.ru/c00/1802/b9/133e46c8e798.jpg)

doberR
15.02.2018, 16:36
[QUOTE=Pixie;1092073]це в темі не згадали, а у мене в закладках він є :cool: Правда наче не всюди він у нас гарно зиму переживає, чи то просто платани різні?

різні. Є східний - чінара, той, дійсно, може обмерзати. Західний платан - до 35* витримує. У мну такий росте вже кілька років. Має невеликий недолік: кора на стовбурі з часом починає лущитися і він стає плямистим. Буду ховати під ялівцем:roll:

irina s
15.02.2018, 17:39
Ну так пятнистая кора платанов и есть фишка этого дерева. Набережная Тибра в Риме. Когда идешь по этой аллее- как будто все вокруг в солнечных зайчиках- так светло и радостно.http://i.piccy.info/i9/af258c1904865a7dcb30397b1fd00e8d/1518709103/14691/1216661/IMG_6802_1__240.jpg (http://piccy.info/view3/12066185/7415cf964ac6ed6a70c72fbd11dc991f/)http://i.piccy.info/a3/2018-02-15-15-38/i9-12066185/240x180-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2018-02-15-15-38/i9-12066185/240x180-r)

doberR
15.02.2018, 18:33
не буду маскировать :good:

Анатолий
15.02.2018, 20:14
Ну так пятнистая кора платанов и есть фишка этого дерева. Набережная Тибра в Риме. Когда идешь по этой аллее- как будто все вокруг в солнечных зайчиках- так светло и радостно.
На вид красиво, а запах? Там такая вонь от реки выдержать нельзя. Никогда не видел, что люди там просто прогуливаются. Но виды конечно супер.

irina s
15.02.2018, 20:28
Очень странно. Мы гуляли много в Риме, вдоль Тибра- никакого запаха не было. Октябрь. Может это в каком-то определенном месте запах? Мы гуляли в районе замка Сент. Анджело и дворца юстиции.

язичник
15.02.2018, 22:08
Ну так пятнистая кора платанов и есть фишка этого дерева.
В Грузії це дерево називають сороміцьким або безсоромним за властивість ,,знімати'' з себе кору

ОлегБаер
16.02.2018, 12:35
В Грузії

скорее речь идет об "земляничном дереве", совсем другого рода..(?)

Moonvalley
16.02.2018, 12:49
Ну так пятнистая кора платанов и есть фишка этого дерева. Набережная Тибра в Риме. Когда идешь по этой аллее- как будто все вокруг в солнечных зайчиках- так светло и радостно.

І в Ужгороді така алея є! Також попри річку Уж. Дуже красиво, а ще такі веселенькі колючі каштанчики на ниточках звисають. :good:
Мені платан дуже сподобався, навіть хотіла його як соліста посадити, але боюсь надто вже високий буде...

---------- Post added at 12:49 ---------- Previous post was at 12:47 ----------


Про горіх думаю бо точно знаю що швидко і потужно росте, і тінь від нього густа і гарна. А черешні не ростила ніколи, а ті що бачила зазвичай молоді були і тоненькі. Тому і не думала про них поки. Дякую:Rose:


Я ще про каштан їстивний думала... Але і далі думаю, бо треба садити щонайменше два. :crazy:

Pixie
16.02.2018, 12:51
не повірите, я теж буквально на днях читала на форумі старі теми про каштан, думала :crazy: У мене з місцем проблем нема, за 15-20 метрів можу посадити другий. Тільки що Садовник тут переконував, що вони у нас вимерзають, хоча не одна людина писала, що нормально ростуть. Ще сумніваюся.
Горіх теж треба шукать, загорілась буковинською бомбою, то теж ще думаю брать складно, довго, з муками і дорого - там де всі брали, чи ризикнути і взяти в іншому місці.

Може хтось із форумчан продає горець? Відгукніться, будь ласка в пп, або тикніть мене носом в темку, якщо є такі :oops:

Moonvalley
16.02.2018, 13:25
не повірите, я теж буквально на днях читала на форумі старі теми про каштан, думала :crazy: У мене з місцем проблем нема, за 15-20 метрів можу посадити другий. Тільки що Садовник тут переконував, що вони у нас вимерзають, хоча не одна людина писала, що нормально ростуть. Ще сумніваюся.

Ага, я теж про це читала. Але я на власні очі бачила каштанові гаї в горах Австрії (біля Граца). Клімат там майже як наш підгірний. Напевно, в перші роки треба буде його трошки захистити від холоду, але головне - щоб не було протягів.

irina s
16.02.2018, 13:39
У нас в городе растут большие деревья съедобного каштана, в бот.саду вообще- огромные. Но плоды у них какие-то слабенькие, в большинстве- пустые. Хотя сами деревья красивые- листья, форма кроны. И еще мне очень тюльпановое дерево нравится, только оно просто гигантское. :bye:

Викса
16.02.2018, 14:01
Тільки що Садовник тут переконував, що вони у нас вимерзають, хоча не одна людина писала, що нормально ростуть. Ще сумніваюся.

Аня, ну поясни мені навіщо тобі шукати щось екзотичне? Дерева мають бути надійними. Ну що таке велике наполовину змерзле чорне дерево? Що там за краса? Чому не верба (їх близько 30 видів чи сортів), горобина, червоний дуб, липа, декоративні яблуні, нормальні звичайні горіхи (вони всі гарні, білокорі) або ті ж фундуки? Є дуже гарні буки з червоним листям. Берези, буки і верби ростуть швидко. Хвойні породи... Нарешті можна взагалі без декоративних дерев обійтися - плодових стільки усіляких хочеться спробувати.
Декоративні яблуньки, горіхи гарної якості є сама знаєшь в кого :wink:, у однієї чарівної жіночки :smile: Привиті буки, горобини, верби були тут на форумі у Олега Баера.
В мене колись були два дорогі клени, які вимерзли. Коли купувала, то описи давали 50/50 що зимувати будуть погано. І таки другу зиму вони не пережили. Минулої весни купила 4 молоді катальпи (мені дуже подобаються крони-кулі). Вони вже навесні показали мені, що мене чекає - 3 хвилі ранкових весняних заморозків і в мене залишилась одна напівжива катальпа.
Якщо є тінь сумніву, що дерево не твоєї зони, його не варто брати. Це не троянда або багаторічник, який можна прикрити на зиму, потім обрізати, якщо змерзло, і воно якось поновиться ще до літа. Це дерево, структурна річ, його важно ростити, різати, всі його недоліки дуже помітні. Воно має бути досконалим настільки, наскільки можливо. А для цього воно повинно належати до твого біотопу, походити з твоєї місцевості. Що у вас там гарно виглядає в лісі, полі, в посадкових смугах на узбіччі?

Pixie
16.02.2018, 14:19
Аня, ну поясни мені навіщо тобі шукати щось екзотичне?
шоб все не як у людей :oops: А каштан прикольний і на вигляд, але ж я і кажу - сумніваюсь, бо морока. Загорілась, почитала - затухла :D

Верба, береза - водохльоби, наскільки я знаю. Від берези тіні не дуже багато, а верба доросла наче крихка (аварійна), якщо не помиляюсь.
Липа гарно, але горіх краще:cool:
Декоративні яблуньки, горіхи гарної якості є сама знаєшь в кого :wink:
Декоративні всякі яблуньки і аличі у мене теж в планах є, коли буде розпланований двір і на іншому боці будинку. Вони ж маленькі ну, або - повільно ростуть.
Горіх хотіла на коронне місце саме бомбу, щоб там ріс собі і ніхто його не чіпав, звичайних горіхів ще теж хочу досадити, але в іншому місці.
Що у вас там гарно виглядає в лісі, полі, в посадкових смугах на узбіччі?
акація :-o з шипами в довжину моєї долоні. Буки-граби, сіються де тільки можна. У людей є великі і красиві хвойні (оце (https://photos.app.goo.gl/L3TFNrA2sDRSGMnp1)в сусіда у дворі росте) , але думаю їм років по 30-50, я стільки чекати не хочу. Та і тіні від ялинки якось не дуже.
Ну в принципі, я вже схилилась до горіха за доріжкою і ліани на перший час у клумбі під вікном, поки горіх не виросте.
Але ж раптом щось краще трапиться? :D поки саджанці не купила, розглядаю варіанти

А взагалі, дякую:Rose:, ти мене осадила, від добра добра не шукають, буду брати те, що в нас росте і родить. Захочу гратись з екзотами - ще купа землі є і все життя попереду. А тут треба забезпечити гарантовану тінь і якнайшвидше

Викса
16.02.2018, 14:41
А тут треба забезпечити гарантовану тінь і якнайшвидше
Верби ростуть швидко і вони не всі ламкі. Є й дуже гарні. Ось така з крученим листям:
https://www.google.com/search?q=Salix+babylonica+Crispa&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj-04DNtqrZAhVO6aQKHdSaD2wQsAQIJg&biw=1474&bih=905#imgrc=8lZGvA7TBCK_GM:
Бояришник Поль Скарлет, симпатичний і невимогливий, росте швидше за яблуні:
https://www.google.com/search?q=%D0%B1%D0%BE%D1%8F%D1%80%D1%8B%D1%88%D0%B D%D0%B8%D0%BA+%D0%BF%D0%B0%D1%83%D0%BB%D1%8C+%D1%8 1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B5%D1%82&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjzqKeIt6rZAhUO2aQKHXNOBOoQsAQIKQ&biw=1474&bih=905#imgrc=Y6kC2PmVXJzFeM:
Горобина з кулястою кроною:
https://www.google.com/search?client=firefox-b&biw=1474&bih=905&tbm=isch&sa=1&ei=Nc6GWuCCG5GbsAeOi6GwDg&q=%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B0+%D1%83%D0%B C%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%84% D0%B5%D1%80%D0%B0&oq=%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B0+%D1%83%D0% BC%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%84 %D0%B5%D1%80%D0%B0&gs_l=psy-ab.3...15767.22395.0.22651.20.19.0.1.1.0.189.1999. 14j5.19.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.8.695...0j0i67k1j0i30k1j0i8i30k1j0i24k1.0.Kw pv3XP_Z2M
Привиті буки дуже симпатичні і охайні, ростуть досить швидко, а вигляд мають як дерева з Гри престолів. Ще подібне є у червонолистих фундуках, тільки їх різати шкода і формувати в вигляді дерева довго.
https://www.google.com/search?q=%D0%B1%D1%83%D0%BA+%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0% B2%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B9&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiq9f71t6rZAhWP6aQKHVfDAlUQ_AUICigB&biw=1474&bih=905#imgrc=RiDeMQPSbI32TM:
https://www.google.com/search?client=firefox-b&biw=1474&bih=905&tbm=isch&sa=1&ei=Ks-GWo6cA46ckwXr25LABw&q=%D1%84%D1%83%D0%BD%D0%B4%D1%83%D0%BA+%D0%B4%D0%B 5%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE&oq=%D1%84%D1%83%D0%BD%D0%B4%D1%83%D0%BA+%D0%B4%D0% B5%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE&gs_l=psy-ab.3..0l2j0i5i30k1j0i8i30k1j0i24k1l6.2469.4148.0.4 458.7.7.0.0.0.0.118.711.3j4.7.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.7.711...0i67k1j0i30k1.0.j-P_HJrwLIA#imgrc=Bin5oP2QBMwH1M:

---------- Post added at 14:41 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

Берези, до речі, дають досить приємну тінь, ажурну... І ростуть швидко.
Хвойні так само - залежить від виду і сорту, є такі, що ростуть швидко, в яких приріст кращий, ніж у багатьох листяних порід. А є такі, які ростуть повільно, для альпінаріїв.
Просто тобі треба піти в тему про дерева і спитати в людей :smile:: потрібно знайти одне велике дерево для створення тіні в парадній зоні. Рости має швидко, не обмерзати, гарно квітувати / або мати приємний декоративний вигляд протягом сезона вегетації.

Pixie
16.02.2018, 14:43
Бояришник шикарний http://forumua.org/core/images/smilies/new_5.gif, та і буки теж :good:
А за кучерявою вербою я в березні їду в Олександрію :cool: Уже запланувала:roll: Але я її трохи в інше місце хочу. Та через пару років мені треба буде затіняти два інших вікна на цьому ж боці будинку, хай тільки молоді яблуньки підростуть і стару приберемо (дуже хвора і небезпечна вона)

Викса
16.02.2018, 14:52
Бояришник шикарний http://forumua.org/core/images/smilies/new_5.gif, та і буки теж :good:
Ось, ось, придивися до них :good:, дуже симпатичні дерева.
Я просто як і ти, роками шукала, тільки я все швидко хапала і садила. Все таке незвичне, бла-бла. Клени, бобовник, ще щось... Але ділянка в мене зараз лиса, дерев дорослих немає. Щось скажено пропадало на перший рік, на другий, на третій - оце було найгірше. Щось просто дуже погано росло - не ті умови. І з катальпами минулої весни був останній такий досвід. Плодові напівкарлики в мене ростуть, фундуки теж. Хвойних трохи є, бояришник оцей, декоративні яблуні, береза на штамбі. Весною беру горобинку и вербу Кріспу - і зась, більше ніяких дослідів.
А за кучерявою вербою я в березні їду в Олександрію :cool: Уже запланувала:roll:
Верба ця чудова, бери її обов.язково.

kat-leo
16.02.2018, 15:07
Рябина, даже обычная, такое нарядное дерево практически круглый год. И растет довольно быстро. Один зимний аттракцион - прилет сверестелей - чего стоит!

irina s
16.02.2018, 17:16
Есть очень красивая разновидность рябины- глоговина или берека. У нее форма листьев немного другая, но они блестящие и все дерево нарядное. Как-то я с дендрологом нашего бот.сада изучала их базу деревьев, искали кандидата на отдельно стоящего солиста для большого пространства. Понравились: каштан мясокрасный ( устойчивый к вредителям и болезням), дуб красный, клен , кажется, татарский- при роспуске листья красноватые, потом зеленеют, вот эта берека. Иву Матсудана сажала неоднократно- хороша, если еще немного подформировать, чтобы был шар на штамбе. А, еще было интересное дерево: черемуха канадская, она не такая большая, как наша, плоды съедобные, крона красивая. Ну и буки хороши- лесной триколор, пурпуреа. Но столкнулась, что триколор цепляет мучнистую росу. Вобщем- выбор большой. И береза тоже неплохой вариант, есть и плакучая, есть бордоволистая. :bye:

язичник
16.02.2018, 20:21
В захищеному з півночі місці буде цілком успішною софора японська- в Бучі ростуть і плодоносять п'ятнадцятирічні дерева. А про лікувальні властивості плодів і особливо пупянок можна легенди складати. Глід безколючковий теж вартий уваги. Шовковиці крупноплідні і з тривалим плодоношенням до заморозків- це теж суперпродукт, особливо для серця. З ліан мабуть найкраще пару сортів неукривного безпроблемного винограду- за сезон метрів п'ять виростає, смачні ягоди для себе і на всю зиму для пташок.

doberR
17.02.2018, 20:52
еще вариант быстрорастущего тенедающего - павловния! быстрее, наверняка, ни одно дерево не растет.
Хочу спросить, участок, который обсуждается- это фасадная сторона дома?
Все плодовые - это очень хорошо, но Вы готовы к постоянной грязи на плитке, газоне от паданки? осы ее любят, к слову...

Pixie
17.02.2018, 21:55
Хочу спросить, участок, который обсуждается- это фасадная сторона дома?
Все плодовые - это очень хорошо, но Вы готовы к постоянной грязи на плитке, газоне от паданки? осы ее любят, к слову...
Якщо це стосовно моєї задачки, то так, це фасад де-юре. А де-факто ми ходимо через задні двері і терасу і проводимо весь час з іншого боку будинку. Скажімо так, це зона входу для гостей, які нам не близькі. Близькі ходять через дірку в паркані за рогом :D

Там де треба дерево, зараз клумби з ірисами і півоніями, хоча я їх ще буду переплановувати. І так, ви абсолютно праві, я не хочу там паданки і ос. Тому, до речі, і варіант з виноградом відпадає. Мені і так тяжко жити в спеку, не хочу ще отримати у вікна зали аромат підгниваючих фруктів і гудіння комах.
Фруктові дерева і виноград обов'язково будуть, але в іншому місці:smile:. Плюс я реально на цей бік двору можу тиждень не заходити, там мало уваги дістається рослинам.

irina s
17.02.2018, 22:06
еще вариант быстрорастущего тенедающего - павловния! быстрее, наверняка, ни одно дерево не растет.
Павловния- дерево с очень ломкой древесиной. Наблюдаю на протяжении нескольких лет, как во время очередного ветра падают огромные ветки, практически пол-дерева может снести. В Черновицком ботаническом саду. :bye:

Викса
18.02.2018, 00:03
еще вариант быстрорастущего тенедающего - павловния!
Она обмерзает зимой. Да, быстро отрастает, но потом опять обмерзает.

язичник
18.02.2018, 21:00
не хочу ще отримати у вікна зали гудіння комах.

На всіх квітнучих ліанах, зокрема ломиніса маньчжурського чи гірчака бальджуанського, постійно гудуть багато комах. Навіть на кампсисах досить часто пасуться ксилокопи. На плющі точно не бачив комах, хоча він теж плодоносить.

Бойківчанин
18.02.2018, 21:16
Рослина,яку ти любиш, ніколи не буде викликати в тебе негатив від гнилого опаду під ногами чи від "противного" гудіння комах.

Pixie
18.02.2018, 22:05
Рослина,яку ти любиш, ніколи не буде викликати в тебе негатив від гнилого опаду під ногами чи від "противного" гудіння комах.

ой не скажіть, я працюю вдома, сиджу біля вікна. В 2016 році працювала і спала половину літа під аромат паданки з яблук.:%) Західний бік, сонце до 9 вечора і так пече, що і дихать не хочеться і голова як чугун. А тут ще з кожним благодатним поривом вітерцю у вікна заносить тяжкий винний дух. Щодня виділяти годину на прибирання я і зараз не хочу, а через 15-20 років і подавно не схочеться.
А яблука смачні, їла з задоволенням:smile:
Ну і це не такий аж негатив, так, дрібний подразник. Ясно що на фоні життєвих проблем паданка чи набридливі оси то суєта суєт, але якщо можна без них прямо під вікном, то чому б і ні? Тим більше я не вибираю посадити або/або. Для фруктів є сад.

Крім гудіння, проти комах є ще один аргумент. Для мене це вагомо.

Юні пасічники:
http://v-mire-sobak.ru/images/aimages/obshee/ukusy-pchel.jpg
Я розумію, що оси та інші жалячі комахи і так літають, але ще навмисне приманювати їх до будинку не хочу. Вони і так джмелів ганяють, як не сварили:crazy:

iremus
19.02.2018, 10:59
Аню, а дерево кельрейтерия не підійде для твоїх цілей?Красиве ажурне листя, коричнувато-рожеві китиці великих ліхтариків з насінням. Роки 4 назад кинула жменьку насінин-тепер треба десь пристроїть ці деревця 0,3-1м.Ростуть не дуже швидко, але вони в такому місці ростуть купою:%)!
А для затінення вікна можна посадити багаторічний горошок (не душистий!)з квітами (2-3см),які нагадують квіти орхідеї фаленопсис.В мене ростуть 2 густі кущі з чисто білими та темно-рожевими квітами.Якщо не опускати-закручувати стебла(що я роблю) -то висотою десь1,8-2м будуть. Цвіте довго і рясно,опиляють мабуть джмелі, но мабуть погано працюють-горошинок не багато утворюються. Можу поділитись сіянцями.Фото десь було, але потрібно шукати.

язичник
19.02.2018, 18:47
Цвіте довго і рясно,опиляють мабуть джмелі
То про джмелів трошки вище і негативно вже був відгук:cry:. Можна посадити-посіяти діоскорею- ліана травяниста багаторічна, але не бачив на їхніх квіточках жалячих комах. Можна посадити пару кущів вітекса- комахи трохи дзижчать, але видає тонкий пряно-ароматичний запах. Ну і плоди для жінок корисні у певних ситуаціях

Pixie
19.02.2018, 19:09
пару кущів вітекса
:shock:він у нас росте?

iremus
19.02.2018, 19:11
Язичник,то вже Ані вирішувати... Ми з Вами тільки надаємо варіанти. Написано "мабуть джмелі", бо їх за такою працею не спостерігалося..

язичник
19.02.2018, 19:20
:shock:він у нас росте?
У вас не знаю:pardon:. У мене росте вітекс священний, але, як і для софори, має бути захищений від північних вітрів

Pixie
19.02.2018, 19:24
я всім дуже вдячна за поради.
Вже майже остаточно вирішила, дерево - горіх. А от під вікна щодо сильно ароматних ліан треба ще подумати. Горець то мені в будь-якому випадку треба, у мене ще метри і метри парканів незакриті. (та і тема взагалі-то про паркан :oops:)
Можливо на цей рік обійдусь однолітніми ліанами, а там клематиси підростуть, на них я прямо засилля комах не бачила. Хоча і жимолость хочеться, і горець. От би так, щоб тонкий аромат у вікна і без комах:D
Ще думаю, зважую ризики

---------- Post added at 19:24 ---------- Previous post was at 19:23 ----------

У вас не знаю:pardon:. У мене росте вітекс священний, але, як і для софори, має бути захищений від північних вітрів

я думала він тропічна істотка, ну до -5 і все. Якраз ця ділянка двору виходить на південний захід. Почитаю, дякую. Не для тіні, а просто

язичник
19.02.2018, 19:33
От би так, щоб тонкий аромат у вікна і без комах

Для всесезонного аромату можна посадити трохи чаполочі запашної:good:.
Горець- це гірчак бальджуанський?

Pixie
19.02.2018, 19:38
Горець- це гірчак бальджуанський?

ой. так, він

язичник
19.02.2018, 19:50
ой. так, він
То він у певній мірі кращий від кампсіса, бо не розростається кореневими відростками як скажений:evil:

Анатолий
15.07.2018, 21:21
Фото в апреле
http://f23.ifotki.info/thumb/b8c474fceeed32c0f78f0009ab23762882b4d4314338723.jp g (http://i-fotki.info/23/b8c474fceeed32c0f78f0009ab23762882b4d4314338723.jp g.html)
фото сейчас
http://f23.ifotki.info/thumb/7135c0f5cc76a107f2006ba980c9a04282b4d4314338795.jp g (http://i-fotki.info/23/7135c0f5cc76a107f2006ba980c9a04282b4d4314338795.jp g.html)
Маскировка полная

Александр13
16.09.2018, 08:29
хміль _ і красота і користь , пиво можна виготовляти

Хмель потом не выведете