PDA

Просмотр полной версии : Міський сад-колекція у Краматорську


Vera Shelest
03.01.2016, 14:57
Власне, ідея такого саду крутилася у голові давно, ще кілька років тому, коли цікавилася історією вітчизняної селекції і жахалася тому, що сорти втрачаються, нищаться, забуваються і відновити їх потім майже неможливо.

Але то були більше марення та мрії і навряд чи вони дійшли б до втілення. А от цього року на тлі всьго мого нинішнього заполітизованого та мілітарізованого життя ідея, як не дивно, має шанс на втілення.
Отже, розповідаю: у грудні 15 року написала заявку на грант.

Мета: створення саду-колекції, у якому більша частина рослин - української селекції.

Мотивація дуже проста: Краматорськ - місто прифронтової зони, з розміщеними у ньому штабом АТО, органами обласної влади, військовими частинами. Громада вкрай нестабільна та неоднорідна, до того ж збільшилася за останні 1,5 роки майже на 100 тис. Поєднання в межах одного міста кількох пагано поєднуваних груп (військові, переселенці, місцеві прибічники днр-ії, радикалізовані патріоти) призводить до вибухонебезпечної ситуації і нагнітання протистояння. Звідси - стреси, сутички, "війни графіті".
Отже, умиротворення можливе суто методами "лагідної українізації" та консолідації навколо аполітичних позитивних урбаністичних проектів.

Саме тому у задумці має буде з нуля створений на землі громади сад, до формування котрого можуть долучитися всі, незалежно від переконань, віку, мови спілкування :smile:

Тобто це і напівнаукова установа (для школярів і студентів), і місце відпочинку (для всіх), і спосіб релаксації та терапії (як для військових, так і для цивільних, котрі постраждали від війни), і місце комунікації для всієї громади.

Хочеться вірити, що грантодавець підтримає проект (про результат дізнаємося наприкінці січня). Але якщо навіть нас бортонуть, є принципова згода від місцевої влади на безкоштовне виділення землі, є достатньо активні та соціально-відповідальні підприємці і є гарний кістяк з волонтерів кілької неурядових організацій.

Тому на весну ми стартуємо. Може не так широко, як хотілося б, але почнемо.
І я буду щиро вдячна за колегіальну підтримку в вигляді ідей, порад, інформації, корисних контактів.

Як трохи зійде сніг, ближче до кінця зими, будемо дивитися кілька ділянок. Будь у якому разі, це буде не центр а одне з селищ міста, в ідеалі - зі спуском до річки.

Якось так :bye:

---------- Post added at 14:57 ---------- Previous post was at 14:38 ----------

Ну і поки зима, ми займаємося систематизацією (складаємо картки-реєстри) щодо теми саду за кількома позиціями:
1. Селекціонер, напрямки роботи, досліджувана культура(и)
2. Сорти
3. Перспективи адаптації до посушливого клімату нашої області
3. Приватні колекції та державні установи, в яких є дані сорти. Контакти з ними. Вартість придбання.

Буду щиро вдячна за інформацію

Нина_И
03.01.2016, 15:12
Віро, ідея грандіозна по задумці, по обсягу робіт і по відповідальності. Знімаю шляпу. Якщо потрібна допомога кошторисника для складання інвесторського кошторису - я із задоволенням долучуся.

Vera Shelest
03.01.2016, 15:47
Дякую, Ніно, мізки та досвід - найцінніший ресурс, тому матиму на увазі.
Зараз ми так, на колінці, рахуємо, доки донори не затвердили заявку.

Ми мріємо широко - щоб це був ковток природи у місті. Є кілька залісених ділянок. Дерева прибирати не будемо, просто почистимо і почнем розбивати діляночки. Без тотального орання землі, а локальними групами.

На сьогодні бачимо кілька смислових груп:
1. плодові дерева
2 ягідник (виноград пізніше і окремо, бо треба гарні недешеві опори для них).
Ці ділянки орієнтовані в першу чергу на сорти, котрі було створено у Артемівсьому питомнику та кримські сорти.
3. Бузки.
4. Іриси (починаючи з сортів Мірошниченко і далі - до наших сучасних зірок селекції)
5. Півонії
6. Клематиси (Безкаравайна та Орлов) - це якщо підприємці допоможуть з опорами для них.
7. Хризантеми.
8 Цибулькові невикопні (слабко вивчене нами питання - дуже поодинокі фрагменти про лілеї Мірошниченко).
9. Цибулькові викопні (в основному поки що гладіолуси).

Лілійники поки що по коштам ми не потягнемо, занадто дорогі красуні )

І на підбій - посухостійке, хоть і не наше - очитки, живучки, тимяни.

Паралельно, зона дозвілля у природному стилі - лавочки, місця для пікніка, місця для активного відпочинку, можливо, з невеликою площадкою на березі.

Нічого занадто мудрого - почистити залісені ділянки, привезти звідти грубі колоди для лавочок.

Гарні камінці місцевого "розливу", у нас тут дуже гарні піщаники та кремньові брили.

Kalina
03.01.2016, 16:08
Є кілька залісених ділянок. Дерева прибирати не будемо, просто почистимо і почнем розбивати діляночки. Без тотального орання землі, а локальними групами.
Всеодно, коли буде виділена ділянка зробіть топозйомку та геологію. Принаймі закладайте ці послуги в бюджет. Бо без них - це як шаманити, а не лікувати.

Vera Shelest
03.01.2016, 16:17
Так багато нам не дадуть) Проектна документація вийде дорожче закупки посадкового матеріалу)
А ще у нас в місті зараз такі дії заборонені, оскільки ми є стратегічним обєктом і знімки можуть потрпити у непевні або ворожі руки. Так що поки що будемо шаманити :-)

Maryana
03.01.2016, 18:07
Віро, ідея просто надзвичайна! Маю трохи ірисів селекції Ігора Хороша, можу надіслати при потребі посадковий матеріал, також маю пару флоксів Катерини Харченко, хоч це і не Артемівський напрямок, але якщо буде потрібно дасьте знати.

Gala081962
03.01.2016, 19:28
Віро, ідея просто надзвичайна! Маю трохи ірисів селекції Ігора Хороша, можу надіслати при потребі посадковий матеріал, також маю пару флоксів Катерини Харченко, хоч це і не Артемівський напрямок, але якщо буде потрібно дасьте знати.

Ой, ну какие ирисы, флоксы???
Чем Вера собирается это поливать, а как она это все добро охранять будет?
У нас на форуме очень отзывчивый и добрый народ, готовый откликнуться на любое доброе начало...
Только вот судя по другим форумам, кол. заказам не похожа Вера на альтруистку, ну и т. д. ( принимаю летящие тапки)

Marik
03.01.2016, 20:04
Gala081962, полностью с Вами согласна,
а что, в прифронтовой зоне у людей всё есть? только коллекционных растений для счастья не хватает??
Растения попроще не подходят?

---------- Post added at 20:04 ---------- Previous post was at 20:00 ----------

Не верится в бескорыстность задумки:pardon:

Илонка
03.01.2016, 20:35
Как по мне, то доя такой цели подойдут растения засухоустойчивые и не требующие много внимания, и попроще. А среди них лавочки, лужайки для пикника, и ...
А кто будет охранять все эти коллекции? Если без охраны, то это всё растащат.

Нателла
03.01.2016, 20:42
Идея неплохая, но в мирное время, а не сейчас, когда некоторым людям из зоны АТО и есть то нечего и не до парков.Мне кажется это не актуально и не в Краматорске. Продать излишки и помочь нуждающимся людям ,особенно старикам из зоны где война, которых бросили даже родные дети- лично на мой взгляд больше пользы бы было. Но это только мое мнение, никому не хочу его навязывать, но вот когда закончится этот ужас-тогда можно и вернуться к этому проекту.

Vera Shelest
03.01.2016, 20:46
Дякую тих, хто відгукнувся по-доброму і тих, хто не по доброму, теж. Оскільки перше зберігає віру у людей, друге - не дає втратити тонус.
Як я писала вище, єдина допомога, про яку я прошу - це інформація, ідеї, поради.
І за них буду щиро вдячна.

Ні, у прифронтовом місті є купа проблем і потреб. І ми намагаємося самотужки це вирішувати. Але життя не стоїть на місці - і ненависть між людьми може бути розчинена лише довгими і вдумливими кроками.

І поєднати людей знову може не політика і не абстрактні речі, а суто позитивне та приземлено-життєве. А нашому місту цього, на жаль, катастрофічно бракує

Тому ще раз дякую тих, хто відгукнувся. Будьте щасливі і миру вашим містам.

Нина_И
03.01.2016, 20:56
Продать излишки и помочь нуждающимся людям ,особенно старикам из зоны где война,

Ніхто цим проектом вам не заважає це робити... Вірочко, обов'язково втілюйте свої ідеї із однодумцями!

Kalina
03.01.2016, 21:18
знімки можуть потрпити у непевні або ворожі руки.
Ви що смієтеся... В час коли на картах гугля можна роздивитися собачу будку? Едине можна сказати... Шаманьте.

irina s
03.01.2016, 21:40
Віра, підтримую! Маю небагато рослин, не завжди знаю сорта, але якщо щось підійде- поділюся. Наши дівчата дуже допомогли з рослинами для реабілітаційного центра у Чернівцях, хотілось би віддячити .:friends:

Vera Shelest
03.01.2016, 22:01
Идея неплохая, но в мирное время, а не сейчас, когда некоторым людям из зоны АТО и есть то нечего и не до парков.Мне кажется это не актуально и не в Краматорске. Продать излишки и помочь нуждающимся людям ,особенно старикам из зоны где война, которых бросили даже родные дети- лично на мой взгляд больше пользы бы было. Но это только мое мнение, никому не хочу его навязывать, но вот когда закончится этот ужас-тогда можно и вернуться к этому проекту.
Нателла, не поверите, но люди не только есть хотят. Они хотят жить и чувствовать, что в их городе мир. Маленький праздник, цветок, совместный субботник - это все небольшие, но весомые знаки того, что жизнь продолжается
И мне не стыдно за Краматорск, у нас прекрасные волонтерские группы, которые помогают и военным, и деткам, и инвалидам, и переселенцам. И люди, знающие что такое война, как никто, ценят мир. И его красоту.
Осуждать проще всего, понять - требует душевных усилий.

Не хочу впадать в менторский тон, правда, поэтому простите, если это так выглядит.

Прошедшие почти два года изменили нас всех. И хорошо, когда люди приходят к принятию, терпимости, жертвенности. Реванш и кровожадность войну не потушат

---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

Kalina, я не жартую )
Зараз реально заборонена ціла купа дій, повязаних з картографією.
Я знаю про сучасні технології. Чесне слово :-)

Але завжди існує загроза, що "добрі люди" передадуть "бурятским опполченцам" координати місця, де проводяться якісь заміри з використанням техніки, і що по тому місцю про всяк випадок шмальнуть з-під Горлівки.

А такий заряд долітає за неповні дві хвилини, ні попередити, ні уникнути ніхто не встигне. Тому зараз все тільки "дідівським способом". Коньюктура часу така)

Kalina
03.01.2016, 22:06
Не знаю чи читали- сад-колекція (http://www.sadiba.com.ua/forum/showthread.php?t=12583). Але за Вашою темою

Vera Shelest
03.01.2016, 22:16
Щодо рослинок - зараз не йде мова про те, щоб з наскоку зібрати колекційні рідкості, за які знаючі люди душу продадуть.

Це процес не на рік, і не на два, це в першу чергу терапія і соціальний акт. Єднання навколо загальної справи.

Хоча, до речі, не можу не відзначити той факт, що зараз у нас незрівняно менше мародерства, засмічування і бездумного знищення. Поки ще гостро стоїть політичне протистояння, тому ми зараз намагаємося нівелювати "війну графіті", коли шарами одна над одною малюються гасла Днр-ії та України.

Зараз молодь хоче затонувати такі проблемні стіни і виконати на них гарні графіті а-політичного характеру та з фрагментами гарних віршів. Думаю, це може спрацювати.

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:08 ----------

А чому ставка саме на колекцію, а не просто сад чи сквер, теж зрозуміло - негласне гасло - "гуртуймося заради збереження свого", для патріотів - це прийнятна мотивація для того щоб працювати разом з опонентами, для прибічників не України - це та її, не політична частина - краса природи і людського розуму - яку вони здатні прийняти.

Поки люди не почнуть знову говорити між собою, миру не буде. А працювати разом мовчки точно не вийде :-) Слово за словом, діалог за діалогом, я вірю, що це допоможе зшити розбиту громаду

Пробачте за випадковий пафос :-)

---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

Kalina, так читала раніше, сьогодні знову поверталася до цієї теми, але не мала часу вдумливо почитать. Повернуся до теми на свіжу голову завтра

Marik
03.01.2016, 22:26
Вас никто не осуждает, но ваши слова вызывают недоверие. Лично мне непонятно, зачем нужны именно сортовые, растения из частных коллекций. Чтобы посадить их на улице?? или пополнить чью-то (думаю, и так не бедную) коллекцию?

Вы кстати, обратились не с вопросом , КАК обустроить всё, а сразу с перечнем растений и фамилиями селекционеров (и не только укр.), так что позвольте вам не поверить...

Vera Shelest
03.01.2016, 22:35
Maryana, irina s, дякую вам за пропозицію допомоги і підтримку. Зараз, правда, чесно-чесно, мова не йде про те, щоб "колядувати" рослини, тим більше, що мені вже поставили діагноз і я не хочу наражатися на додаткові "компліменти", а от ссилочки на колекції чи магазини, де можна щось придбати тематичне по гарній ціні, то дуже знадобиться.
За умовами гранту, як зазвичай це і є, звітність прозора, і фінансова участь організатора - обовязкова. Так що я вже відібрала серед своїх рослинок карликові іриси, котрі до війни придбала у Яковчуків, природники дрібноцибулькові, видові лілії, видові очитки - це все піде моїм власним внеском у проект.

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:30 ----------

Вас никто не осуждает, но ваши слова вызывают недоверие. Лично мне непонятно, зачем нужны именно сортовые, растения из частных коллекций. Чтобы посадить их на улице?? или пополнить чью-то (думаю, и так не бедную) коллекцию?
Марія, я не маю приватного інтересу тут. Переконувати вас чи когось у цьому - сенс?
Я живу у цьому місті, тут виховую своїх дітей, я ризикувала і досі ризикую за нього своїм життям.
Я не прошу щось подарувати НІКОГО. Все про що прошу - допомога з пошуком гарного посадкового матеріалу за прийнятною ціною. Бо сума гранта невелика, і ще не факт, що його дадуть, оскільки тема така не піариста як на смак грантодавців. Може, будемо суто своїми силами все робити. Тому не хочеться пересорту чи ризикованих ненадійних продавців.
Це ваше право - проігнорувати моє прохання. І все по тому :smile:

Marik
03.01.2016, 22:55
----

Нателла
03.01.2016, 23:08
[QUOTE=Vera Shelest;847003]Нателла, не поверите, но люди не только есть хотят. Они хотят жить и чувствовать, что в их городе мир.
Если Вы Вера хотите сделать благое дело в своем городе, то Бог Вам в помощь.

Marik
03.01.2016, 23:09
...ссилочки на колекції чи магазини, де можна щось придбати тематичне по гарній ціні, то дуже знадобиться.


Все про що прошу - допомога з пошуком гарного посадкового матеріалу за прийнятною ціною. ..
не хочеться пересорту чи ризикованих ненадійних продавців.

ОЙ, не смешите меня. Это у вы у НАС спрашиваете , где купить?
Да наверное, в Украине не осталось форума, где бы Вы не занимались торговлей. Так что "где, что и почём" вы прекрасно сами знаете...

irina s
03.01.2016, 23:47
Мария, если вам неинтересна тема, зачем ее обсуждать. И торговля растениями - это плохо? Что касается Веры, я знаю ее несколько с другой стороны, доверяю и буду рада, если смогу чем-то помочь. :friends:

К-я
04.01.2016, 00:14
Я, конечно, дико извиняюсь... Вера, а не могли бы Вы мне прояснить - шо там за питомник стоит по правой стороне трассы из Краматорска в сторону Дружковки сразу за блок-постом на выезде из Краматорска?

natabu
04.01.2016, 11:27
І я буду щиро вдячна за колегіальну підтримку в вигляді ідей, порад, інформації, корисних контактів.
...
3. Приватні колекції та державні установи, в яких є дані сорти. Контакти з ними. Вартість придбання.



А може Вам варто звернутися до Олени Дмитрівни Паршакової? У неї прекрасна колекція рослин, вже акліматизованих. +економія - не буде витрат на пересилання рослин поштою. Ви ж розумієте переваги пересадки рослин на невелику віддаль.
Ну і звичайно, Олена Дмитрівна - як Ваш викладач, допоможе Вам із систематизацією.

irina s
04.01.2016, 11:50
Я вот что подумала: если бы я делала подобный проект, использовала бы концепцию : дикорастущие растения Украины в разных ее регионах. Интересно и познавательно воссоздать кусочки Крымских и Карпатских гор, Полесья, Одесских степей и т.д. Картинки можно сделать достаточно привлекательными и для воров не столь заманчиво. Заодно и какие-то мелкие детальки быта использовать. Такой этно парк в качественном исполнении. :friends:

садовник
04.01.2016, 11:54
Типа мини ботсад, не?:wink:

Марлена
04.01.2016, 12:00
Согласна, только не очень представляю микроклимат этих мест в Краматорске, степь таки. Если только выборочно луковичные и еще что-то устойчивое...

natabu
04.01.2016, 12:02
Я вот что подумала: если бы я делала подобный проект, использовала бы концепцию : дикорастущие растения Украины в разных ее регионах. Интересно и познавательно воссоздать кусочки Крымских и Карпатских гор, Полесья, Одесских степей и т.д. Картинки можно сделать достаточно привлекательными и для воров не столь заманчиво. Заодно и какие-то мелкие детальки быта использовать. Такой этно парк в качественном исполнении. :friends:

Но Вера не совсем это имеет в виду. Где-то выше она пишет, что лилейники пока им недоступны из-за нехватки средств. :good:

Марлена
04.01.2016, 12:04
Наверное надо посчитать смету на каплю. Как с местом определитесь. Или это и так понятно, а я с банальными советами:oops:?
+компостник(неколько)
+ мощный шредер
+ мотокоса хорошая(очень облегчит работы)

Елка
04.01.2016, 12:16
и газонокосилка:good: мотокоса хорошо, но она выбивает ямы при неумелом использовании начинающими:pardon:
..Можно начинать с полыней и бессмертников - для степи самое то..имхо:oops: Да и местное население, думаю с удовольствием поделится своими растениями, если пригласить

irina s
04.01.2016, 13:16
Я понимаю, что у Веры немного другая идея, но вдруг мои мысли пригодятся:pardon: Конечно, климат Карпат другой, но ведь есть достаточно пластичные растения, которым можно выделить отдельные участок и оградить плотной зеленой изгородью. Кстати, коллекции сортовых растений можно презентовать в соответствующих зонах ( где жили создатели) И еще, давно мечтаю сделать мини-сад по мотивам работ Екатерины Белокур.:bye:

Demiga
04.01.2016, 17:53
Девочки будьте реалистами. Этот проект под грант ( работа под оплачиваемый заказ со стороны). Значит уже есть полная концепция, все уже идейно расписано, ждут решение грантодавцев к концу января. Без полного плана документы на грант не рассматривают. Кто работает с грантами, тот знает сколько бумаг перед подачей. Этот грант требует ежегодного, ежедневного вложения денег ( полив, охрана, уборка). Когда будет озвучены реальные условия гранта, то тогда можно что-то говорить. Сейчас предложения - кто будет поставлять растения под оплату гранта не серьезны.
Конечно хочется красоты и мира, но может быть это должно быть менее масштабным. У кого палисадники под окнами многоэтажек или уличные, то тот прекрасно знает необходимость охраны. Конечно я за выигрыш гранта, хоть у людей будет некоторое время оплачиваемая работа.
Надеюсь победит лучший проект, а не популизм!

Викса
04.01.2016, 18:27
Я, конечно, дико извиняюсь... Вера, а не могли бы Вы мне прояснить - шо там за питомник стоит по правой стороне трассы из Краматорска в сторону Дружковки сразу за блок-постом на выезде из Краматорска?
Николай, а что там за питомник? :wink:

К-я
04.01.2016, 19:10
Подробностей не знаю. Не заезжал ни разу, поскольку не было надобности. С дороги видно, что там рядами посажены и ёлочки и разно-всякие декоры типа туи-кипарисов. Так что там рассадник - это точно! И площадь порядочная.

tacca
04.01.2016, 20:07
Краматорский рассадник Шулеповых "Брезнец" :
"Питомник декоративных растений был основан Шулеповым Александром Владимировичем в декабре 2005 года в г. Краматорск, Донецкой обл. в Украине. На момент основания площадь питомника составляла 35,8 га"
Они и ландшафтным дизайном занимаются. Отличный вариант для сотрудничества.
Кстати,Вера, в Артемовском питомнике довольно низкие цены на саженцы. И хорошего качества. Ежегодно у них ченить берем.

К-я
04.01.2016, 21:08
Если имеете в виду "Диво-сад", то я бы не сказал, что там цены низкие...

Gusenitsa
04.01.2016, 21:11
Я думаю, что Таня говорит об
http://pitomnik.com.ua/

tacca
04.01.2016, 23:24
Я думаю, что Таня говорит об
http://pitomnik.com.ua/

Да, именно его и имела в виду. Называется "Опытное хозяйство Артемовской опытной станциии питомниководства
Института садоводства НААН"

Vera Shelest
05.01.2016, 15:09
ОЙ, не смешите меня. Это у вы у НАС спрашиваете , где купить?
Да наверное, в Украине не осталось форума, где бы Вы не занимались торговлей. Так что "где, что и почём" вы прекрасно сами знаете...
Ну во-первых, нет ничего дурного в продаже растений.
Во-вторых, крайний раз, когда я что-то продавала - это была эта осень и продажа была на ФБ. У меня наросло чуток лилий, благо с довоенных времен коллекция большая. И 50 % от проданного было переведено благотворительному фонду
Мария, Ваши сообщения полны такой страсти. Я осталась что-то Вам должна после заказов? Такое может быть, из-за войны осталось несколько незакрытых заказов - в двух разделах на двух форумах я написала с просьбой отозваться тех, с кем у меня не закончены расчеты. К сожалению, в 2014 году старые флешки пришлось форматировать в ноль, записей, контактов, сверок не осталось. Но тем, кто отписался, я деньги перевела. Если кому-то осталась должна, напишите, пжл, я обязательно переведу деньги.
Но мне не понятно, уважаемая Marik, почему вместо того, чтобы говорить по теме, я должна отвечать на Ваши ироничные нападки?

---------- Post added at 14:49 ---------- Previous post was at 14:45 ----------

Я, конечно, дико извиняюсь... Вера, а не могли бы Вы мне прояснить - шо там за питомник стоит по правой стороне трассы из Краматорска в сторону Дружковки сразу за блок-постом на выезде из Краматорска?
Это частный питомник, ориентированный больше под озеленительные ландшафтные городские работы. Там же рядом садовые площадки УРСАС (бывший Зеленстрой), у них неплохой посадочный материал, но заточенный под другие нужды.

---------- Post added at 15:00 ---------- Previous post was at 14:49 ----------

Девочки будьте реалистами. Этот проект под грант ( работа под оплачиваемый заказ со стороны). Значит уже есть полная концепция, все уже идейно расписано, ждут решение грантодавцев к концу января. Без полного плана документы на грант не рассматривают. Кто работает с грантами, тот знает сколько бумаг перед подачей. Этот грант требует ежегодного, ежедневного вложения денег ( полив, охрана, уборка). Когда будет озвучены реальные условия гранта, то тогда можно что-то говорить. Сейчас предложения - кто будет поставлять растения под оплату гранта не серьезны.
Конечно хочется красоты и мира, но может быть это должно быть менее масштабным. У кого палисадники под окнами многоэтажек или уличные, то тот прекрасно знает необходимость охраны. Конечно я за выигрыш гранта, хоть у людей будет некоторое время оплачиваемая работа.
Надеюсь победит лучший проект, а не популизм!
Не совсем так мы подали предварительную заявку. В ней изложены только концептуальные моменты - идея, мотивация, вклад организатора. Если идея донорам понравится, они пришлют ближе к концу января форму под второй этап конкурса.
У меня нет иллюзий по поводу победы - главный упор грантодатели делают на сельский район области и главная тема - это обучение фермеров, социальный бизнес в селе и т.д. И если нас поддержат то, скорее в том случае, если среди членов жюри окажется какой-нибудь увлеченный цветовод :D
Но для нас участие в этом конкурсе - это оформившаяся идея, которую хочется реализовать.
Ну а масштабы будут зависеть от того своими силами или нет мы это будем делать.
Нет задачи "грантоедить", участие в конкурсе - это только шанс на чуть большие масштабы и возможности.
И при закупке растений, конечно, в первую очередь мы будем ориентироваться на официальные организации - ботан сады, питомники, так как гранты реализуются только под безналичный расчет.
И только те наличные деньги, которые силами своих организаций, мы собираем на ярмарках при продаже ручных изделий пойдут на закупку у частных коллекционеров.

---------- Post added at 15:05 ---------- Previous post was at 15:00 ----------

Я думаю, что Таня говорит об
http://pitomnik.com.ua/
К сожалению, в этом питомнике от былой славы почти ничего не осталось.
Особенно с переездом в Киев ведущих ученых.

Еще Колыхалову написала в Артемовск жду от него каталог.

---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 15:05 ----------

Я понимаю, что у Веры немного другая идея, но вдруг мои мысли пригодятся:pardon: Конечно, климат Карпат другой, но ведь есть достаточно пластичные растения, которым можно выделить отдельные участок и оградить плотной зеленой изгородью. Кстати, коллекции сортовых растений можно презентовать в соответствующих зонах ( где жили создатели) И еще, давно мечтаю сделать мини-сад по мотивам работ Екатерины Белокур.:bye:
По мотивам Белокур - это великолепная идея.
Ее цветы - это просто поезия красок и форм. Каждый раз, бывая в Киеве, заезжаю на Арсенальную, чтобы полюбоваться ее работами и "гороховим звіром" Приймаченко (кстати, у нас в городе открыли сквер по мотивам ее работ, тоже излишество, наверное, но какое ж приятное :oops:)

Elly
05.01.2016, 15:54
Брэк! Никаких разговоров о политике. И извините меня, дамы, или помогаем чем можем, или не помогаем, вопросы веры и Веры как-то не в тему, не считаете? Неприятно.

Vera Shelest
05.01.2016, 15:58
Спасибо, Elly, я больше не буду. Оно пока болит :Search:

Еена
05.01.2016, 16:26
- шо там за питомник стоит по правой стороне трассы из Краматорска в сторону Дружковки сразу за блок-постом на выезде из Краматорска?
Если можно прямую ссылку, то
http://www.pitomnik-dekor.dn.ua/
а если нельзя, то погуглите "питомник Шулепова Краматорск"

Marik
05.01.2016, 16:37
:shock:А где я написала, что продажа растений -это плохо?
С уважением и благодарностью отношусь к людям, которые своим трудом выращивают растения на продажу. Благодаря им хорошеет мой сад .
Смысл моего поста был в том, что человек, кот. много продаёт и покупает (как Вы напр.), сам хорошо ориентируется, где и по какой цене можно купить.
По поводу заказа...да, имела такое "счастье", но не волнуйтесь,Вера, вы мне ничего не должны. А мои посты - это действительно личное отношение к вам, хотя и не стоило показывать это в теме, но так уж получилось.
В любом случае - бажаю успiху и Бог вам в помощь!

p.s. прошу прощения у модераторов за "не по теме", но не могла не ответить:pardon:

Vera Shelest
09.01.2016, 15:03
Два вихідні дні витратила на те, щоб розшукати клематиси Орлова, Волосенко-Валеніс та Безкаравайної. Загалом знайшла в Україні на сьогодні майже 30 сортів.
На жаль, частину сортів відшукала тільки у закордонних колекціях та питомниках.
Потроху починаю резервувати. Правда, деяких вкорінених на сьогодні немає, домовляюся про те щоб цього року вкорінили.
Розбіг цін вражає - 30-150 грн за одні й ті самі сорти.

Vera Shelest
03.03.2016, 13:11
Отримала відповідь на свою заявку. Приблизний зміст такий: дуже гарна ідея, але за нашим стататутом ми можемо підтримувати лише організації, котрі зареєстровані не менш ніж 5 років тому. Ну а наша ГО влітку цього року матиме лише 2 роки офіційної реєстрації.
Але я з цього приводу не дуже сумую - останні два місяці досить активно вивчала "злачніе места" свого селища, і схилилася до думки, що є сенс орієнтуватися на ті ділянки, котрі мають соціальну або культурно-мстецьку спрямованість.
Відповідно, стартувати буду з міні-варіанту - озеленення території навколо однієї з селищних шкіл. Там досить велика площа, є старий занедбаний шкільний сад.
З директоркою провела перемовини, вона - тільки за. Зустрілася з вчителем праці та з батьківським комітетом. Є попередня домовленість про співпрацію, залучення до проекту не тільки волонтерів з інших організацій а, в першу чергу - учнів та їхніх батьків - жителів селища.
Сьогодні чи завтра мені мають передати ксерокопію плана території, днями пройдусь пофотографую, прикину приблизний перелік першочергових робіт.
Звісно, концепт дуже відчутно скорочено - оскільки тепер фінансово розраховую лише на себе. Але плодові дерева, клематиси, хризантемки вже відібрала, частково оплатила. З них і буду стартувати.
Але перший етап все таки охопить підготовчі роботи - обрізка дерев та кущів, планування насаджень.
Домовилася з наши мером, що коли буду готова повноцінно презентувати свій проект, представлю його на планово-бюджетну комісію, з тим, щоб з містького бюджету допомогли з парканом, відмосткою навколо школи, нормальним освітленням і, можливо, зі встановленням парочки відеокамер - в межах антивандальної :-) стратегії

---------- Post added at 13:11 ---------- Previous post was at 12:48 ----------

Відповідно, поки працювала з педагогами цієї школи, прийшли до думки що є сенс попрацювати взагалі з концептом школи - розробити стратегію її розвитку як школи з екологічним (можливо, еколого-туристичним) нахилом.
Відповідно, в межах проекту є сенс робити кілька тематичнмих куточнів в тому числі - сад ароматів, куток з пряно-ароматними рослинами, "кострову поляну" - якщо дозволять з позиції протипожежної безпеки.

Zayana
27.03.2016, 19:11
При планировании посадок учитывать подземные кабели, трубы, чтобы при каких-то ремонтах не потерять ценное, редкое